fotolab.sk/blog

Poznáme výhercu súťaže #unescoscewe – je ním Slovák!

Minulý piatok sa náš slovenský tím stretol s českými kolegami na vyhodnotení česko-slovenskej súťaže UNESCO s CEWE v nádhernom areáli Lednického zámku, ktorý je UNESCO pamiatkou v Českej republike. Vyberali sme 20-tich výhercov z 1 274 fotografií označených na Instagrame s #UNESCOSCEWE.

Česko-slovenský tím CEWE, Lednický zámok

Čo hovoríte na náš výber?

Výherca 1. miesta (SK): Milan Mlynarčik, Spišska Kapitula – inverzia

 

Čo na výhernú fotku hovorí jej autor Milan Mlynarčík?

“Fotku som odfotil náhodne, keď som šiel jedno októbrové ráno fotiť inverziu na Spišský hrad. Už od 6 rána som bol na hrade, ale hmla sa držalo dlho vysoko. Až po 2,5 hodinách čakania ustúpila hmla nižšie a začali z hmly vykúkať prvé objekty. Fotil som to čo už bolo nad hmlou a zaujalo ma. Po chvíli z hmly vystúpili doslova len špičky Spišskej kapituly, tak som chvíľu počkal a výsledok je už na danej fotke.”

Výherca 2. miesta (CZ): @svatopluk_v, Vila Tugendhat, Brno

 

Výherca 3. miesta (CZ): @anet_dvo, Kampa Island, Praha

 

4. – 10. miesto

 

11. – 20. miesto

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme!

Slovenských výhercov sme kontaktovali prostredníctvom Instagramu @fotolab_sk, českých výhercov budú kontaktovať českí kolegovia prostredníctvom @fotolab.cz.

V TOP 20-tke sa umiestnilo 7 fotografií od slovenských autorov s týmito UNESCO pamiatkami zo Slovenska: Spišské Podhradie, Banská Štiavnica, Bardejov, Dobšinská ľadová jaskyňa a Spišský hrad. Ostatní 13-ti výhercovia sú z Českej Republiky, najfotografovanejšie české UNESCO pamiatky boli Praha a Český Krumlov.

Na záver by sme sa s vami radi rozlúčili, ešte sa ohlásime v súvislosti s darom vo výške 250 Eur (prispeli ste s každou fotografiou v súťaži sumou 0,20 Eur), ktorú darujeme slovenskému UNESCO.

Česko-slovenský tím CEWE

 

Viete čo je  zelňačka? Aké české výrazy vás pobavili? Podeľte sa s nami o ne v komentári.


Monika Michalikova

Pridať komentár

2 + twelve =

Instagram

  • Aj obyčajná prechádzka na zmrzlinu alebo venčenie psa má svoje čaro. Tipy ako odfotiť momentky z bežného dňa nájdete v novom článku na blogu!

#mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #cewefotolabblog #blog #novyclanok #blogger #bloger #momentky #akofotit #tipy #napady #fotenie #fotky #spomienky #memories #zazitky Thanks for article @luziapimpinella
  • Veríme, že každý z vás si uži voľne dni spôsobom,ktorý sa mu páčil. Dúfame, že ste krásy týchto slnečných dní a dobrodrúžstva fotili - či už fotoaparátom alebo mobilom. Neváhajte si ich tieto spomienky vytlačiť u nás! A pre tých čo majú chuť vyskúšať našu novinku hexxas, sme pripravili 🎁 kupón so zľavou.🎁 👉🏼 Nájdete na našej stránke. 
#mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #cewephoto #hexxas #povelkejnoci #darcek #uchovaniespomienok #fotky #vylety
  • Viete odkiaľ pochádza názov Veľkonočných ostrovov? 🌎 🌎 .
. .
Keď  holandský objaviteľ Jacob Roggeveen priplával k brehom týchto ostrovov (sobota 5. April 1722) vo svete sa v tej chvíli slávila Veľká noc, podľa kresťanského kalendára.

Vo fotosúťaži CEWE Photo Award 2019 nájdete aj fotografie zo vzdialených kútov sveta, ako sú Veľkonočné ostrovy v Pacifiku.
Autor foto: Adrienne Brown
#CEWEphotoaward #cewephotoaward2019 #cewephoto #mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #fotosutaz #contest #photocontest #sutaz #foto #photo #cestovanie #dnescestujem #cestujem #travel #travelling #wanderlust #easterislands #velkonocneostrovy #easter