CEWE Fotolab blog

Splnený sen – výherca zájazdu na finále Európskej ligy

Na jar tohto roka spoločnosť CEWE v spolupráci s CK Futbaltour.sk zrealizovala súťaž o zájazd na finále Európskej ligy v Lyone. Stačilo ak ste správne tipli víťazov finále Ligy Majstrov a následne čakali na vylosovanie víťaza.

Mirovi Gašpárekovi sa podarilo vyhrať zájazd o a užiť si atmosféru finálového zápasu medzi Atléticom Madrid a Marseille.  Miroslav na vrchol európskej futbalovej súťaže a návštevu francúzskeho mesta vzal svojho otca. Odkazuje, že atmosféru počas zápasu by doprial každému fanúšikovi futbalu a prezradil nám čo sa mu najviac páčilo.

Zúčastnili ste sa predtým futbalového zájazdu?

V zahraničí to bola premiéra. Zažil som pár reprezentačných zápasov, no mimo Slovenska som sa ešte nezúčastnil žiadneho futbalu.

Boli ste spokojný s organizáciou zájazdu na finále Európskej ligy?

Organizáciu zájazdu hodnotím na výbornú.  Pred odchodom mi  CK FutbalTour.sk zaslala podrobné pokyny o lete do Lyonu a naspäť, mapu električky a metra v meste a odporúčané pamiatky, ktoré by sme mohli navštíviť. Počas pobytu nás sprevádzala mladá delegátka Betka, ktorá žije vo Francúzsku zopár rokov. Ukázala nám pamiatky Lyonu a sprevádzala nás  počas cesty z hotela na štadión a späť, keďže doprava bola v meste z dôvodu finálového zápasu obmedzená.

Vo finále sa stretli Atlético Madrid a Marseille. Komu ste fandili?

Naším favoritom bolo Atlético Madrid. Odmalička som verným fanúšikom Realu avšak jeho mestský rival hrá tiež veľmi pekný futbal. Veď nakoniec Marseille porazil rozdielom triedy. Výsledok len odzrkadlil výbornú hru celého mužstva. Určite bol lepším tímom a výhru si právom zaslúžil.

Aká bola atmosféra pred zápasom?

Keď sme pred zápasom chodili po meste, od rána bolo všade ticho. V centre Lyonu boli nejaké súťaže a program s motívom finále Európskej ligy (EL). Okolo 14-tej hodiny dorazili fanúšikovia Marseille a začala sa tá správna futbalová atmosféra. Skandovali svoje futbalové heslá, zapaľovali dymovnice a dvíhali nad hlavu maketu pohára víťaza EL. Po priaznivcoch z Atlética nebolo ani stopy, až kým sme neprišli do metra. Tam už bolo počuť chorály červeno-bielych.

Neskôr sa pridali aj fanúšikovia Marseille a keď dospievali Španieli, začali Francúzi. Všetko to bolo v priateľskej atmosfére. Potom z bezpečnostných dôvodov oddeľovali priaznivcov Marseille od fanúšikov Atlética, cudzincov, ktorí išli na zápas, a tiež obyvateľov Lyonu. V metre a v električke sme cestovali s Madridčanmi, ktorí sa nám počas cesty postarali o zábavu. Bola to jedinečná atmosféra, ktorú by mal zažiť každý fanúšik futbalu.

Štadión vo francúzskom Lyone, pojme 57-tisíc divákov. Koho bolo viac počuť – Francúzov či Španielov?

Z hľadiska futbalu to boli určite Španieli. Bolo úžasné počúvať ich chorály. Francúzi síce nezaostávali, ale prepašovali si na štadión pyrotechniku, a preto bol na chvíľku dokonca prerušený zápas. Zapaľovali dymovnice a hádzali na ihrisko petardy. To jediné ma zo zápasu mrzelo. Na druhej strane, každú peknú akciu diváci odmenili ováciami a potleskom, či už fandili Marseille alebo Atléticu. To bolo to správne futbalové.

Mali ste na ihrisku obľúbeného hráča alebo futbalistu, na ktorého ste sa najviac tešili?

Určite som sa tešil na hráčov ako Oblak, Gabi, Diego Costa. Najviac to však bol Antoine Griezmann. Je to kľúčový kanonier tímu, čo aj dokázal dvomi gólmi. Je neuveriteľne rýchly, sebavedomý, výborný strelec a driblér.

Vládla u vás a vášho otca spokojnosť s konečným víťazom (Atléticom), resp. predvedeným futbalom?

Atlético sme tipovali ako víťaza už pred zápasom. Nečakali sme síce až takú prevahu, ale zápas bol veľmi dobrý. Marseille sa síce nedokázalo veľmi presadiť, ale to len zodpovedalo tomu, ako bolo Atlético výborne pripravené na finále EL. Každý hráč hral zodpovedne a ako tím boli skvele zohratí.

V rámci zájazdu ste absolvovali aj prehliadku Lyonu. Čo hovoríte na toto mesto?

Lyon je veľmi pekné historické mesto, plné pamiatok. Navštívili sme Katedrálu St. Jean, múzeum, ktoré bolo v podstate sídlom bratov Lumiérovcov, zakladateľov filmu. Taktiež pravdepodobne najväčšiu pýchu Lyonu – Baziliku Notre-Dame de Fourvière. Odtiaľ bol nádherný výhľad na celý Lyon.

Čo vám zo zájazdu (výhry) najviac utkvelo v pamäti?

Najväčší zážitok bol jednoznačne samotný zápas. Vynikajúca atmosféra, ktorú sme zažili na štadióne, by som doprial každému fanúšikovi futbalu. Bol to náš splnený sen.

Zopakovali by ste si podobný zážitok?

Veľmi by som chcel ísť na El Clásico a na finále Ligy majstrov.


 

Sofia Kósová

Milujem cestovanie, objavovanie nových miest a zachytávania čara okamihu prostredníctvom fotoaparátu. Okrem toho preferujem kreatívne nápady na vystavenie fotografii.

Pridať komentár