Fujifilm X-S10 + XC 15-45mm OIS PZ

Digitálny fotoaparát s vymeniteľným objektívom je ľahký a ľahko prenosný. Fujifilm X-S10 je vybavený 26,1Mpx snímačom, farebným OLED hľadáčikom a výklopným 3" LCD displejom. Vďaka 5-osej stabilizácii obrazu IBIS efektívne redukuje vibrácie a prepracovaný systém AF zaručuje ostré snímky. Kompakt váži iba 465 g, čo doceníte predovšetkým v kombinácii s objektívom..
 

 

 

Kľúčové vlastnosti:

 • 26,1Mpx (APS-C) X-Trans CMOS 4 snímač je vybavený systémom čištenie Ultra Sonic Vibration
 • Kompatibilný s SD / SDHC / SDXC UHS-I kartami až do kapacity 2 TB
 • Fotografie ukladá v JPEG aj RAW s rozlíšením až 6240 × 4160 bodov
 • Videá natáča v kvalite DCI 4K a v rozlíšení 4096 × 2160 (30p) a ukladá vo formáte MOV / MP4
 • Objektívy sa nasadzujú na FUJIFILM X bajonete a fotoaparát podporuje stabilizáciu obrazu u objektívov typu OIS
 • Vybavený 3" LCD monitorom s pomerom strán 3:2 a asi 1,04 miliónmi bodov
 • Nechýba Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a z konektorov je k dispozícii USB-C, HDMI
 • Batéria NP-W126S má kapacitu asi 325 snímok

 

 

Fotoaparát má čo ponúknuť úplne každému

Pokročilá funkcia videozáznamu ponúka ako ostré 10 bit video v 4K / 30P 4:2:2 kvalite tak vysokorýchlostné Full-HD video pri 240 fps profesionálni aj amatérski fotografi, filmári aj vlogeri si určite zamilujú výklopný LCD displej, ktorým možno otáčať v rozsahu obľúbený režim AUTO/SP (Scene Position) automaticky upravuje nastavenie fotoaparátu tak, aby vznikali nádherné snímky aj bez nutnosti drobných úprav nastavenia prepojenia fotoaparátu s mobilným zariadením tu zaisťuje Wi-Fi/Bleutooth konektivita.

Menší IBIS vyvinutý pre kompaktné telo fotoaparátu

Vstavaný stabilizačný systém obrazu (IBIS) je oproti svojmu predchodcovi približne o 30 % menší. Sytému bolo ubrané na rozmeroch aj na váhe. Aj napriek svojej nízkej hmotnosti (iba 450 g) dosahuje X-S10 vďaka päťosému stabilizačnému systému stabilizácia až 6,0 EV. X-S10, ako prvý fotoaparát strednej triedy z radu X Series, používa mechanizmus na zadržanie pohybového čidla. Tento mechanizmus funguje ako mechanický tlmič otrasov, ktorý chráni pred miernymi vibráciami vychádzajúcimi zo uzávierky. Táto funkcia posilňuje stabilitu obrazu a udržuje jeho jas a rozlíšenie. X-S10 je vybavený robustnou ergonomickou rukoväťou zo zliatiny horčíka, ktorá napomáha udržaniu stability pri snímaní z ruky. Pre zachovanie pevnosti a odolnosti tela fotoaparátu boli do návrhu zakomponované pláty zo zliatiny horčíka umiestnené na prednej a vrchnej strane. V porovnaní s funkciou IBIS CZC pri digitálnych fotoaparátoch "FUJIFILM X-T4. Stabilizácia 6,0 EV dosahuje v kombinácii s 20 z 30 aktuálne dostupných výmenných objektívov určených pre rad X Series (objektívy XF/XC).

Presvedčené režimy simulácie filmu doplnené o automatické funkcie pre mimoriadnu kvalitu obrazu

Režimy simulácie filmu FUJIFILM boli vytvorené digitalizáciou niekoľkých ikonických analógových filmov. Odkazujú a oslavujú historický vývoj fotografického filmu. X-S10 ponúka 18 výnimočných režimov, vrátane režimu ETERNA Bleach Bypass, ktorý vytvára krásny, desaturovaný a vysoko kontrastný vzhľad. Fotoaparát X-S10 ponúka zdokonalený automatický režim AUTO/SP (Scene Position), ktorý samočinne upravuje nastavenie snímania tak, aby zodpovedalo dané scéne a už nebolo nutné ho nijako prispôsobovať.

 

 

 

 

Teraz je možné zachytávať jasné a živé farby krajiny, na portrétnej fotografii zaznamenať prirodzené odtiene pleti alebo vytvárať farebne vyvážené snímky aj v protisvetle, bez ohľadu na úroveň fotografických zručností. Spoľahlivé automatické ostrenie a vysokorýchlostný režim sekvenčného snímania pre zachytenie dôležitých okamihov Kombinácia vysokorýchlostného AF systému a snímača X-TransTM CMOS 4 s 2,16 miliónmi pixelmi fázovej detekcie a výkonného procesora X-Processor 4 zaisťuje rýchle a presné automatické zaostrenie v dobe kratšej ako 0 ,02 sekundy až od -7.0 EV. Fotoaparát X-S10 je vybavený veľmi presným AF s funkciou sledovania snímaného objektu pre zachytenie pohybujúcich sa objektov a detekciu tváre/očí. Vysokorýchlostné sekvenčné snímanie bez blackoutu dosahuje 8 fps pri mechanickej závierke a 30 fps pri elektronickej závierke.

Výklopný LCD displej a hľadáčik podporuje tri boost režimy

Fotoaparát X-S10 je vybavený výklopným LCD displejom s rozsahom až 180 stupňov, ktorý je užitočný ako pri zachytávaní selfie snímok, tak aj pri robení fotografií a videí, kedy je fotoaparát nastavený v rôznych pozíciách. Hľadáčik ponúka funkciu "Live View" s tromi Boost režimami: Low Light Priority (zameranie na nízku hladinu osvetlenia), Resolution Priority (zameranie na rozlíšenie) a Frame Rate Priority (zameranie na snímkovú frekvenciu).

 

 

Rozšírené funkcie záznamu videa

X-S10 zhotovuje video v 4K kvalite z rovnakého množstva dát potrebných pre 6K. Zaisťuje tak vysoké rozlíšenie záznamu s nízkou hladinou šumu. Podporuje nahrávanie 4K/30p 4:2:0 8 bit videa na SD kartu vloženú vo fotoaparáte a výstupné video 4K/30p 4:2:2 10 bit cez port HDMI. Fotoaparát taktiež umožňuje vysokorýchlostný Full-HD záznam pri 240p a generuje spomalené zábery (až 10x) rýchlo sa pohybujúceho objektu. Okrem IBIS je X-S10 vybavený digitálnou stabilizáciou obrazu (DIS), ktorá účinne kompenzuje otrasy vznikajúce pri snímaní za chôdze. Pridaný režim IS Boost Mode zaisťuje spoľahlivú stabilizáciu a takmer úplne eliminuje chvenie fotoaparátu, ak je používaný na záznam videa zo statickej pozície z ruky. Pomocou špeciálneho tlačidla pre záznam videa umiestneného na hornej strane X-S10 môžu používatelia spustiť nahrávanie videa, aj keď práve zhotovujú statické snímky. Nastavenie expozície a zaostrenia sa automaticky zaznamenáva v automatickom režime.

Fujifilm objektív

Objektív XC 15-45mm OIS PZ

Širokouhly objektív FUJINON XC15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ, má kompaktné rozmery pri veľmi dobrom optickom výkone. Zaostrovanie je možné už od 5 cm! Vďaka elektronickému zoomu je veľmi vhodný aj na záznam videa. Vynikajúcim záberom bez roztrasenia, výrazne pomáha aj optický obrazový stabilizátor. Fujifilm 15-45 používa krokový motor pre rýchle a tiché automatické zaostrenie. Ideálny pre fotografovanie krajiniek a cestovateľskú fotografiu, v interiéri ale aj v exteriéri.

Nikon Z50 telo

Vynikajúca kvalita obrazu fotoaparátu Nikon Z 50 podporí vaše vnímanie sveta. Vďaka bajonetu Nikon Z s veľkým priemerom dokáže veľký obrazový snímač formátu DX s 20,9 milióna pixelov v tomto fotoaparáte zachytiť viac svetla v celom obrazovom poli. A viac svetla vám prinesie podrobnejšie detaily. Farby denných aj nočných snímok a videosekvencií budú jasnejšie. Priestor získa väčšiu hĺbku. A ostrosť je špičková. ​

Nikon Z50 v skratke

 • Vynikajúca ostrosť bez ohľadu na kompozíciu
 • Až 90% plochy snímača je pokrytých AF bodmi
 • Špičkové 4K video / 30p
 • Ultra ostrý elektronický hľadáčik
 • Výklopný LCD s vysokým rozlíšením
 • Rýchle pripojenie cez Wifi a Bluetooth
 • Ultraľahké a skladné telo
 • Vhodný na turistiku a celodenné prenášanie
 • 11 snímkov za sekundu
 • 209 ostriacich bodov

Ostré snímky za všetkých okolností. Komponujte ako si prajete

Teraz môžete vytvárať dokonale zaostrené snímky a videosekvencie 4K. Systém hybridného automatického zaostrovania (AF) je rýchly, presný a zamatovo hladký. Zaostrovacie polia na obrazovom snímači pokrývajú približne 90 % obrazového poľa vo vodorovnom aj zvislom smere. Zaisťujú vynikajúcu ostrosť až do krajov obrazového poľa. Objekt snímky bude zaostrený bez ohľadu na to, či je uprostred obrazového poľa, na jeho okraji alebo v pohybe.

Nikon Z50 display

Skvelé snímky pri západe slnka

Vďaka rozsahu automaticky nastavovanej citlivosti ISO 100–51 200 a automatickému zaostrovaniu pre nízku hladinu osvetlenia môžete zhotovovať snímky vo dne v noci. Aj za tmy zachytíte viac detailov ako predtým – môžete tak fotografovať mestské scenérie o 3 hodine ráno aj zhotovovať portrétne snímky za nízkej hladiny osvetlenia.

Skvelý prístroj na fotografovanie ľudí

Momentky sú jednoducho lepšie. Inteligentné automatické zaostrovanie s detekciou očí automaticky zaostruje na oči objektu bez ohľadu na to, či stojí osamotene alebo je len jednou z tvárí v dave. Objekt je zaostrený, aj keď sa pohybuje.

Vždy diskrétny a nerušiaci

Nikon Z 50 zaostruje ticho a ponúka režim bezhlučného fotografovania. Keď vás priatelia požiadajú, aby ste si na ich svadbu vzali fotoaparát, môžete zhotovovať momentky bez toho, aby ste rušili.

Načasovanie je všetkým

Keď niečo vidíte, dá sa to aj zachytiť. Vďaka sériovému snímaniu frekvencií až 11 sn./s s automatickým zaostrovaním a riadením expozície získate snímky, ktoré môžu ostatným uniknúť.

Vaše poňatie videosekvencií

Filmovanie s fotoaparátom Nikon Z 50 je ľahké. Môžete zaznamenávať videosekvencie vo formáte 4K/UHD s frekvenciou 30p a zhotovovať spomalenú stopáž v rozlíšení Full HD. Bez obmedzenia výrezom a predlžovacím faktorom môžete využívať výhodu celej šírky veľkého obrazového snímača formátu DX. Pri zaznamenávaní videosekvencie môžete zhotovovať aj snímky a tvoriť vo fotoaparáte dramatické časozberné videosekvencie vo formáte 4K.

Užívajte si trvalo brilantný obraz

Veľmi ostrý elektronický hľadáčik (EVF) pri fotografovaní aj zázname videosekvencií jasne zobrazuje všetko, čo potrebujete vidieť. V hľadáčiku môžete sledovať prirodzený obraz, podobný optickému hľadáčiku digitálnych jednookých zrkadloviek. Môžete si tiež prezerať, ako budú snímky vyzerať pri použitom nastavení. Obraz je hladký a stabilný aj pri zväčšení na kontrolu zaostrenia.

Žena na skateboarde

A môžete zamieriť kamkoľvek

Fotoaparát Nikon Z 50 je pripravený už v tej chvíli, keď vám padne do oka zaujímavý záber. Dostatočné prisvetlenie zaistí výklopný blesk. Ľahké telo sa ľahko prenáša a na hornej a prednej strane je spevnené horčíkovou zliatinou.

Perspektíva podľa vašich predstáv

Veľký LCD monitor s vysokým rozlíšením a dotykovým ovládaním na spôsob smartfónu možno vyklopiť nahor alebo nadol. Či už snímate videosekvencie alebo autoportréty, vaše uhly pohľadu nikdy nevyzerali tak dobre.

Podľa vášho gusta

Priamo vo fotoaparáte je k dispozícii 20 kreatívnych efektov pre fotografie a videosekvencie. Všetky si môžete prispôsobiť. Jednoducho nastavte intenzitu efektu, aby ste si mohli vychutnať jedinečné výsledky.

Vo vašich rukách ako doma

Keď raz prstami uchopíte hlboký grip tohto fotoaparátu a začnete fotografovať, už ho nebudete chcieť odložiť. Vďaka dômyselne umiestneným tlačidlám a ovládaniu pomocou dotykovej obrazovky je používanie hračkou, a v zrozumiteľnom a jednoduchom menu v štýle DSLR sa rýchlo zorientujete. Či už ste novým používateľom fotoaparátov Nikon alebo iba novým používateľom mirrorless fotoaparátov Nikon, nemusíte si robiť starosti s náročným učením.

Pripojte sa

Rýchle pripojenie Wi-Fi a Bluetooth vám umožňujú odosielať fotografie a videosekvencie do akéhokoľvek zariadenia, kde ich môžete uložiť alebo zdieľať. Aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon uľahčuje zdieľanie súborov JPEG a filmov na cestách a snímanie statických záberov a videosekvencií na diaľku.

Objektívy, ktoré si zaslúžia obdiv

Objektívy NIKKOR Z sú navrhnuté na snímanie fotografií a videa. Rýchle, svetelné a malé – váš fotoaparát Nikon Z je kompatibilný so všetkými. Ak máte objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon F pre DSLR, vďaka bajonetovému adaptéru FTZ môžete použiť aj tie - s fotoaparátom Nikon Z možno použiť približne 360 objektívov NIKKOR s bajonetom Nikon F.

Systém, ktorý si zamilujete

Či už chcete snímať fotografie alebo filmovať, čaká na vás celý svet možností. Váš Nikon Z 50 možno bez problémov používať s množstvom príslušenstva Nikon vrátane diaľkových ovládačov, bleskov pre DSLR, mikrofónov a ďalšieho.

Nikon Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR

Nikon Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR


NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR je vynikajúcim univerzálnym objektívom. Využijete ho predovšetkým pri cestovaní, pretože má ideálnu hmotnosť, veľkosť a je ľahko prenosný. Objektív znesie ľahký dážď a je odolnejší proti prachu. Môžete ho využiť aj na fotografovanie interiérov a architektúry.

So 7,8x zoomom budete robiť snímky plné farieb, priestorovej hĺbky a detailov. Zaostrovanie je plynulé, presné a tiché. Svetelnosť objektívu sa pohybuje od hodnoty f/3,5 do f/6,3.

Canon EOS R50 - tělo

 

S fotoaparátem EOS R50 je fotografování zábavné, jednoduché a pohodlné díky intuitivním fotografickým funkcím, které automaticky zachytí krásné snímky přesně tak, jak si je představujete. Díky řadě video funkcí, jako je snímání v rozlišení 6K s převzorkováním 4K 30p a Dual Pixel CMOS AF II, je EOS R50 skvělým fotoaparátem i pro natáčení videa a vlogování. 

Obrazový snímač CMOS velikosti APS-C s rozlišením 24,2 megapixelu a obrazový procesor DIGIC X zajišťují vysokou kvalitu obrazu v kompaktním a lehkém provedení. Díky hmotnosti těla pouhých 375 g vás fotoaparát nebude při cestování zatěžovat a díky flexibilitě otočného dotykového displeje budete moci fotografovat ze všech úhlů. 

Po nalezení objektu dokáže fotoaparát EOS R50 automaticky vybrat a sledovat objekt, což umožňuje fotografovat tak, aby byl snadno zaostřen. Objekt vyvinutý s využitím technologie hlubokého učení dokáže detekovat objekty, jako jsou lidé, zvířata včetně psů, koček a ptáků, a vozidla, jako jsou automobily a motocykly - zejména v prostředí motoristických sportů.

Canon EOS R50 ve zkratce

 • Velmi skladná bezzrcadlovka, vhodná pro cestování
 • Snímač s rozlišením 24,2 Mpx na velkém APS-C snímači
 • Zabudované stupňování hloubky ostrosti
 • 650 zón a až 4503 ostřících bodů
 • 15 snímků za sekundu
 • 4K UHD převzorkováno ze 6K
 • Špičková technologie ostření Dual Pixel CMOS AF II
 • Kvalitní elektronický hledáček s rozlišením až 2,36 Mpx
 • Možnost ovládání fotoaparátu přes telefon
 • Možnost rozšíření ISO až do hodnoty 512006

Vstupte do světa video produkce 

Fotoaparát EOS R50 je vybaven špičkovými funkcemi pro natáčení videa, od filmů v rozlišení 4K až po křišťálově čisté streamy, a dodá vašemu obsahu na sociálních sítích kreativní nádech. Navíc dokáže nepřetržitě nahrávat video až 1 hodinu, což vám umožní natáčet vlog, podcast nebo jiný videoprojekt bez obav, že se zastaví už do necelých 30ti minut, jako u jiných fotoaparátů.

Canon EOS R50 natáčanie videa
 • Snímejte v rozlišení UHD 4K při 30p
  Je to v detailech, bez ořezu!
 • Snímejte standardně v rozlišení UHD 4K při 30p a zachyťte detaily v pohybu – dokonce i po dobu delší než 30 minut
  Ještě ostřejší detaily
 • Zachyťte 4x zpomalený pohyb v rozlišení 120p Full HD
  Zpachyťte neuvěřitelné detaily díky převzorkování 6K pomocí celého snímače
 • Streamujte, používejte na videohovory
  Díky připojení USB můžete snadno používat fotoaparát EOS R50 jako webovou kameru a vychutnat si vysoce kvalitní videohovory nebo streamování. Stačí připojit a můžete streamovat.

EOS R50 disponuje video režimem, který dokáže při natáčení rychle přepnout zaostření z jednoho objektu na druhý, který je prezentován před objektivem fotoaparátu, což je ideální pro záběry, kde je nutné ukázat divákům nějaký konkrétní výrobek.

V průběhu nahrávání nebo po něm lze nastavit i informaci o natočení videa, což umožňuje přehrávání videí ve vertikální kompozici na chytrém telefonu. Funkce Aspect Markers zobrazuje vizuální značky pro různé poměry stran, které mohou být žádoucí pro publikování stejného souboru na různých sociálních sítích. Toto zobrazení umožňuje zohlednit správnou kompozici pro různé doručitelné soubory, které lze vytvořit při úpravách.

Snímač Exmor R™ CMOS
 • Objevte hloubku ostrosti
  Odhalte jemnější detaily díky záběrům zblízka. Bracketing zaostření a kompozice hloubky ve fotoaparátu automaticky vytváří snímky s přirozenou hloubkou ostrosti.
 • Snadná kreativita
  Nechte se inspirovat kreativním bracketingem, který vám u každého pořízeného snímku umožní provést více úprav. Kreativní asistent a režim Advanced A+ za vás udělají těžkou práci. Stačí si vybrat svůj oblíbený efekt.
 • Rychlé a přesné zaostření
  Systém Dual Pixel CMOS AF II velmi rychle rozpozná a sleduje více objektů najednou a díky tomu nabízí zaostřování, které je spolehlivější než kdy dříve. K dispozici je přes 651 zón.
 • Bezproblémové připojení
  Přenášejte multimediální soubory a ihned je sdílejte pomocí aplikace Camera Connect. Neustále aktivní připojení Bluetooth® a Wi-Fi vám navíc umožní snadné dálkové snímání. Když jste v záběru, potřebujete dálkové ovládání fotoaparátu. Připojte telefon a použijte jej ke změně nastavení, kompozici snímku, fotografování a nahrávání.

Obsah balení:

 • tělo fotoaparátu EOS R50 (černé)
 • krytka těla fotoaparátu R-F-55
 • popruh na krk EM-200DB
 • nabíječka baterií LC-E17E + napájecí kabel
 • dobíjecí akumulátor LP-E17
 • krytka patice blesku
 • sada uživatelské příručky
Obsah balenia