Sony Alpha A7 Mark IV telo

Vďaka prevratnému výkonu pri snímaní fotografií aj videí je model α7 IV ideálnym hybridom, ktorý poskytuje úchvatné snímky, o ktoré sa môžete okamžite podeliť s ostatnými. α7 IV je fotoaparát určený na premenu umeleckých vízií súčasných tvorcov na skutočnosť.

Model A7 IV je vybavený mnohými najvyspelejšími zobrazovacími technológiami od spoločnosti Sony, vrátane najnovšieho procesora BIONZ XR™ a pokročilých funkcií ostrenia (AF), ktoré vychádzajú z vlajkového modelu Alpha 1, v kombinácii so zjednodušeným ovládaním a zvýšenou spoľahlivosťou pre fotografie a filmy. To z neho robí dokonale všestranný fotoaparát pre nadšencov i profesionálov, ktorí fotografujú v najrôznejších situáciách. 

Sony Alpha A7 v rýchlych bodoch:

 • Novovyvinutý 33 MP snímač CMOS Full Frame so zadným osvetlením
 • Špičkové spracovanie snímok s procesorom BIONZ XR™
 • 10-bitový formát fotografie HEIF na plynulú gradáciu
 • Optická stabilizácia obrazu v piatich osiach
  Stabilizačná jednotka v tele kompenzuje až 5,5 kroku rýchlosti uzávierky
 • Spoľahlivé AF a pôsobivá rýchlosť
  Vylepšené rýchle hybridné automatické zaostrovanie
 • Technológia 4D FOCUS od Sony pokrýva oblasť AF na približne 94 % plochy obrazu pri fotografiách aj videozáznamoch so 759 bodmi AF s detekciou fázového rozdielu.
 • Inteligentné sledovanie v reálnom čase s AI od Sony
 • AI dokonale presne vyhľadáva a sleduje oči a tvár objektov (ľudí, zvierat, vtákov).
 • Vylepšené automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase
  Zamerané na sledované oko, aby ste sa mohli sústrediť na kompozíciu
 • Nadvzorkovanie v kvalite 7K na nádherné snímky plné detailov
 • Pri snímaní videí v rozlíšení 4K a kvalite až 30p je možné nadvzorkovanie v rozlíšení 7K vo formáte Full Frame, čo prináša detailné videá vo vysokom rozlíšení 4K
 • Výkonná stabilizácia obrazu s aktívnym režimom
  Spoľahlivá podpora pri snímaní videozáznamov z ruky
 • Digitálne zvukové rozhranie na špičkový zvuk
  Pätica Multi Interface (MI) Shoe umožňuje bezkáblové pripojenie, vďaka čomu sa digitálny zvukový signál prenáša priamo a neznižuje sa kvalita zvuku
 • Integrovaný mikrofón s potlačením šumu vetra
 • Efekt mäkkého odtieňa pokožky
  Vstavaný efekt hladkej pokožky modelu α7 IV dáva pokožke jasný a krásny vzhľad, vyhladzuje vrásky, škvrny a mdlo pôsobiace oblasti
 • Hľadáčik Quad-VGA OLED s rozlíšením 3,68 milióna bodov
 • ISO: Auto, 100 - 51200 (50 - 204800)
 • Až 2 sloty na kartu
 • SD/SDHC/SDXC (UHS-II) + CFexpress
 • Až 759 ostriacich bodov
 • Sekvencia až 10 snímkov za sekundu
 • Nakloniteľný monitor s bočným otváraním na flexibilitu

Vďaka novo vyvinutému 33 Mpx full-frame obrazovému snímaču Exmor R™ CMOS so zadným osvitom dosahuje A7 IV vynikajúcu kvalitu obrazu a široký rozsah citlivosti ISO (s možnosťou rozšírenia na ISO 50-204800). Vysoké rozlíšenie umožňuje fotoaparátu vyjadriť plynulú gradáciu, jemné detaily a textúry objektu pri súčasnom znížení šumu. Dynamický rozsah 15 krokov umožňuje široké možnosti vyjadrenia, zatiaľ čo nastavenie Creative Look pomáha bez námahy vytvárať originálny vzhľad fotografií aj videa. Najnovší procesor používaný vo vlajkovej lodi Alpha 1 poskytuje vysokorýchlostné ostrenie, neprerušované sériové snímanie rýchlosťou 10 snímok za sekundu so sledovaním AF/AE a veľkú vyrovnávaciu pamäť pre plynulé fotografovanie.

A7 IV sleduje objekty pomocou funkcie Real-Time Tracking a 759 bodmi AF s fázovou detekciou AF s vysokou hustotou ohniskovej roviny s fázovou detekciou, ktorý pokrýva približne 94 % plochy snímača. Okrem toho teraz po prvýkrát dokáže funkcia Real-time Eye AF sledovať okrem človeka aj oči vtákov a zvierat, a to ako pri statických snímkach, tak pri natáčaní videa. Presnosť detekcie ľudskej tváre a očí je tiež približne o 30 % lepšia ako pri modeli Alpha 7 III. Hľadáčik A7 IV má oproti predchodcovi 1,6 krát vyššie rozlíšenie.

A7 IV používa technológie prevzaté zo skutočnej filmovej produkcie vrátane technológie S-Cinetone – ktorá bola prevzatá z vysoko uznávanej série kamier Cinema Line spoločnosti Sony používaných širokou škálou filmárov a tvorcov obsahu – a poskytuje tak bohatý filmový výraz. Vysoko kvalitný filmový záznam je dosiahnutý vďaka záznamu 4K 60p v režime Super 35mm a záznamu až 4K 30p s prevzorkovaním 7K v režime full-frame. Nová kamera je tiež vybavená 10-bitovým vzorkovaním farieb s hĺbkou 4:2:2, ktoré umožňuje prirodzenú gradáciu, kodek XAVC S-I™ vo vnútri snímky pre efektívnejšie pracovné postupy pri úpravách a XAVC HS™ pre dvojnásobnú účinnosť kompresie. Tvorcovia videí môžu nahrávať videá v 4K 60p 10bit 4:2:2 nepretržite viac ako hodinu vďaka konštrukcii odvádzajúcej teplo. Režim optickej stabilizácie ‚Active Mode' napomáha optimálnemu výkonu pri nahrávaní.

Snímač Exmor R™ CMOS

Novo vyvinutý 33 Mpx obrazový snímač CMOS so zadným osvetlením

Plnoformátový snímač Exmor R™ CMOS poskytuje vynikajúcu rýchlosť a úžasnú kvalitu obrazu. Použitie medených vodičov prispieva k vyšším rýchlostiam prenosu a rýchlejšej konverzii AD, zatiaľ čo rýchle čítanie snímača umožňuje 10-bitový záznam 4:2:2 4K rýchlosťou až 60p. Snímač tiež poskytuje vylepšenú reprodukciu farieb, výkon s nízkym šumom pri všetkých citlivostiach, dynamický rozsah 15 krokov pri fotografiách, zvýšenú presnosť automatického ostrenia a ohniskovú stabilitu.

Obrazový procesor BIONZ XR™

Obrazový procesor BIONZ XR™ pre až osemnásobnú rýchlosť spracovania

Procesor BIONZ XR, ktorý je použitý aj pri vlajkových modeloch α1 a α7S III, poskytuje až 8násobné zvýšenie rýchlosti spracovania. Procesor sa zameriava na spracovanie automatického ostrenia v reálnom čase, rozpoznanie snímok a úpravu kvality obrazu, aby došlo k minimalizácii oneskorenia spracovania a bol zaistený značne zvýšený výkon procesora pre videá a fotografie. Užívateľské rozhranie, komunikácia cez sieť a spracovanie správy súborov sú rozložené tak, aby poskytovali rýchlu odozvu, a to bez ohľadu na zaťaženie spracovania v reálnom čase.

Nádherné vykreslenie snímok s nízkym šumom

Viditeľné výhody nového výkonného 33.0 Mpx snímača a procesora zachádzajú za hranice iba čísel. Zahŕňajú jemné, prirodzené štruktúry ľudskej pokožky, úchvatné úrovne detailov v krajinách a scenériách a lepšiu reprodukciu farieb s vyšším subjektívnym rozlíšením vďaka vylepšeným algoritmom. Štandardný rozsah citlivosti ISO 100–51 200 je rozšíriteľný na ISO 50–204 800 pre fotografie a ISO 100–102 400 pre videá s výkonom s nízkym šumom v celom rozsahu.Viditeľné výhody nového výkonného 33.0 Mpx snímača a procesora zachádzajú za hranice iba čísel. Zahŕňajú jemné, prirodzené štruktúry ľudskej pokožky, úchvatné úrovne detailov v krajinách a scenériách a lepšiu reprodukciu farieb s vyšším subjektívnym rozlíšením vďaka vylepšeným algoritmom. Štandardný rozsah citlivosti ISO 100–51 200 je rozšíriteľný na ISO 50–204 800 pre fotografie a ISO 100–102 400 pre videá s výkonom s nízkym šumom v celom rozsahu.

Plynulejšie vykreslenie gradácie vďaka 10-bitovému záznamu vo formáte HEIF

Okrem tradičných formátov RAW a JPEG ponúka fotoaparát α7 IV kódovanie fotografií HEIF (High Efficiency Image File). Plynulá 10-bitová gradácia poskytuje realistickejšiu reprodukciu neba a objektov na portrétoch a pri použití 10-bitovej hĺbky dochádza k minimalizácii degradácie kvality obrazu pri úpravách. Fotografie vo formáte HEIF zaznamenané v režime HLG je možné zobraziť na kompatibilnom televízore BRAVIA 4K prostredníctvom pripojenia HDMI, čo snímkam zaistí mimoriadne široký dynamický rozsah.

Záznam v rozlíšení 4K 60p 10-bitový záznam 4:2:2

Fotoaparát α7 IV vám poskytuje pôsobivú škálu možností na záznam videa. Odpočet plného počtu pixelov bez použitia technológie pixel binning umožňuje záznam v rozlíšení 4K 60p a pri zázname 4K videí pri 30p, plnoformátové 7K prevzorkovanie vytvára veľmi detailný formát 4K s vysokým rozlíšením. Je možné zaznamenať interne 10-bitové 4:2:2 video, čo umožňuje plnšie a prirodzenejšie gradácie a väčšiu slobodu pre úpravy. Formát súboru XAVC HS™ poskytuje približne dvojnásobnú kódovaciu efektivitu formátu MPEG-4 AVC/H.264.

Vytvorte správnu atmosféru vo fotoaparáte pomocou tvorivého vzhľadu

Rozšiřte svou kreativní paletu díky výběru deseti přednastavení tvůrčích vzhledů. Svým fotografiím, videím a živému streamování můžete snadno vdechnout konkrétní atmosféru. Všechny přednastavené výběry jsou k dispozici ve fotoaparátu bez následných úprav, takže svou vizi můžete sdílet okamžitě po snímání.

Jednoduché vyjadrenie farieb vďaka štýlu S-Cinetone™

Fotoaparát α7 IV podporuje styl S-Cinetone na základě odborných znalostí, které byly získány vývojem fotoaparátu VENICE CineAlta. Ten má pravděpodobně zásluhu na nádherných tónech pleti, pro které jsou kamery řady Cinema Line, jako je FX9, FX6 a FX3, tolik uznávány. Poskytuje přirozené střední tóny pro zdravý vzhled barvy pleti a navíc měkké barvy a úchvatné vysoké jasy. Jelikož se jedná o funkci zabudovanou do fotoaparátu, je snadné vytvářet expresivnější vzhled vašich filmových záznamů bez následných úprav.

Profil S-Log pre farebné zladenie s profesionálnym vybavením pre videá

Fotoaparát α7 IV poskytuje křivky gamma S-Log2 a S-Log3, přičemž S-Log3 umožňuje záznam dynamického rozsahu 15+ kroků. Nastavení palety barev S-Gamut3 a S-Gamut3.Cine usnadňuje sladění záznamu fotoaparátu α7 IV se záznamem digitálních filmových kamer VENICE nebo kamer řady Cinema Line, jako je model FX6 a FX3. Nativní citlivost při snímání profilu S-Log je ISO 800, kterou lze snížit až o dva kroky (ISO 200–640) níže, než je standardní rozsah pro dosažení mimořádně nízkého šumu.

Efekt pro měkké tóny pleti pro jasný a krásný vzhled pleti

Vstavaný efekt pre mäkké tóny pleti vytvorí krajší vzhľad pleti, zjemní vrásky, nedokonalosti a tmavé škvrny a zároveň zachová živosť v oblasti očí a úst. Táto funkcia dopĺňa schopnosti snímača Full-Frame a dokáže pridať pôvab živému streamovaniu a tiež vylepšiť fotografie a videá. Sú k dispozícii štyri úrovne nastavenia, takže môžete prispôsobiť stupeň efektu podľa vlastného priania.

Snímanie videa z ruky pomocou aktívneho režimu

Aktivní režim využívá jednotku stabilizace fotoaparátu, gyroskopické snímače a sofistikované algoritmy pro vysoce efektivní optickou stabilizaci obrazu ve fotoaparátu během natáčení videí. Výkonný obrazový procesor přesně rozpozná požadované množství kompenzace pro plynulou stabilizaci ve všech formátech, včetně 4K, bez kompromisů kompaktní velikosti a mobility fotoaparátu α7 IV. A jelikož jsou po celou dobu videa zaznamenána i gyroskopická data, lze aplikovat ještě efektivnější postprodukční stabilizaci pro mimořádně plynulé záběry pomocí softwaru Catalyst Browse/Prepare.

Vstavaná päťosová optická stabilizácia obrazu pre kompenzáciu 5,5 kroku

Vysoce přesná jednotka stabilizace fotoaparátu α7 IV a gyroskopické snímače spolupracují s algoritmy stabilizace, aby bylo dosaženo kompenzace rychlosti závěrky až 5,5 kroku pro maximalizaci výkonu 33,0 Mpx snímače fotoaparátu. Tato stabilizace v těle fotoaparátu umožňuje efektivní využití široké škály objektivů. Živý náhled na monitoru ukazuje stabilizovanou fotografii, když je tlačítko závěrky stisknuté do poloviny, což je praktická funkce zejména při použití teleobjektivu nebo makroobjektivu, kterou lze použít v kombinaci s funkcemi MF Assist a zvětšení zaostření.

Vyrovnávacia pamäť podporuje súvislé fotografovanie a zaznamenávanie

Mechanická i elektronická závěrka umožňují souvislé fotografování rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE. Nejnovější výkonný obrazový procesor a zvýšená vyrovnávací paměť umožňují rychlejší zápis na paměťové karty, takže můžete snímat více než 800 nekomprimovaných snímků RAW+JPEG (více než 1 600 dohromady) nebo více než 1 000 komprimovaných snímků RAW+JPEG (více než 2 000 dohromady, až do plné kapacity paměťové karty). Zvýšený výkon procesoru vám také umožňuje změnit nastavení nabídky, i když se data právě zapisují na paměťovou kartu.

Autpomatické ostrenie na oči

Automatické ostrenie na oči v reálnom čase a sledovanie v reálnom čase založené na umelej inteligencii

Vynikající výkon zpracování procesoru BIONZ XR vedlo k vylepšením funkcí automatického ostření na oči v reálném čase i sledování v reálném čase. Vylepšená funkce rozpoznávání obličeje Face Detection zajišťuje o 30 % lepší přesnost rozpoznání očí, zatímco rychlejší zpracování obrazu dosahuje vyšší přesnosti, pokud se objekt dívá nahoru, dolů nebo do stran. Sledování v reálném čase vám umožňuje zvolit si objekt a poté vše přenechat fotoaparátu, který se spoléhá na nejnovější algoritmus rozpoznání objektu a vysokorychlostní analýzu prostorových dat, o kterou se postará obrazový procesor.

Rýchle hybridné automatické zaostrovanie s vylepšenou rýchlosťou, presnosťou a sledovaním

Pomocou kombinácie fázového systému automatického ostrenia a automatického ostrenia s detekciou kontrastu zaostrí rýchle hybridné automatické ostrenie presne aj na malé objekty alebo na ľudí pózujúcich na nočnom pozadí. Široká, hustá oblasť automatického ostrenia pokrýva približne 94 % oblasti snímky ako pri zázname fotografií, tak videa, so 759 bodmi fázovej detekcie, zatiaľ čo systém automatického ostrenia s detekciou kontrastu využíva 425 bodov. Táto obrovská zbierka dát je analyzovaná v reálnom čase pomocou najnovšieho výkonného obrazového procesora, aby sa dosiahli pôsobivé výsledky systému automatického ostrenia.

Režim Vtáky pre automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase je teraz k dispozícii pre videá

Funkcia automatického zaostrenia na oči v reálnom čase teraz dokáže rozpoznať oči vtákov a sledovať ich v reálnom čase pri fotografiách aj videách. Procesor BIONZ XR využíva optimalizované algoritmy pre automatické zaostrovanie a sledovanie, aby bolo zaistené sledovanie bez prerušenia aj v prípade vtákov v lete, ktorých pohyby nie je ľahké predvídať. Akonáhle si zvolíte vtáka, fotoaparát automaticky rozpozná jeho oko a bude ich presne sledovať, či už vták sedí, alebo letí.

Vizualizujte hĺbku ostrosti počas záznamu videa pomocou mapy s ústrednými bodmi

Nová mapa s ústrednými bodmi prekrýva informácie o ostrení do živého zobrazenia v reálnom čase a ukazuje, ktoré oblasti sú zaostrené, a ktoré nie. Možnosti jasnej vizualizácie hĺbky ostrosti týmto spôsobom uľahčujú rýchle nastavenie vášho ideálneho bodu zaostrovania a hĺbky ostrosti pri skúškach. Vo výsledku môžete použiť vynikajúce rozlíšenie videa fotoaparátu a rýchle objektívy na to, aby ste vytvorili pôsobivé zábery s malou hĺbkou ostrosti.

Asistent automatického zaostrovania pre bezproblémový prechod na manuálne ostrenie

Funkce asistenta automatického zaostřování, která byla převzata od kamery FX6 z řady Cinema Line, vám umožňuje během snímání videa bez problémů přepínat na manuální ostření. Pokud tuto funkci zapnete, otáčením ostřícího kroužku dočasně přepnete provoz z automatického na manuální ostření, což vám umožní záměrně změnit zaostření na jiný objekt.

Kontrola automatického ostrenia prostredníctvom dotykového ovládania

Sledovanie dotykom vám umožňuje zvoliť si objekt, ktorý chcete sledovať, jednoduchým dotykom displeja LCD, dokonca aj pri použití hľadáčika, čo prináša intuitívnejšiu kontrolu automatického ostrenia u fotografií aj videa. Jednoduchšia prevádzka ostrenia je praktická, najmä ak snímate videá sami alebo používate trojosový stabilizátor, a umožňuje vám sústrediť sa na kompozíciu svojich záberov.

Obrazový procesor BIONZ XR™

Najnovšie ponuky špecifické pre režimy a prispôsobiteľný zadný ovládač R

Ponuky fotoaparátu α7 IV sú špecifické buď pre fotografie, alebo pre videá, a aby bola jednoduchšia navigácia, sú ponuky konfigurované tak, aby ukazovali tri úrovne hierarchie naraz. Rôznym tlačidlám a voličom je možné prideliť samostatné funkcie pre fotografie a video, vrátane nového, voľne prispôsobiteľného zadného ovládača R. S ovládaním ušitým na mieru akémukoľvek režimu snímania, ktorý práve používate, prispieva flexibilný prístup zaisťovaný zadným ovládačom R k značne vylepšenej efektivite snímania fotografií a záznamu videá.

Volič pre Fotografie/Videá/S&Q pre rýchly prístup k hybridným funkciám

Status, ktorý patrí modelu α7 IV – skutočne hybridný fotoaparát, je doplnený o špeciálny volič pre Fotografie/Video/S&Q na okamžité prepínanie medzi videom a fotografiami. Tento volič prepína ponuky, funkcie a vlastné nastavenia rôznych ovládaní medzi režimami fotografie a videa, pričom sú tiež zachované samostatné nastavenia, ako je clona a rýchlosť uzávierky pre fotografie a video. Je možné tiež zvoliť režim S&Q pre rýchly prístup k snímaniu so spomaleným alebo zrýchleným záberom.

Kompenzácia dychu pre konzistentný zorný uhol pri ostrení

Fotoaparát α7 IV je prvý model radu α, ktorý poskytuje kompenzáciu na zväčšovanie a zmenšovanie obrazu pri ostrení. Zväčšovanie a zmenšovanie obrazu pri ostrení sa týka akejkoľvek zmeny v zornom uhle objektívu, ktorá korešponduje so zmenami v ostrení. Je použitá originálna technológia zoomu s čistým obrazom od spoločnosti Sony, aby bol automaticky zachovaný konzistentný zorný uhol pre filmovejšie prechody zaostrenia. Túto funkciu je možné použiť spoločne so stabilizáciou obrazu aktívneho režimu na snímanie stabilných a konzistentných záberov.

Hľadáčik Quad-VGA OLED s vysokým rozlíšením 3,68 milióna bodov

Hľadáčik Quad-VGA OLED fotoaparátu α7 IV poskytuje približne 1,6× rozlíšenie hľadáčika fotoaparátu α7 III s 37,3 ° zorným poľom a vysoký očný bod 23 mm. Vďaka vysokému rozlíšeniu, vylepšenej kvalite obrazu elektronického hľadáčika a odolnosti proti hmle a prachu (vrátane značne vylepšenej internej odolnosti proti hmle v porovnaní s fotoaparátom α7 III) je navrhnutý pre jasné a pohodlné sledovanie v širokej škále prostredí snímania.

Otočný display

Displej LCD s nastaviteľným uhlom pre väčšiu slobodu pri snímaní

Veľký LCD monitor s dotykovým panelom a otváraním zo strany typu 3.0 s 1,03 milióna bodov ponúka bohatý jas pre zreteľné sledovanie vo vonkajších prostrediach a pomer strán 3:2 umožňuje efektívne využitie oblasti displeja. Otočný mechanizmus umožňuje flexibilné umiestnenie a kompozíciu záberov z ruky, záberov zhotovovaných kamerou upevnenou v trojosovom stabilizátore, autozáberov dokumentárneho štýlu alebo veľmi nízkych záberov z úrovne terénu.

Funkcia komunikácie pre jednoduché zdieľanie a distribúciu

Fotoaparát α7 IV je vybavený robustnými funkciami pre káblovú a bezdrôtovú komunikáciu pre pohodlnejšie zdieľanie a distribúciu. Bezdrôtová sieť LAN v tele fotoaparátu využíva 5GHz pásmo navyše k 2,4GHz pásmu na rýchly prenos dát. Je možné nastaviť automatický prenos dát na FTP v pozadí pri súvislom snímaní a konektor USB Type-C podporuje rýchly prenos dát cez rozhranie SuperSpeed USB 10 Gb/s (USB 3.2 druhej generácie).

Okamžité živé streamovanie v reálnom čase prostredníctvom rozhrania USB

Živé streamovanie zahájite jednoducho pripojením sa k počítaču prostredníctvom rozhrania USB, pričom si môžete vybrať zo štyroch rôznych formátov výstupu, vrátane videa s vysokým rozlíšením 4K. Môžete si zvoliť akúkoľvek konfiguráciu, ktorá je pre súčasné podmienky siete a použité zariadenia najlepšie. Je k dispozícii aj súčasný interný záznam, ktorý vám poskytuje značnú flexibilitu na uspokojenie širokej škály potrieb.

Veľkokapacitná batéria Z a nabíjanie cez rozhranie USB

Fotoaparát α7 IV využíva veľkokapacitnú batériu Z (NP-FZ100), spoločne s externými možnosťami napájania, ktoré zahŕňajú zdroje USB a adaptéry AC. Vybíjanie batérie je možné minimalizovať pridaním veľkokapacitnej mobilnej batérie pre vonkajšie snímanie. Pre dlhšiu dobu záznamu je možné k portu USB Type-C® fotoaparátu pripojiť nabíjačku USB alebo mobilnú batériu, ktorá podporuje USB PD.

Správa tepla

Aby bola umožnená dlhšia doba súvislého záznamu, patentovaná tepelná jednotka v tvare písmena Σ (sigma) od spoločnosti Sony poskytuje efektívny rozptyl tepla. Bajonet, ktorý sa používa aj pri vlajkových modeloch, je skonštruovaný z grafitového materiálu s vynikajúcimi schopnosťami tepelného vedenia. Táto štruktúra umožňuje, aby sa obrazový snímač, ktorý je hlavným zdrojom tepla vo vnútri tela fotoaparátu, mohol voľne pohybovať počas stabilizácie obrazu, zatiaľ čo je zaistený efektívny rozptyl tepla.

Dva sloty pre médiá s podporou kariet CFexpress typu A

Dva sloty pre médiá vám umožňujú pokračovať v snímaní, aj keď sa jedna pamäťová karta zaplní. Jeden slot podporuje vysoko výkonné karty CFexpress typu A a oba sloty podporujú karty UHS-I a UHS-II SDXC/SDHC. Karty CFexpress typu A sú vďaka svojim vysokým rýchlostiam zápisu vhodné najmä na vysokorýchlostné súvislé fotografovanie, rovnako ako na záznam videí 4K s vysokým rozlíšením a vysokou prenosovou rýchlosťou.

Spoľahlivá, robustná konštrukcia

Vylepšili sme odolnosť proti prachu a vlhkosti fotoaparátu α7 IV, čo vám poskytuje vynikajúcu spoľahlivosť aj v náročných vonkajších prostrediach na snímanie. Vylepšenia konštrukcie zahŕňajú viac tesnení do švov tela a krytu priehradky na batérie (v porovnaní s fotoaparátom α7 III), nový dizajn tlačidla zámku objektívu a výplň navyše okolo bajonetu. Ľahká, vysoko tuhá horčíková zliatina, ktorá je použitá pre horný kryt fotoaparátu, predný kryt a vnútorný rám, poskytuje vynikajúcu odolnosť.

Starostlivosť o životné prostredie a zachovanie zdrojov

Ekologický plán spoločnosti Sony "Road to ZERO" bol zavedený v roku 2010 a jeho hlavným cieľom je nulový vplyv na životné prostredie. V súčasnej dobe sú takmer všetky plastové baliace materiály pre fotoaparát α7 IV recyklované. Kedykoľvek je to možné, sú recyklovateľné materiály taktiež použité pre telo fotoaparátu, čo znižuje dopad na životné prostredie bez ovplyvnenia funkčnosti. Kladieme si za cieľ ďalej znižovať spotrebu energie a zdrojov, aby sme znížili dopad na životné prostredie, a zároveň zachovať špičkový výkon.

Imaging Edge Desktop™ / Imaging Edge Mobile™

Rozšírte svoje kreatívne hranice s aplikáciou Imaging Edge Desktop a Imaging Edge Mobile. Počítačová aplikácia Imaging Edge Desktop vám umožňuje ovládať a sledovať zábery priamo z obrazovky počítača, zobrazovať náhľady fotografií a spracovávať dáta RAW/HEIF a vytvárať z nich vysoko kvalitné snímky určené na dodanie. Aplikácie Imaging Edge Mobile využívajú funkcie Wi-Fi a Bluetooth® fotoaparátu α7 IV a poskytujú širokú škálu praktických funkcií na snímanie a zdieľanie.

Canon PowerShot V10 Vlogging Kit

Zaujmite svojich odberateľov a rozšírte ich rady pomocou špeciálnej 4K vlogovaciej kamery Canon. Je ľahká a všestranná, vďaka čomu ju jednoducho strčíte do vrecka.
 
Canon Powershot V10

Canon PowerShot V10 je veľmi zaujímavá a cenovo dostupná vlogová kamera s retro dizajnom, ale skvelou modernou výbavou. Svojím netradičným vertikálnym konceptom zaujme PowerShot V10 hneď na prvý pohľad a zároveň skvele zapadne do moderného smartphone prostredia. 


Na rozdiel od bežných smartfónov alebo väčšiny kompaktných fotoaparátov ponúkne PowerShot V10 - vďaka veľkému 1'' CMOS snímaču - skutočne vynikajúci obrazový výstup a prirodzene rozostrené pozadie. Videá dokáže kamera natáčať na výšku aj na šírku až po dobu jednej hodiny (pri zázname do 4K UHD 20 minút) a vďaka špičkovým zabudovaným mikrofónom pôsobivo zaznamená zvuk zo všetkých smerov. 


Vzhľadom k svojej nízkej váhe 211 g a malým rozmerom sa V10 pohodlne zmestí do každej vrecka a môže vás tak verné doprevádzať na vašich cestách za dobrodružstvom alebo na párty s priateľmi.

 
Ovládanie tejto viacúčelovej kamery je nesmierne jednoduché a dá sa ho prevádzkovať viac-menej jednou rukou. LCD displej kamery je dotykový a má výklopnú konštrukciu smerom dopredu, aby bolo možné pořizovať selfie zábery. Kamera sa od ostatných bežných prístrojov odlišuje rovnako netradičným zabudovaným stojanom, ktorý výborne poslúži ako statív. Ak nenatáčate videá "od stola" alebo pri aktívnom chôdzi na frekventované ulici, o nežiadúce roztřesené zábery v dôsledku chvenia kamery sa postará digitálna stabilizácia obrazu (IS Movie Digital).


Canon PowerShot V10 je plne kompatibilný s aplikáciou Canon Camera Connect - svoje zábery tak môžete ľahko bezdrôtovo prenášať do smartphonu alebo tabletu (iOS/Android) pomocou Wi-Fi konektivity. Vďaka zabudovanej integrácii dočasného cloudového úložiska image.canon môžete navyše snímky prenášať priamo na platformu, ktorú si zvolíte. Inteligentný a intuitívny dizajn kamery zahŕňa porty HDMI a USB pre ľahký prenos dát do NTB/PC alebo pre použitie V10 ako webkamery.  Užívatelia, ktorí sú neustále v pohybe, iste ocenia možnosť nabíjania prostredníctvom USB-C.

 

Hlavná charakteristika modelu PowerShot V10:

 • kompaktné a ľahké vertikálne telo
 • veľký 1'' CMOS snímač
 • ultra širokouhlý objektív (18mm pre foto a 19mm pre video) so svetelnosťou f/2.8
 • záznam videa vo formáte 4K UHD pri 29,97/25,00 fps a Full HD pri 59,94/50,00 fps
 • režim videozáznamu Smooth Skin
 • veľké zabudované stereofónne mikrofóny pre čistý a pôsobivý zvuk zo všetkých smerov, s potlačením okolitého hluku
 • vestavěný stojan (statív) s nastavením sklonu až o 30 stupňů
 • slot pre pamäťové karty typu microSD/SDHC/SDXC 
 • stredové tlačítko záznamu šité na mieru rýchlemu a svižnému ovládaniu kamery jednou rukou
 • automatický neutrální šedý filtr pre optimální jas za slnečných podmienok
 • výklopný dotykový LCD displej pre jednoduchšiu kompozíciu záberov z oboch strán kamery
 • automatický prenos z kamery do Google Drive alebo na YouTube prostredníctvom webu image.canon
 • 14 farebných efektov filtra pre pridanie atmosféry a zdokonalenie vlogovacieho štýlu
 • Wi-Fi, Bluetooth konektivita pre jednoduché zdieľanie obsahu z V10 do smartphonu a diaľkové ovládanie kamery prostredníctvom app. Camera Connect
 • automatický AF so sledovaním tváre
 • funkcia automatickej vodováhy vám pomôže udržať videá v správnej rovine
 • UVC/UAC pre využitie V10 ako webovej kamery

 

Obsah balenia (VLOGGING KIT):

 • Canon PowerShot V10
 • Prepojovací kábel IFC-100U
 • Pútka na kameru
 • Textilné puzdro
 • Krytka objektívu
 • Protiveterné kryty
 • Užívateľská príručka

 

ŠPECIFIKÁCIE:

 

Rozmery:
63,4 × 90,0 × 34,3 mm
Hmotnosť:
211 g
Typ obrazového snímača:
CMOS (podsvietený)
Veľkosť snímača:
1'' (palec)
Efektívne pixely:
približne 13,1 megapixelov (pri zázname videa v rozlíšení Full HD, 16:9)
približne 15,2 megapixelov (pri fotografovaní)

Obrazový procesor
DIGIC X
Ohnisková vzdialenosť objektívu
6,6 mm (približne ekvivalent 19 mm, ekvivalent ohniskovej vzdialenosti pre 35mm formát, pri zázname filmov v rozlíšení Full HD, 16:9)
6,6 mm (približne ekvivalent 18 mm, ekvivalent ohniskovej vzdialenosti pre 35mm formát, pri fotografovaní)
Svetelnosť objektívu
f/2,8
Zorný uhol objektívu (horizontálny, vertikálny, diagonálny)
97,5 ° (pri zázname v rozlíšení Full HD, 16:9)
100,2 ° (pri fotografovaní)
Konštrukcia objektívu
8 prvkov v 7 skupinách (vrátane 3 asférických šošoviek a filtra ND ekvivalentných 3 EV)
Zoom
NE
Digitálny zoom
ÁNO (vypnuty / 1,5× / 2,0× / 3,0×)

Stabilizácia obrazu
Digitálna (vypnuta/zapnuta/vylepšená)
Spôsob zaostrovania
Detekcia kontrastu
Funkcia AF (snímky)
Jednobodové automatické zaostrovanie (One-Shot AF)
Funkcia AF (video)
Servo AF počas záznamu videa
Systém automatického zaostrovania / AF body
približne 100-percentné vertikálne a horizontálne pokrytie
Režimy automatického zaostrovania (AF)
Automatické zaostrovanie s sledovaním tváre, automatické zaostrovanie s definovaným záberom2
Výber AF bodu
Objekty určené na sledovanie sa špecifikujú klepnutím na ikonu
Blokovanie automatického zaostrovania
Klepnutím spustíte/zastavíte automatické zaostrovanie3
Najmenšia zaostrovateľná vzdialenosť
0,05 m

Režimy merania expozície
Pomerové meranie 384 zón (24x16) pomocou obrazového snímača
Kompensácia expozície
Režim filmu s manuálnou expozíciou
±3 EV (v krokoch po 1/3 EV)

Rýchlosť uzávierky
Video: 1/4000 až 1/8 s (v krokoch po 1/3 EV)  Líši sa v závislosti na režime záznamu videa alebo snímkovej frekvencii
Fotografie: 1/2 000 až 1,0 s. (v krokoch po 1/3 EV) Líši sa v závislosti na scéne

Vyváženie bielej
Automatické vyváženie bielej pomocou obrazového snímača
Nastavenie vyváženia bielej
AWB (priorita prostredia / priorita bielej), Denné svetlo, Tieň, Zamračeno (účinné aj pri východe a západe slnka), Wolframové svetlo, Biely žiarivkový svetlo, Teplota farieb, Presun vyváženia bielej (nastaviteľné v režime [Farba tónu / Colour tone] v kompatibilných režimoch): 1. Modrá / jantárová ±9 2. Purpurová / zelená ±9

Typ a rozlíšenie LCD displeja
približne 460 000 bodov, 2,0 palca (pomer strán 3:2), farebný TFT displej s tekutými krystalmi
Pokrytie displeja
Približne 100 % vertikálne a horizontálne
Nastavenie jasu displeja
Ručne nastaviteľné v rozsahu 1 až 5
Použitie dotykového displeja
Výber objektu klepnutím / expozícia dotykom (Zakázať/Aktivovať) / Nastavenie ponuky pomocou ovládania dotykom / rýchle ovládanie dotykom
Možnosti zobrazenia
Sklápanie približne 180° nahor

Režimy snímania
Fotografovanie: Automatické fotografovanie (ekvivalentné automatickému inteligentnému scénickému režimu / A+) Záznam filmu:
• Automatický režim filmu
• Režim filmu Jemná pleť 4 5
• Režim filmu s IS
• Režim s ručnou expozíciou filmu

14 farebných filtrov:
Pre vonkajšie použitie za pekného počasia, napríklad v kaviarni so tiene:
– StoryTeal&Orange: Presunie farby k oranžovému/tmavo-modrozelému odtieňu a vytvorí filmové tiene.
– StoryMagenta: Presunie farby k purpurovému odtieňu a vytvorí filmové tiene.
– StoryBlue: Presunie farby k modrému odtieňu a vytvorí filmové tiene.
– PaleTeal&Orange: tmavo-modrozelená/oranžová, s nádychom do modrej a bielovlastne.
Pre mestské scény a krajiny s oblohou:
– RetroGreen: pridáva nostalgický efekt vytvorený nádychom do zelena.
– Sepiatone: pridáva sépiový tónovaný efekt.
– AccentRed: pridáva efekt, ktorý ztlmuje všetky farby okrem červenej.
Pre teplé jedlá a sladkosti:
– TastyWarm: Aplikuje efekt s jantárovým odtieňom a zvýšenou saturáciou. Určené pre fotografovanie chutných jedál, ktoré sú zlatohnedé alebo podávané teplé.
– TastyCool: Aplikuje efekt s bielavým nádychom a zvýšenou saturáciou. Určené pre fotografovanie chutných sladkostí alebo iných výrazných jedál.
Pre vnútorné priestory s nepriamym osvetlením a nočné prechádzky:
– Brightjantar: Posunie scény smerom k jantárovému a rozjasní tmavé, nepriamo osvetlené alebo scény alebo scény so sviečkami.
– BrightWhite: Posunie scény smerom k bielovlastne a rozjasní tmavé, nepriamo osvetlené scény alebo scény so sviečkami.
Svetlé nočné mestské panorama a vnútorné priestory so slnečnými lúčmi:
– ClearLightBlue: Posunie scény smerom k modrej a zároveň zníži kontrast, rozjasní tiene a vytvorí pocit čistoty.
– ClearPurple: Posunie scény smerom k fialovej a zároveň zníži kontrast, rozjasní tiene a vytvorí pocit čistoty.
– ClearAmber: Posunie scény smerom k jantárovej a zároveň zníži kontrast, rozjasní tiene a vytvorí pocit čistoty.

Režimy riadenia
Jednoduché/samospúšť: 10 s /Samospúšť: 2 s

Typy súborov
Typ snímky
JPEG: 8 bitov (kompatibilné so štandardom Design rule for Camera File system 2.0 a Exif 2.31)
Typ filmu
MP4: 8 bitov (H.264 / MPEG-4 AVC IPB Standard / IPB Light vrátane komprimovaného zvuku AAC)

Záznamové pixely FOTO/VIDEO
Veľkosť snímky
3:2 (L) 5 472 × 3 648, (M) 3 648 × 2 432, (S1) 2 736 × 1 824, (S2) 2 400 × 1 600
4:3 (L) 4 864 × 3 648, (M) 3 248 × 2 432, (S1) 2 432 × 1 824, (S2) 2 112 × 1 600
16:9 – (L) 5 472 × 3 072, (M) 3 648 × 2 048, (S1) 2 736 × 1 536, (S2) 2 400 × 1 344
1:1 – (L) 3 648 × 3 648, (M) 2 432 × 2 432, (S1) 1 824 × 1 824, (S2) 1 600 × 1 6006
Veľkosť filmu
4K UHD (16:9) 3 840 × 2 160 (29,97; 25; 23,98 sn./s) medzipolíčková kompresia (IPB)/(IPB Light)
Full HD (16:9) 1 920 × 1 080 (59,94; 50; 29,97; 25 sn./s) medzipolíčková kompresia (IPB)/(IPB Light) | (25; 23,98 sn./s) medzipolíčková kompresia (IPB)

Dĺžka filmu
Max. dostupná doba kontinuálneho záznamu je 1 hodina
Režim filmu Jemná pleť (4K): max. 5 min
Bez limitu 4 GB pre súbory s kartou SD naformátovanou pre systém exFAT.

Prenosová rýchlosť / Mb/s
4K (29,97p/25,00p/23,98p) IPB: Približne 120 Mb/s8
4K (29,97p/25,00p/23,98p) IPB (light): Približne 60 Mb/s9
Full HD (59,94p/50,00p) IPB: Približne 60 Mb/s10
Full HD (59,94p/50,00p) IPB (light): Približne 35 Mb/s
Full HD (29,97 p /25,00 p): IPB približne 30 Mb/s
Full HD (29,97p/25,00p): IPB (ľahká) Približne 12 Mb/s
Full HD (23,9p/100p): IPB približne 30 Mb/s

Mikrofón
Vstavaný stereofónny mikrofón (48 kHz, 16 bitov × 2 kanály)
3,5 mm vstup externého mikrofónu (vstupný odpor 2,2 kΩ, štandardná vstupná úroveň -63 dBV, maximálna vstupná úroveň -23 dBV)

Reproduktor
Vstavaný monofónny reproduktor (hlasitosť prehrávania filmov: 0 (tichý režim) až 10)

Zobrazení signálu HDMI
Výstup iba na externý monitor (výstup snímok/videa a informácií o snímkach, snímky/videa sú zaznamenané na kartu)
Výstup HDMI
Displej fotoaparátu a výstup na externý monitor (bez záznamu na kartu, na displeji fotoaparátu sa zobrazujú snímky/video s informáciami o snímkach)
Auto / 1080p
Nekomprimovaný formát YCbCr 4:2:0, 8 bitov, podpora BT.709 pri pripojení k kompatibilným monitorom. Ak je zvolená možnosť [Smooth Skin Movie/Režim filmu Jemná pleť], nie je podporované súčasné zobrazenie na obrazovke a cez rozhranie HDMI.

Zaostrenie
Automatické zaostrenie s nepretržitou detekciou kontrastu
Činnosť AF: Servo AF pri zázname filmu
Metóda AF: AF so sledovaním tváre / AF so špecifikovaným záberom
Blokovanie AF: klepnutím spustíte/zastavíte automatické zaostrenie
Ručné zaostrovanie (MF): nie je podporované

Citlivosť ISO
Rozsah automatickej citlivosti ISO pre videá:
– Video vo Full HD s ISO 125–6 400 (v krokoch po 1/3 EV).
– Video vo 4K s ISO 125–3 200 (v krokoch po 1/3 EV).
Ručný rozsah citlivosti ISO pre videá s ručnou expozíciou:
– Video vo Full HD s ISO 125–6 400 (v krokoch po 1/3 EV).
– Video vo 4K s ISO 125–3 200 (v krokoch po 1/3 EV).
Rozsah automatickej citlivosti ISO pre fotografie: ISO 125–12 800 (v nárastoch o 1/3 kroku)

Ďalšie funkcie

GPS cez mobilný telefón (po pripojení k kompatibilnému smartfónu)
Inteligentný polohový senzor
Histogram (jas v režime prehrávania)
Samospúšť 2, 10 s
Jazyková ponuka: angličtina, nemčina, francúzština, holandčina, dánčina, portugalčina, finčina, taliančina, ukrajinčina, norština, švédčina, španielčina, gréčtina, ruština, poľština, čeština, maďarčina, vietnamčina, hindčina, rumunčina, turečtina, arabčina, thajčina, zjednodušená čínština, tradičná čínština, kórejčina, malajčina, indonézčina, perzština, hebrejčina a japončina
Káblové pripojenie: vysokorýchlostný konektor USB (ekvivalent USB 2.0), USB-C, ktorý sa tiež používa na komunikáciu s počítačom / napájanie cez USB.
Bezdrôtové pripojenie: Bezdrôtová LAN (IEEE802.11b/g/n) (2,4 GHz) 32, podpora Bluetooth 4.2 Podporované funkcie – smartphone, odosielanie na image.canon, živé streamovanie
Aplikácia Canon Camera Connect (iOS/Android)

Výstup HDMI Micro (typ D, HDMI-CEC nie je podporovaný)
Externý mikrofón (miniatúrna 3,5mm stereofónna zásuvka)
Konektor USB-C kompatibilný s ovládačmi UVC/UAC12

Priama tlač 
PictBridge: Nepodporované
Tlačiarne Canon: Nepodporované

Výdrž vstavanej nabíjacej lithium-iontovej batérie:
Počet možných snímok: pribl. 290
Doba prehrávania videozáznamu vo 4K rozlíšenie: pribl. 55 minút
Doba prehrávania videozáznamu vo Full HD: pribl. 1 hodina 20 minút
Doba prehrávania vo 4K rozlíšenie: pribl. 2 hodiny 40 minút

Indikátor stavu batérie
Ukazateľ 4 úrovní hlasitosti
Úspora energie
Vypnutie obrazovky: 30 s / 1 min / 3 min / 5 min / Zakázať15
Automatické vypnutie fotoaparátu: 30 s / 1 min / 3 min / 5 min / 10 min / Zakázať
Napájení a nabíjačky batérií
Napájací adaptér USB PD-E1 (kamera také podporuje kompatibilné nabíjačky typu C PD i iné nabíjačky než PD)

Voliteľné príslušenstvo (nie je súčasťou výrobku)
Napájací adaptér: Canon USB PD-E1
Bezdrôtový diaľkový ovládač: Canon BR-E1 alebo smartfón (pomocou aplikácie Canon Camera Connect)
Stereofónny mikrofón: Canon DM-E1/DM-E100
Statívový grip: HG-100TBR

 

CANON EOS R10

Canon EOS R10 predstavuje dokonale všestranný nástroj pre tvorbu hybridného obsahu a kreatívneho sebavyjadrenia.
 

 

Panoramatická fotka Canon EOS R10

Fotoaparát EOS R10 obsahuje panoramatické režimy a režimy panorámovania, ktoré uľahčujú dosiahnutie špičkových výsledkov pri fotografovaní pomocou týchto techník.

Hlavné výhody:

 • Automatické zaostrovanie s rozpoznávaním a sledovaním osôb, zvierat a vozidiel pre fotografiu i video
 • Kontinuálne snímanie rýchlosťou až 23 snímok/s
 • 4K/60p video
 • Spoľahlivé zaostrovanie aj pri slabom osvetlení (až do -4 EV)
 • Výklopná otočná dotyková obrazovka
 • 2,36 Mpx elektronický hľadáčik s obnovovacou frekvenciou 60 alebo 120 snímok/s
 • Procesor DIGIC X
 • Priame pripojenie k sieti Wi-Fi pre odosielanie do cloudových služieb
Canon EOS R10

Nový typ automatického zaostrovanie

Fotoaparát EOS R10 dokáže rozpoznať ľudí, vozidlá a zvieratá - napríklad mačky, psy a vtáky - a sledovať ich, ako sa pohybujú kdekoľvek v zábere. Dokonca aj rýchlo sa pohybujúce objekty sú vykreslené dokonale ostro.

Pri fotografovaní ľudí fotoaparát EOS R10 najprv uprednostňuje oči, "okná do duše" fotografovaného objektu. Ak nie sú viditeľné, potom je miesto nich sledovaný obličaj. A ak sa objekt na chvíľu odvráti, je na rade hlava a potom telo.

 

Canon EOS R10 s výklopnou obrazovkou

Zvýšte rýchlosť

Reagujte intuitívne a zachyťte unikajúce okamihy v čase pomocou sérií vysokorýchlostných snímok - ideálne pri fotografovaní divokej prírody a športu. Fotoaparát EOS R10 dokáže zachytiť nepretržité série snímok typu RAW, JPEG alebo HEIF s rýchlosťou až 15 snímok za sekundu (alebo 23 snímok/s pomocou elektronickej uzávery fotoaparátu). Fotoaparát pri tom sleduje objekt vo celej scéne a neustále upravuje zaostrenie a expozíciu v reakcii na meniacu sa situáciu.

Zachytenie okamihov v zlomku sekundy

V režime kontinuálneho snímania vo formáte RAW je možné počas fotografovania zachytávať snímky rýchlosťou až 30 snímok/s s orezom 75 %, pričom snímky sa ukladajú do jedného filmového súboru, čo umožňuje prehľadné a jednoduché zoradenie. Jednotlivé snímky možno následne extrahovať, spracovať a upraviť pomocou našeho bezplatného softvéru Digital Photo Professional (DPP). Ak je v ponuke fotoaparátu povolené predsnímanie, fotoaparát EOS R10 zachytí 0,5 s akcie pred stlačením tlačidla spúšte, takže vždy zachytíte ten dokonalý magický okamih.

 

Procesor DIGIC X

Rýchla reakcia

Fotoaparát rýchlo reaguje na vaše príkazy a poskytuje vám obrovskú výhodu pri zachytení rozhodujúceho okamihu. Procesor DIGIC X zabezpečuje citlivé ovládanie a minimálnu odozvu alebo stmievanie hľadáčika, takže vždy budete cítiť spojenie so svojím objektom.

Veľká flexibilita

Či už fotíte fotografie, video alebo kombináciu oboch, fotoaparát EOS R10 vždy zabezpečuje špičkovú kvalitu snímok. Je tiež prenosný, váži len 429 g, takže si ho môžete vždy vziať so sebou.

 

Fotografovanie jahôd s Canon EOS R10

Získajte kontrolu

Fotografi si môžu vybrať medzi snímaním súborov vo formáte JPEG alebo HEIF alebo snímaním súborov vo formáte RAW pre maximálnu flexibilitu pri postprodukcií. Dokonca vám technológia Dual Pixel RAW umožňuje vylepšiť snímky prostredníctvom mikroúprav ostrosti a efektu bokeh a obmedziť zdvojenie obrazu.

Dokonalá rovnováha

Snímač s rozlíšením 24,2 megapixelov vám poskytne ideálnu rovnováhu medzi detailmi, rýchlosťou a výkonom pri slabom osvetlení. Maximálna citlivosť ISO 32 000 (rozšíriteľná na ISO 51 200) umožňuje dosiahnuť viac detailov a menej šumu pri fotografovaní v tme. K dispozícii je tiež vestaveneý blesk, ktorý vám poskytne dodatočný prvok, ak ho budete potrebovať.

Výklopný display Canon EOS R10

Rozlíšenie 4K, ktoré prekoná vaše očakávania

Fotoaparát EOS R10 zachytáva výnimočné videozáznamy v rozlíšení 4K, ktoré vyzerajú skvele na UHD obrazovkách a umožňujú bezstratové orezávanie pri úpravách projektov vo Full HD rozlíšení. Filmmakeri si môžu vybrať medzi rozlíšením 4K/60p3 a dosiahnuť tak dokonale plynulú reprodukciu pohybujúcich sa objektov a efektov spomaleného pohybu, a ohromujúcim prevzorkovaným rozlíšením 4K/30p vytvoreným zo výstupu 6K zo snímača fotoaparátu s rozlíšením 24,2 megapixelov. Výsledky musíte vidieť, aby ste uverili.

Výnimočne plynulý pohyb

Pri snímaní v režime Full HD je možné použiť snímkové frekvencie až 120 snímok za sekundu, čo odhalí ešte viac jemných detailov v pohybe objektov. A pre pomaly sa pohybujúce scény pridáva schopnosť vytvárať úžasné časozberné filmy v rozlíšení 4K a Full HD vo fotoaparáte ešte viac možností do vášho kreatívneho arzenálu.

Maximálna jednoduchosť a uspokojenie pri používaní

Od okamihu, keď vezmete do ruky fotoaparát EOS R10, budete mať pocit, že ste s ním spojení, ako by išlo o rozšírenie vášho kreatívneho jasu. Tlačidlá a voliče sú intuitívne umiestnené pod prstami a palcami, a elektronický hľadáčik fotoaparátu (EVF) poskytuje jasný a presný pohľad na svet.

Canon EOS R10 a Canon EOS R7 porovnanie

Do systému EOS R prichádza snímač APS-C

Systém navrhnutý pre budúcnosť, už dnes. Fotoaparát EOS R10 je súčasťou systému EOS R - kolekcie fotoaparátov, objektívov a príslušenstva navrhnutých od základov na poskytovanie vynikajúcich fotografií a videí, teraz aj do budúcnosti. Rýchlejší a širší bajonet pre uchytenie objektívu (54 mm) umožňuje dosiahnuť nové úrovne výkonu, čo znamená, že budete môcť uvoľniť uzdu kreativite novými spôsobmi.

Pripojenie a rozšírenie

Vďaka trojici adaptérov na upevnenie objektívu však môžete aj naďalej používať existujúce objektívy EF a EF-S. Tieto môžu taktiež pridať ďalšie funkcie, ako napríklad prispôsobiteľné ovládacie prvky alebo všestranný neutrálny šedý filter.

 

Rozdiel na fotogrfii medzi FULL FRAME a APS-C

Výhoda snímača APS-C

Pretože fotoaparát EOS R10 je postavený na snímači veľkosti APS-C, objektívy ponúkajú 1,6× väčší dosah teleobjektívu než ekvivalentné ohniskové vzdialenosti plnoformátového fotoaparátu. Dostanete sa tak blízko k objektu a urobíte snímky divokej prírody, ktoré vyplnia záber, a akčné snímky, ktoré silne zapôsobia.

Učte sa a rozvíjajte sa pri fotografovaní

Pre tých, ktorí sú noví v systéme EOS alebo sú začiatočníci vo fotografii: užívateľské rozhranie s průvodcom pomôže rozvíjať vaše zručnosti a naučiť sa, ako váš fotoaparát funguje. Keď budete pripravení vydať sa na samostatnú cestu, štandardné rozhranie kamery je tak intuitívne a užívateľsky prívetivé, že možno dokonca zabudnete, že tam je.

Smartfón pripojený pomocou Bluetooth na Canon EOS R10

Lepšie pripojenie

Fotoaparát EOS R10 sa bezdrôtovo pripojí k smartfónu, takže môžete zdieľať svoju kreativitu s priateľmi a sledovateľmi. Zverejňujte príspevky na sociálnych sieťach, posielať videoklipy priateľom a nahrávať snímky do cloudových účtov, aby boli pripravené a čakali na vás, až sa vrátite domov.

Ani chvíľu bez pripojenia

Vstavaná technológia Bluetooth s nízkou spotrebou energie udržuje pripojenie vždy zapnuté, čo umožňuje bezproblémové aktivovanie 2,4 GHz siete Wi-Fi v prípade potreby prenosu snímok. Fotoaparát je tiež možné ovládať na diaľku z chytrého zariadenia pomocou aplikácie Canon Camera Connect: na sledovanie toho, čo vidí, zmenu nastavení a počínanie si s fotografiou a videom. Pre jednoduchšie diaľkové ovládanie je k dispozícii aj bezdrôtový ovládač Bluetooth BR-E1. Fotoaparát EOS R10 je tiež vybavený rozhraním USB-C pre nabíjanie vo fotoaparáte a pre fotografovanie z počítača PC/Mac.

 

PC s aplikáciou pre Canon

Ovlivňujte vašich sledovateľov

Vlogeri a tvorcovia obsahu môžu používať fotoaparát EOS R10 na živé streamovanie videa špičkovej kvality priamo svojim sledovateľom na YouTube. Stačí pripojiť fotoaparát k Wi-Fi sieti - nie je potrebný počítač. Otočný LCD displej je možné otočiť, aby vám počas prezentácie poskytol presný náhľad. Fotoaparát EOS R10 podporuje aj vertikálne snímanie videa - ideálne pre snímanie obsahu pre príbehy na sociálnych sieťach.

Vaša kreativita v cloude

Brána image.canon vám umožňuje umiestniť obsah presne tam, kde je potrebný. Snímky a filmy možno bez problémov nahrať - priamo z fotoaparátu do cloudu image.canon pomocou Wi-Fi siete. Odtiaľ ich možno presunúť do dlhodobého úložiska na iné cloudové platformy alebo ich stiahnuť na počítač PC alebo Mac na úpravy. Ak chcete z fotoaparátu EOS R10 vyťažiť kvalitu snímok do poslednej kvapky, skúste spracovať snímky typu RAW v cloude canon.image. Modul na spracovanie obrazu v neurónovej sieti sa používa na zlepšenie kvality obrazu na novú úroveň.

Smartfón pripojený pomocou Bluetooth na Canon EOS R10

Canon RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM

Objektív RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM je ideálny všestranný objektív na každodenné fotografovanie. Vďaka kompaktnému dizajnu a zasúvaciemu mechanizmu je ideálny aj pre cestovanie. Vďaka možnosti ručného zásahu do automatického zaostrenia a vodiacej skrutky typu STM pre plynulé a tiché automatické zaostrovanie pri filmovaní je nevyhnutnou súčasťou výbavy pre každodenné fotografovanie a filmovanie.

Stabilizačný systém objektívu spolupracuje s internou stabilizáciou obrazu (IBIS) a systémom Movie Digital IS. Vďaka sedemlamelovej kruhovej clone objektív kreslí fotografované objekty ostro, s príjemne mäkkým pozadím.

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Štandardný zoomový objektív RF-S s ohniskovou vzdialenosťou 29-72 mm (po prepočte na kinofilm)
 • Mechanizmus zatiahnutia objektívu pre väčšiu kompaktnosť
 • Vodiaca skrutka typu STM pre plynulé automatické zaostrovanie pri filmovaní
 • Korekcia skreslenia a minimalizácie chromatickej aberácie

Obsah balenia

Všetko, čo potrebujete na to, aby ste mohli pokračovať vo fotografii a natáčaní.

 • Telo fotoaparátu EOS R10 (s objektivom a krytkou)
 • Kryt fotoaparátu R-F-5
 • Popruh fotoaparátu ER-R10
 • Kryt patice ER-SC2
 • Nabíjačka batérií LC-E17E
 • Batériový zdroj LP-E17
 • Kryt batériového zdroja
 • Napájací kábel
 • Sada užívateľskej príručky

Canon PIXMA G540

Tlačiareň Canon PIXMA G540 so šiestimi doplniteľnými zásobníkmi atramentu (tankový systém) umožňuje kvalitný veľkoplošný tlač za extrémne nízke náklady. Z jednej sady fliaš je možné vytlačiť až 3 800 fotografií vo veľkosti 10 x 15 cm.
 

 

 

 

Hlavné charakteristiky

 • Šestica atramentov na bázi barviva
 • Bezdrôtová tlač ze zařízení podporujících připojení Wi-Fi
 • Rozlišenie až 4800 x 1200 dpi
 • Dvojriadkový LCD displej pro zobrazování informací a přizpůsobení nastavení
 • Kapacita zadního podavače až 100 listů
 • Tlač bezokrajových fotografií do velikosti A4
 • Vysoká stránková výtěžnost - až 3 800 fotografií 10x15 cm na 1 sadu fliaš

 

Rýchla tlač z telefónu alebo tabletu

Kompatibilná s aplikáciami Canon PRINT, Mopria (Android) a AirPrint (Apple)
Cloud: PIXMA Cloud Link (zo smartfónu alebo tabletu).

 

Rozšírená podpora médií

Tlačiareň Canon PIXMA G540 prináša zlepšenú presnosť podávania papiera a zvýšenú kapacitu podavača pre širokú škálu fotografických papierov, automatické zarovnanie tlačovej hlavy a presnejšie umiestnenie kvapky atramentu.

 

Zlepšená použiteľnosť

Atramentové fliašky s klíčom nevyžadujú stláčanie a umožňujú bezproblémové naplnenie.

Netlačí len na fotopapier

Tlačiareň PIXMA G540 je možné využiť nielen na tlač fotografií, ale aj magnetických obrázkov, samolepiek alebo nažehľovacích fólií pre tmavý a svetlý textil.

 

Hlavné špecifikácie:


Rozlíšenie tlače (max.):

4 800 × 1 200 dpi

Rýchlosť farebnej tlače:  
3,9 obr./min

Rýchlosť bezokrajovej tlače fotografií:

10x15 cm / cca 47 sek.

Formáty tlače:
55×91mm, 89×89mm, 127×127mm, 10×15cm, 13×18cm, 18×25cm, 20×25cm, A4

Mobilná aplikácia:
Canon PRINT Inkjet/SELPHY
Creative Park
Easy-PhotoPrint Editor

Rozmery:
445 × 340 × 136 mm

Hmotnosť:
5,1 kg

Obsah balenia:

 • Canon PIXMA G540
 • 6 fliaš s atramentom na bázi barviva s vysokou výťažnosťou (1x GI-43 Bk/C/M/Y/R/GY)
 • Napájací kábel
 • Inštalačný disk CD-ROM
 • Manuál

Špičkový hybridný fotoaparát - Nikon Z8

Silný výkon. Profesionálne stavaný. Kompaktný, ľahká manipulácia. Fotoaparát snov pre videá a fotografie.

Tento fotoaparát ponúka všetko, čo požadujete od plnoformátového mirrorless fotoaparátu. Kvalita obrazu, presnosť, flexibilita – a kompaktné, ľahké telo. Od videosekvencií po statické snímky. Od zákaziek po projekty z vášne. Neobmedzujte sa len na vytváranie obsahu. Užívajte si to.

Nikon Z 8 v rýchlych bodoch:

 • Full-Frame snímač s rozlíšením 45,7 Mpx
 • Vstavaná 5osá stabilizácia obrazu s účinnosťou až 6EV
 • 493 bodové AF s fázovou detekciou
 • Rýchlosť elektronickej uzávierky až 1/32 000 sec.
 • O 30% menší ako Z9 pri zachovaní rovnakého výkonu, o 15% menší ako D850
 • 4-osý naklápací dotykový displej LCD (v horizontálnom aj vertikálnom smere ako pri Nikone Z 9)
 • Sekundárny stavový displej
 • Real-Live hľadáčik so živým náhľadom bez oneskorenia (technológia dvojitého dátového toku)
 • Bezkonkurenčné možnosti 8K UHD videa priamo vo fotoaparáte
 • Sériové snímanie rýchlosťou až 120 snímok za sekundu
 • Najpokročilejší systém na spracovanie obrazu
 • Široká ponuka kodekov (formáty ako N-RAW, ProRes RAW HQ, ProRes RAW HQ, ProRes 422HQ, MOV H.265 alebo MP4 H.264, snímacie režimy N-Log a HLG)
 • 8,3K/60p N-RAW alebo 4,1K/120p ProRes RAW HQ video
 • Plne elektronická uzávierka s najmenším rolling shutter skreslením na svete
 • Automatické ostrenie s detekciou objektu vyvinuté na základe hlbokého učenia
 • Detekcia objektu a automatické zaostrovanie fungujú až do hodnoty -6,5 EV, v režime Starlight Mode až -9 EV
 • Pracovný rozsah -9 až +20 EV
 • ISO citlivosť 64 - 25600 (32 - 102 400)
 • Snímky s pôsobivou čistotou a minimálnym šumom
 • Hlavné tlačidlá s jemným podsvietením a teple červené tóny ponuky a znížený jas pre ľahšie ovládanie v tme
 • Tenké svetelné olemovanie LCD panela označujúce rámik snímky pre nočné kompozície
 • Vysoko pokročilé zaostrovanie na oči ľudí, domácich zvierat i vtákov (zakryté vlasy, okuliare alebo nepriamy očný kontakt už neprestavujú problém)
 • Dva sloty na pamäťové karty: 1x CFexpress typ B alebo XQD a 1x SDHC/SDXC UHS-II
 • 2x USB-C port (1x na prenos súborov a pripojenie príslušenstva, podporuje gigabitový Ethernet IEEE 802.3ab s kompatibilným adaptérom a 1x na nabíjanie a stále napájanie)
 • Procesor EXPEED 7 - cca 10x rýchlejší ako procesor modelu Z 7II
 • Funkcia "Pre-Release Capture", ktorá zaznamenáva sériu snímok po dobu jednej sekundy pred uvoľnením uzávierky a pomáha tak uľahčiť zhotovenie len skutočne rozhodujúcich okamihov
 • Zvuk spúšte aj jej hlasitosť je možné upraviť alebo úplne vypnúť, aby vyhovovala rôznym pracovným ránrom
 • Výdrž akumulátora 340 snímok

Kompaktné telo. Výkon hodný vlajkovej lode.

Z 8 prináša súpravu funkcií modelu Z 9 do tela, ktoré je o 30 % menšie ako Z 9 a o 15 % menšie ako D850. 45 Mpx vrstvený snímač CMOS a pôsobivý dynamický rozsah. Fenomenálny systém automatického zaostrovania s hĺbkovým strojovým učením a vysoká úspešnosť detekcie objektov a očí, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Real-Live hľadáčik bez prerušenia obrazu a monitor vyklápateľný v štyroch osiach. Videosekvencie, statické snímky alebo oboje. Môžete slobodne inovovať, zatiaľ čo Z 8 spoľahlivo zachytí každý záber.

Vynikajúca agilita pri snímaní videosekvencií a fotografií

Nové nápady, obmedzené rozpočty, krátke termíny. Malá zostava alebo kompletná súprava. Nech tvoríte akokoľvek a kdekoľvek, vďaka flexibilite modelu Z 8 budú vaše projekty prebiehať plynulo. Vytvárajte ohromujúce 8K alebo 4K videosekvencie priamo vo fotoaparáte pri rôznych frekvenciách snímania vrátane spomalených záberov. Zachyťte exkluzívne fotografie s rozlíšením 45,7 Mpx aj pri snímaní pri svetle hviezd. K dispozícii sú samostatné zobrazenia pre snímanie videosekvencií a fotografií a pri snímaní v zvislej polohe sa ponuky otáčajú.

Ohromujúca rýchlosť 120 sn./s pre statické snímky

Nikdy nepremeškajte rozhodujúci moment. Môžete snímať statické snímky s rozlíšením 11 Mpx pri neuveriteľne rýchlej frekvencii 120 sn./s alebo s rozlíšením 45,7 MPx frekvenciou 60 sn./s na zmrazenie akcie alebo frekvenciou 30 sn./s. Všetko s úplným automatickým zaostrovaním a expozíciou a bez prerušenia obrazu v hľadáčiku.

Nikon Z8 prichádza na scénu

Väčšia kontrola nad portrétmi

Ušetrite čas pri postprodukcii úpravou nastavení už počas snímania. Funkcia vyváženia vzhľadu portrétu umožňuje jemne doladiť odtieň a jas. Efekt zjemnenia pleti zjemňuje vzhľad pokožky a zároveň udržuje oči a vlasy ostré.

Snímanie pred stlačením spúšte

Fotografovanie podujatí? Fotoaparát Z 8 zvyšuje váš reakčný čas tým, že zaznamenáva až jednu sekundu predtým, ako zhotovíte snímku. Prchavé gestá, nepredvídateľné objekty: zachytíte aj okamihy, ktoré by ste možno premeškali.

Otvorte náruč protisvetlu. Zamilujte sa do tmy

Nočné scény a portréty v protisvetle? Inteligentnému systému automatického zaostrovania fotoaparátu Z 8 môžete dôverovať. Tváre sú ostré aj v prípade, že scénu osvetľuje silné protisvetlo. Detekcia objektov a automatické zaostrovanie fungujú až do úrovne -9 EV pri snímaní v režime zobrazenia hviezd.

2-násobné priblíženie s vysokým rozlíšením pre 4K videosekvencie

Priblížte obraz počas natáčania aj pri používaní objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou! Fotoaparát Z 8 dokáže v reálnom čase napodobniť 2-násobné optické priblíženie. Nedochádza pritom k zhoršeniu kvality obrazu a môžete naprogramovať tri rôzne rýchlosti priblíženia.

Systém, ktorý naplní vaše vízie

Plnoformátový fotoaparát Z 8 je výkonné kreatívne zariadenie a jeho flexibilita nekončí pri samotnom fotoaparáte. K dispozícii sú objektívy NIKKOR Z pre každý nápad a rozpočet a bajonetový adaptér FTZ vám umožňuje používať aj objektívy pre DSLR. Špeciálne príslušenstvo zase rozšíri vaše možnosti tvorby.