fotolab.sk/blog

Cestuj s CEWE – Nie je Banská ako Banská

Naše kroky pokračujú do Banskej Bystrice. Hrdé mesto pod Urpínom s krásnou prírodou všade navôkol.

 

Ako pravej zvolenskej bryndziarke je mi trochu od ruky písať o pažravej, no napriek všetkému, musím uznať, že má niečo do seba.

Na toto stredoslovenské mesto máme síce viacero tipov, no kvôli počasiu stíhame len to, čo je najbližšie. V Europa shopping center navštívime predajňu, kde po úspešnom zvládnutí kvízu obaja dostávame gorillapody JOBY 1K kit a jeden setový teleobjektív 40-150mm. Odtiaľ sa pohýname smerom k námestiu, odkiaľ máme na skok aj naše ubytko. Námestie prebehneme zdola nahor a skončíme pod hodinovou vežou.

 

 

Vlastne pod šikmou vežou, ktorú zvykli nazývať aj zelená, práve kvôli farebným šindľom. Prečo šikmá? Pretože sa na nej v minulosti objavili trhliny a bola porušená statika budovy, čo spôsobilo vychýlenie veže o 68cm! Nemusíte mať však obavy, nakláňanie má veža za sebou, posilnili ju betónovou injektážou. Vďaka tomu môže byť sprístupnená verejnosti a vy si môžete užiť výhľad na Bystricu ako na dlani až z 20 metrov.

Milá Bystrica, prepáč, že sme ťa nespoznali bližšie, určite však o tebe povieme a pošleme k tebe na návštevu nejakých zvedavcov.

 

 

A preto, tu je zopár tipov, kam v okolí Bystrice. 🙂

  • Urpín
  • Králický vodopád
  • Šachtičky, Panský diel
  • Špania dolina
  • Suchý vrch
  • dedinka Hronsek – kostolík postavený kompletne z dreva


 

Soňa Čermáková

Volám sa Soňa Čermáková, mám 24 rokov a pochádzam zo Zvolena. Vo voľnom čase športujem, fotím a chodím na výlety, kde objavujem a zachytávam krásu nášho Slovenska. 9 rokov som aktívne hrávala basketbal, no dnes moje srdce patrí najmä Chopku a tamojším žľabom plným prašanu. Teším sa na naše CEWE dobrodružstvo a som zvedavá aké výzvy na nás čakajú.

Pridať komentár

5 × 1 =

Instagram

  • Veríme, že každý z vás si uži voľne dni spôsobom,ktorý sa mu páčil. Dúfame, že ste krásy týchto slnečných dní a dobrodrúžstva fotili - či už fotoaparátom alebo mobilom. Neváhajte si ich tieto spomienky vytlačiť u nás! A pre tých čo majú chuť vyskúšať našu novinku hexxas, sme pripravili 🎁 kupón so zľavou.🎁 👉🏼 Nájdete na našej stránke. 
#mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #cewephoto #hexxas #povelkejnoci #darcek #uchovaniespomienok #fotky #vylety
  • Viete odkiaľ pochádza názov Veľkonočných ostrovov? 🌎 🌎 .
. .
Keď  holandský objaviteľ Jacob Roggeveen priplával k brehom týchto ostrovov (sobota 5. April 1722) vo svete sa v tej chvíli slávila Veľká noc, podľa kresťanského kalendára.

Vo fotosúťaži CEWE Photo Award 2019 nájdete aj fotografie zo vzdialených kútov sveta, ako sú Veľkonočné ostrovy v Pacifiku.
Autor foto: Adrienne Brown
#CEWEphotoaward #cewephotoaward2019 #cewephoto #mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #fotosutaz #contest #photocontest #sutaz #foto #photo #cestovanie #dnescestujem #cestujem #travel #travelling #wanderlust #easterislands #velkonocneostrovy #easter
  • Fotograf @minodebnar navštívil s manželkou @vandasdiary čarovné Maroko, v ktorom zažili neskutočne veľa krásnych momentov. Čo všetko videli, spísali do nového článku na blogu. . #mojecewe #fotolabsk #dnescestujem #travel #travelling #cestujem #wanderlust #cewefotolabblog #blog #novyclanok #hexxas #cestovanie #maroko #marocco