Instax

Choďte do retro! Vyvíjajte svoje vlastné fotografie, nájdite fotoaparát na opakované použitie na výlet do parku alebo si vytvorte fotostenu s okamžitými fotografiami!

Instax fotoaparáty

Analógové a digitálne instax fotoaparáty

Príslušenstvo

K instantným fotoaparátom Instax môžete objednať aj celú radu príslušenstva.

Instantné tlačiarne

Inšpirujte sa na našom blogu

Množstvo zaujímavých článkov a recenzií o fotoaparátoch Instax, ktoré vás inšpirujú a motivujú k ešte kreatívnejšej a zábavnejšej tvorbe s týmito fotoaparátmi.

Naše bestsellery

Výber vašich najobľúbenejších produktov

Vyberte si zo širokej ponuky fotoaparátov, objektívov a bohatého portfólia fotografického a video príslušenstva.

O kvalite nášho internetového obchodu, svedčí aj vysoké hodnotenie a množstvo spokojných zákazníkov, ktorí náš obchod navštívili prostredníctvom cenového porovnávača Heureka.sk

Instantné fotoaparáty

 

Instantné alebo okamžité fotografie bavia každého. Najčastejšie sú spájané s firmou Polaroid ale v posledných rokoch naberá na popularite Fujifilm Instax. Možnosť držať v ruke hotovú fotografiu len pár minút po jej vyfotení má svoje neopísateľné čaro. Instantné fotoaparáty tak nájdete ako v rukách začiatočníkov, nadšencov, tak aj v rukách profesionálov. Sú ideálne na cestovanie alebo ako darček, ktorý bude mať zaručený úspech.

 

...

 

Ako vybrať instantný fotoaparát?

 

Instantné fotoaparáty môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórii. Ako prvé je potrebné určiť či pôjdete cestou klasickej analógovej fotografie, digitálneho kompaktu alebo s okamžitou tlačou alebo prenosnú tlačiareň na mobile.

 

 • Analógový instantný fotoaparát

  Tieto fotoaparáty fungujú na klasickom princípe, kedy sa film na krátky moment osvieti cez objektív. Tieto prístroje fungujú úplne automaticky. Ich hlavným cieľom je zachytenie daného okamihu a spomienky. Fotky pred vyfotením síce nie je možné upraviť alebo premazať, avšak odmenou budú krásne farby, vysoká kvalita obrazu a jedinečné napätie vznikajúce práve jedinečnosťou danej chvíle.

  Fujifilm INSTAX SQ1
  Instax na štvorcový formát filmu Instax Square prekvapí malými rozmery, veselými farbami a jednoduchým ovládaním. Fotoaparát funguje úplne automaticky a má dva režimy – klasický a selfie, ktorý využijete i na fotenie detailov.

 • Digitálny instantný fotoaparát

  Sú to zariadenia, ktoré kombinujú digitálny kompakt so zabudovanou tlačiarňou. Fotografie si môžete pred tlačou vybrať, premazať, orezať alebo z nich urobiť koláž. Taktiež je možné aplikovať kreatívne filtre. Oproti analógovým fotoaparátom nechýba ani možnosť prepojenia s mobilným telefónom, kedy sa fotoaparát premení v bezdrôtovú tlačiareň.

  Fujifilm INSTAX Mini LiPlay
  Digitálne okamžité fotoaparáty zastupuje model LiPlay. Ten patrí medzi menšie Instaxy vôbec. Fotografie ukladá na MicroSD kartu a špecialitou je možnosť k fotkám pridať zvukový záznam. Model LiPlay a tlačiarne Link majú unikátnu technológiu tlače osvitom. Fotografie si tak zachovávajú svoj jedinečný analógový vzhľad a farby.

 • Prenosná bezdrôtová tlačiareň

  Krabička nenápadných rozmerov sa bezdrôtovo prepojí s mobilným telefónom a dá sa vám taktiež tlačiť fotografie z galérie alebo zo sociálnych sietí, napr. Instagram. Aplikácia pre mobilný telefón zvládne širokú paletu úprav, výrobu koláží a možnosť pridať do fotografií ozdobné nápisy alebo tajné informácie skryté QR kódom.

  Fujifilm Instax Link WIDE
  Najnovší prírastok do rodiny Instax je prenosná tlačiareň Link Wide, ktorá používa najväčší rozmer filmu Wide. Tešiť sa tak môžete na ľahké prepojenie s mobilným telefónom a vysokú kvalitu fotiek.

 

Film pre instantný fotoaparát alebo tlačiareň

 

Okrem rozdelenia podľa typu prístroja je dôležité určiť aké veľké fotografie chcete fotiť. U fotoaparátov Instax sa stretnete s tromi veľkosťami.

 • Instax MINI– veľkosť fotiek mini by sa dala prirovnať k platobnej karte. Jednoducho sa preto schovajú do peňaženky. Formát Mini má výhodu i v malej veľkosti samostatných fotoaparátov a tlačiarní – môžete ich tak mať stále so sebou.
 • Instax SQUARE– obľúbený štvorcový formát s pomerom strán 1:1 dáva príležitosť ku kreatívnej kompozícii. Je taktiež výborný ako kompromis medzi veľkosťou fotografie a samotných fotoaparátov.
 • Instax WIDE– najväčší formát Wide ponúkne najväčšie množstvo detailov a najvyššiu kvalitu obrazu. Počítajte ale s väčšími rozmermi Wide fotoaparátu a radšej si zakúpte aj brašnu.

Okrem bežných filmov s bielym okrajom môžete vyberať i z množstva špeciálnych alebo ozdobných filmov. Napríklad čiernobiely film, farebný film s čiernym okrajom alebo film s hravým farebným okrajom.

Veľkosť podľa typu instaxu

Fujifilm INSTAX WIDE 300 + Instax Film Wide (20ks) + Monochrome (10ks)
Pokiaľ chcete niekomu urobiť radosť novým Instaxom, môžete vybrať niektorý z výhodných balíčkov s filmami. Napríklad Instax Wide 300, ktorý fotí na najväčší formát WIDE. Z neho sú fotografie vo vysokej kvalite. Prístroj taktiež podporuje režimy High a Low Key, a v balenú nájdete aj close-up šošovku pre fotenie detailov.

 

Albumy, puzdra a ďalšie príslušenstvo pre instantné fotoaparáty

 

K instantným fotoaparátom Instax môžete objednať aj celú radu príslušenstva. Okrem farebných brašien, puzdier a albumov si môžete vyberať aj spomedzi kreatívnych nálepiek a výstrižkov. Vyrobíte si tak jednoducho vlastné fotoalbumy a scrapbooky.

 • Puzdro na Instax– okrem stálejších farieb môžete vyberať z celej rady originálnych motívov, ktoré môžete dokonale zladiť s farebnými fotoaparátmi Instax.
 • Album pre Instax– vaše snímky si môžete vystaviť alebo ich archivovať do albumov, ku ktorým sa budete vždy radi vracať.
 • Samolepky a výstrižky priamo z dielne Fujifilm – sada Lifestyle a Vintage