fotolab.sk/blog

Moja prvá CEWE FOTOKNIHA cez iPad

Príbehy našich zákazníkov : Martin Šurka

Fotografia a nové technológie sú pre Martina Šurku veľmi zaujímavé, a preto rozhodnutie vytvoriť si prvú fotoknihu prostredníctvom mobilnej aplikácie CEWE FOTOSVET bolo od začiatku celkom jasné. Inšpirujte sa jeho príbehom pre tvorbu vlastnej fotoknihy kedykoľvek a kdekoľvek bez obmedzení s vaším smartfónom alebo tabletom.

Martin Šurka – povolaním ekonóm, ale dušou umelec, ktorý rád fotografuje, kreslí a vytvára počítačové grafiky. V roku 2015 bol finalistom súťaže o najkrajšiu CEWE FOTOKNIHU, v ktorej sa umiestnil na 3. mieste. So svojou rodinou žije v Banskej Bystrici.

Na fotografii ma fascinuje schopnosť zastaviť čas a zachytiť milisekundu, ktorá veľakrát dokáže rozpovedať dlhý príbeh….Začínal som s fotením farebných abstraktných makrofotografií, ktoré boli skôr takým umeleckým obrazom, ako klasickou fotografiou. Postupne sa mojím hlavným motívom stala moja rodina a moje tri deti, ktoré sú neustálym zdrojom inšpirácie. Zažívame s nimi stále nové a nezabudnuteľné momenty, ktoré si chceme uchovať navždy.

V čase, kedy fotoknihy ešte neexistovali, som si vyrobil vlastnú ručne robenú knihu, v ktorej som do čierneho tvrdého papiera vyrezával pasparty a vkladal fotografie…bola to taká fajnová ručná práca, ktorá mala nepochybne tiež svoje čaro, ale pamätám si, že som ju vyrábal asi týždeň. Dnes je mojím najlepším a najčastejšie používaným umeleckým nástrojom okrem fotoaparátu iPad. Všetky dobré fotky končia v ňom, kde ich následne editujem v rôznych aplikáciách. Aj prvú fotoknihu som vytvoril v iPade prostredníctvom aplikácie CEWE FOTOSVET. Veľmi sa mi páčila jednoduchosť a možnosť výberu fotiek priamo z knižnice iPadu, a to všetko v pohodlí kresla alebo gauča.

Na CEWE FOTOKNIHE  sa mi najviac páči jednoduchosť jej prípravy, výber z množstva variant a formátov a rýchlosť dodania. Témou mojich fotokníh je okrem rodiny aj architektúra a príroda. Prostredníctvom fotografií zachytávajú naše osobné príbehy. Tie sú pre nás veľmi vzácne, lebo častokrát iba my vieme, kde fotografie vznikli a aký príbeh je v nich ukrytý.

Fotoknihy sú v našej rodine veľmi obľúbené, každý si ich rád prelistuje a zaspomína na prežité zážitky.


 

 

Sofia Kósová

Milujem cestovanie, objavovanie nových miest a zachytávania čara okamihu prostredníctvom fotoaparátu. Okrem toho preferujem kreatívne nápady na vystavenie fotografii.

Pridať komentár

three + six =

Instagram

  • O tom čo všetko môžete vidieť  a odfotiť počas cestovnia po Nórsku spísal do prvého článku náš kolega @janmurinphotography Článok si môžete prečítať na našom blogu. 👉🏻Link nájdete v profile.
#mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #cewefotolabblog #blog #blogger #cestovanie #novyclanok #dnescestujem #norsko #wanderlust #travel #travelling #fotenie #photo #fotim #fotky #spomienky #zazitky
  • Pokračujeme v sérii naše CEWE FOTOKNIHY. Tentokrát máme fotoknihu nášho kolegu Jána z Banskej Bystrice. 
Fotokniha "Môj čiernobiely svet" bola mojou prvouCEWE FOTOKNIHOU. Aj dnes, po štyroch rokoch by som ju nerobil inak, pretože je kombináciou toho, čo mám rád a zároveň považujem vo fotografii za najdôležitejšie. Svetlo a tieň, jednoduchú kompozíciu a prirodzenú emóciu. Čiernobiele podanie je najvýstižnejšie pre takéto videnie :).
  • Zo série naše CEWE FOTOKNIHY predstavujeme CEWE FOTOKNIHU našej kolegyne Lucie z Bratislavy. "Na ostrove Dugi Otok v Chorvátsku sme boli aj s kamarátmi a bola to krásna dovolenka. Rada na ňu spomínam, aj vďaka CEWE FOTOKNIHE. Kamaráti tiež dostali jednu od nás ako darček na Vianoce." #mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #ceweslovensko #cewefotokniha #cewefotobuch #fotokniha #marec #mesiacknihy #cewephoto #dovolenka #spomienky #vacations #zazitky #darcek #osobnydarcek #tipnadarcek #chorvatsko #dlugiotok