CEWE Fotolab blog

Poznáme víťazov 9. ročníka súťaže CEWE FOTOKNIHA roka

Tohtoročné finále bolo trochu iné ako finále predchádzajúcich 8 ročníkov súťaže. Museli sme sa spoľahnúť na najmodernejšie technológie a všetko sme museli sprostredkovať online. A nakoniec bolo všetko perfektné!

Aj keď sme sa nemohli so všetkými stretnúť osobne, finále bolo plné vzrušenia, prekvapení a množstva pozitívnych emócií. V štúdiu aj v domovoch našich finalistov vládla skvelá atmosféra. Do veľkého finále postúpilo 40 finalistov z celkového počtu 4 404 prihlášok, 20 finalistov z Českej republiky a 20 finalistov zo Slovenska. A práve týmto finalistom sme spolu s VIP porotou a partnermi súťaže odovzdali ceny v celkovej hodnote viac ako 32 000 €. A kto sa stal celkovým víťazom a odišiel v novom aute?

Absolútny víťaz 9. ročníka Česko-Slovenskej súťaže CEWE FOTOKNIHA roka

Absolútnym víťazom sa mohol stať ktorýkoľvek zo 40 finalistov, ale zaslúžene sa nim stal Ondřej Pistora. Svojou víťaznou knihou zaujal porotu natoľko, že získal nielen titul Česko-Slovenská CEWE FOTOKNIHA roka, ale aj úplne nový Peugeot 3008 od spoločností Federal Cars, Peugeot a CEWE.

Pozrieť víťaznú fotoknihu

Čo povedal o svojej knihe?

„Personalizovaná fotokniha, aneb Kristián hrdinou ve svém vlastním příběhu. Čtením příběhu se Kristián ocitne v magickém světě, kde se setká s bytostmi ztělesňujícími vlastnosti a pocity, které ho v životě neminou. Formou zažitých mouder pak dostává návod, jak se k nim stavět. V roli hlavního hrdiny je postaven před zodpovědný úkol, čelí nástrahám a poznává sílu přátelství. I v našem příběhu samozřejmě zvítězí dobro nad zlem. Odvaha, Láska, Pokora, Rozvážnost, Spravedlnost, Naděje a Pravda budou mít opět navrch proti Strachu, Hněvu, Zlobě, Závisti, Lži a Lenosti.“

Súťažné kategórie

20 finalistov z Českej republiky a 20 finalistov zo Slovenska mohlo prihlásiť svoje fotoknihy v rôznych tematických kategóriách. Postupne sme vyhlásili víťazov jednotlivých kategórií a rozdali krásne ceny za ich originálne fotoknihy. Pre porotu boli tieto chvíle dosť ťažké, obdivovala všetky knihy vo finále.

Víťaz kategórie cestovanie

VIP porota v tejto kategórii vyberala spomedzi 24 prihlásených fotokníh. Počas spievania Václava Noida Bártu porotcovia nominovali 3 fotoknihy, z ktorých následne vybrali víťaznú knihu s názvom Slovensko od Veroniky Patalášovej z Trnavy.

Cena pre víťaza cestovateľskej kategórie

Zájazd pre dve osoby do New Yorku od spoločnosti BUBO v hodnote 1880 €.

Víťaz kategórie najlepších fotografií v CEWE FOTOKNIHE

Do tejto kategórie bolo zaradených všetkých 40 finalistov zo všetkých kategórií. Najlepšie fotografie vybrali renomovaní fotografi a zástupca spoločnosti Nikon. Počas spievania Anny Júlie Slováčkovej porotcovia vybrali 3 fotoknihy, ale jednoznačným víťazom sa pre všetkých stala fotokniha 10 sekúnd, minút, hodín, rokov od Mariána Kurica.

Cena pre víťaza kategórie najlepších fotografií v CEWE FOTOKNIHE

Revolučný full-frame bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z6 s objektívom 24-70 mm f/4.

Víťaz kategórie najlepšia ročenka

V tejto kategórii súťažilo 12 fotokníh. Počas pesničky Slnečné leto od manželov Tomešových vybrala porota do užšieho výberu 3 fotoknihy. Porotu nakoniec najviac zaujala kronika Michaely Foralovej s názvom Než přiletěl čáp…

Cena pre víťaza kategórie ročenka

Zájazd pre dve osoby na Kapverdy od EXIM tours v hodnote 60 000 Kč.

Víťaz kategórie najkreatívnejšia CEWE FOTOKNIHA

V tejto kategórii súťažilo všetkých 40 finalistov zo všetkých kategórií. Porota vybrala troch finalistov pri počúvaní piesne “Máj” od manželov Tomešových. Z 3 krásnych fotokníh potom vybrali najkreatívnejšiu fotoknihu Tvůj příběh – Kristián od Ondreja Pistoru.

Cena pre víťaza kategórie najkreatívnejšia CEWE FOTOKNIHA

Sklenená trofej a poukážky na fotoprodukty CEWE v hodnote 13 000 Kč od spoločnosti CEWE.

Víťaz kategórie najkrajšia svadobná fotokniha

V tejto kategórii VIP porotcovia vyberali zo 4 prihlásených svadobných fotokníh. Kým Peter Nagy spieval, porotcovia diskutovali o možnom víťazovi tejto kategórie. Potom vyhlásili víťaznú fotoknihu s názvom Lišácká svatba od autorky Simony Fuchsovej.

Cena pre víťaza kategórie najkrajšia svadobná fotokniha

Týždenný pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli pre dve osoby v Salzburgu od spoločnosti Tourismus Salzburg GmbH v hodnote 30 000 Kč.

Víťaz hlasovania verejnosti

Niekoľko dní pred živým prenosom finále ste mohli hlasovať za akúkoľvek knihu, ktorá bola do súťaže prihlásená. Poctivo sme spočítali všetky hlasy a počas veľkého finále sme vyhlásili fotoknihu, ktorá získala najvyšší počet hlasov. Víťazkou sa jednoznačne stala Lenka Vrecková s knihou FAERSKÉ OSTROVY.

Cena pre víťaza hlasovania verejnosti

Zájazd v hodnote 1 000 € na akékoľvek športové podujatie od spoločnosti FUTBALTOUR.

Prekvapenie večera od spoločnosti Samsung

Počas finálového večera súťaže sme spolu s Terezou Vránkovou zo spoločnosti Samsung ocenili aj Tomáša Podzimka. Za knihu Křivoklátsko vyhral televízor Samsung The Frame, ktorý vyzerá ako elegantný rám obrazu. Gratulujeme.

Ďakujeme všetkým partnerom

Nevideli ste veľké finále a zaujímalo vás, ako to celé dopadlo? Potom sa pohodlne usaďte a pozrite si celý záznam veľkého finále. Dozviete sa všetko o finálových fotoknihách, finalistoch a dokonca vám zaspievajú niektorí porotcovia. Budúci rok môžete byť súčasťou tohto finále aj vy a vaša CEWE FOTOKNIHA!

Celý online záznam finále si môžete pozrieť tu

Pridať komentár