PORADCA PRI VÝBERE FOTOTECHNIKY - FOTOAPARÁTY

Odolné a kompaktné fotoaparáty v praxi

Chcete zažiť to správne dobrodružstvo? Fotolab Vám ponúka možnosť fotenia bez obmedzení a za akéhokoľvek počasia. Či už ste vášnivým rybárom alebo na turistike v horách. Vybrali ste sa na vysokohorskú turistiku s priateľmi? Ponúkame vám to čo potrebujete na zaznamenanie vašich zážitkov. Odolný fotoaparát Olympus TG-5 je ideálnym spoločníkom na Vašich potulkách prírodou. Je nárazuvzdorný, odolný voči vode a prachu, Širokouhlý záber 25mm ktorý ponúka, Vám umožní zachytiť krásne scenérie hôr a destinacií ktoré navštívite. Výhodou je veľký výklopný LCD a výborné super makro. Tento fotoaparát je praktický spoločník pri mori. Taktiež je ideálny na nočnej rybačke alebo stanovačke v horách. Pre záujemcov o praktický a cenovo dostupný ultrazoomový fotoaparát vám určite odporúčame Nikon B500. Má výborný rozsah zoomu na pokrytie váčšiny fotografických situácií od širokouhlých záberov krajiny a architektúry až po fotografovanie vzdialených objektov v prírode alebo na mori. Krátku videorecenziu o fotoaparáte Nikon B500 si môžete pozrieť na VIDEO Nikon B500

Kompletnú ponuku od základných až po pokročilé kompaktné fotoaparáty nájdete tu

Nezrkadlovky (CSC) v praxi

Ste zástancom vysokej kvality obrazu ale zrkadlovka je pre vás ťažká? Ideálnym spoločníkom pre vás je určite bezzrkadlovka s vymeniteľnými objektívmi. Ponúkame Vám veľmi skladný fotoaparát Canon EOS M6 + 15-45mm IS STM. Na cestách je vždy s vami a nezaťažuje vás, ponúka rýchlosť a výborný obraz. Rozlíšenie snímača 18 MP umožňuje robiť dostatočné výrezy zo scény. Fotoaparát používa SD karty aby bola zachovaná jeho skladnosť. Je možné použiť aj micro SDkarty cez adaptér, výhodou microSD kariet je možnosť sťahovania fotografii priamo do smartfónu. Vaše zábery tak môžete zdielať s priateľmi rýchlo po odfotení.

Ďalší z rady bezzrkadloviek je Olympus E-PL8 + 14-42mm EZ, Ide o overenú kvalitu obrazu a vysokú rýchlosť ostrenia. Na cestách je vždy s Vami a jeho nízka váha vás nebude zaťažovať ani pri dlhých horských prechodoch. Ponúkané objektívy umožňujú tak fotiť širokouhlé scenérie až po veľké priblíženia prostredníctvom teleobjektívu. Rozlíšenie 16MP je rokmi overený štandard a bohate postačuje na veľkoformátovú tlač. Výhodou je možnosť fotenia na vyššej ISO citlivosti pri zachovaní kvality obrazu. Ideálne v jaskyniach, tmavých údoliach a tesne po západe slnka. Vstavané kreatívne ART filtre sú potvrdením všestrannosti tohto fotoaparátu.

Novinka v našej ponuke je vysoko kvalitný fotoaparát Sony Alpha A5100 v sete s objektívom 16-50mm. Veľmi rýchly, hybridný systém AF so 179 bodmi je predurčený na presnosť a rýchlosť ostrenia. Mnohokrát chceme aby nám situácia v ktorej sa nachádzame neunikla. Destinácia v ktorej sme je často jedinečná a možnosť navštíviť ju opäť sa nemusí zopakovať. Výbornou funkciou na rýchle exponovanie je možnosť ostrenia a exponovania dotykom cez LCD. Veľkosť snímača APS-C s rozlíšením 24,3 MP, dovoľuje fotiť aj na vyššom ISO so zachovaním kvality a následne z obrazu vyrezať stále kvalitnú fotku. Na cestách ste s ním plne vybavený kvalitou a jeho minimálnu váhu necítite ani po celodennom výlete.

Kompletnú ponuku od základných až po pokročilé nezrkadlovky nájdete tu

Zrkadlovky v praxi

Patríte medzi ľudí ktorí vyžadujú kvalitu alebo vyslovene túžite po zrkadlovke? Blíži sa dátum vašej cesty za oddychom a vy stále nemáte fotoaparát? Po dlhom zvažovaní ste dospeli k tomu že zrkadlovka je pre vás tá správna voľba, nižšie rady fotoaparátov vám už nestačia. Je vaša podmienka optický hľadáčik a dobrá ergonómia fotoaparátu? Máme riešenie, ponúkame vám základnú zrkadlovku vo výhodnom sete, Canon EOS 2000D + 18-55mm IS II Value up kitVo výhodnom sete máte v cene filter, brašnu,kartu a statív. Táto zrkadlovka ponúka výbornú obrazovú kvalitu, verné podanie farieb a dlhú životnosť batérie. Úplne ideálna na prechod z pokročilého kompaktu. Ponúka rozumné rozlíšenie 18MP. Nie je ťažká a preto je vhodná aj na cestovanie. Celodenné obchádzanie pamiatok, fotenie tajných zákutí a úzkych uličiek historických miest bude zábavou. Fotky už neskončia len zabudnuté v PC. môžete ich vytlačiť ako fotoobraz alebo fotoplátno, príjemne oživia bývanie, alebo potešia vašich blízkych.

V ponuke značky Nikon máme zrkadlovku základnej triedy Nikon D3500 s objektívom AF-P 18-55mm VR. Jej univerzálna čierna farba je určená tak pre dámy ako aj pre pánov. Fotoaparát je osadený veľkým APS-C snímačom v rozlíšení 24 MP. Ostrenie je rýchle aj na fotenie objektov v pohybe. Fotky vašich detí nebudú viac rozmazané, napriek ich neustálemu poskakovaniu. Natáčanie Full HD videa je samozrejmosťou, fotoaparát ho zvláda veľmi dobre. Dovolenka či trávenie voľného času môže mať konečne aj ďalší rozmer. Pekné spomienky doplníte aj kvalitnými fotografiami vo vysokom rozlíšení. Nikon D3500 neobťažuje váhou a výborne vyzerá.

Profesionálne zastúpenie DX zrkadloviek v našej ponuke zastáva Nikon D7500. Čaká vás cesta do Nepálu kde potrebujete nasnímať výstavné fotografie Himalájí alebo nafotiť špičkové letecké zábery ostrovov v Dalmacii? Nikon D7500 v kombinácii s objektívmi Nikkor je tá správna voľba. Ide o prepracovaný 24MP profi prístroj vysokej kvality. Fotografie a video sú na špičkovej úrovni aj za slabého svetla. Funkcia NFC (Near Field Communication) umožňuje prenos fotografii priamo do smartfónu alebo zariadenia ktoré NFC podporuje. Všetky funkcie sú rýchlo prístupné, informácie a nastavenia pekne viditeľné na zadnom či hornom stavovom LCD. Zrkadlovku odporúčame aj pre ľudí ktorý vlastnia nižší model a uvažujú o prechode na profi úroveň. Fotografie z tohto fotoaparátu si vyslovene žiadajú veľkoformátovú tlač kde vynikne ich kvalita a krása.

Každý kto aktívne fotí a zaujíma sa o fotografiu vždy poškuľoval a túžil po zrkadlovke so snímačom vo veľkosti políčka kinofilmu. Takzvaný Full Frame. Naša ponuka zrkadloviek neobišla ani túto oblasť a preto vám ponúkame úžasnú zrkadlovku Canon EOS 6D Mark II. Fotoaparát je veľmi skladný. vhodný aj na cestovanie a výborne padne do ruky. Má vstavané GPS a WIFI, čo na cestách veľmi oceníte. Aj keď sa budete nachádzať na miestach kde sa počasie mení veľmi rýchlo, môžete byť bez obáv. Zastihne vás dážď, alebo sa dostanete do sopečného prachu z dymiaceho vulkánu, fotoaparát vám umožní urobiť dobrý záber. Je odolný voči prachu a stekajúcej vode. Rozlíšenie 20MP je na veľkom snímači dobre rozložených. Fotoaparát má výborný dynamický rozsah a verné podanie farieb. Fotky do hodnoty 3200 ISO sú stále použiteľné na veľkoformátovú tlač, fotoplátno či výstavné fotografie pod akrylátovým sklom. Canon EOS 6D Mark II je ideálny spoločník aj v ťažkých podmienkach a zabezpečí vám výstavné fotky.

Kompletnú ponuku od základných až po pokročilé zrkadlovky nájdete tu