fotolab.sk/blog

Cestuj s CEWE – Nie je Banská ako Banská

Naše kroky pokračujú do Banskej Bystrice. Hrdé mesto pod Urpínom s krásnou prírodou všade navôkol.

 

Ako pravej zvolenskej bryndziarke je mi trochu od ruky písať o pažravej, no napriek všetkému, musím uznať, že má niečo do seba.

Na toto stredoslovenské mesto máme síce viacero tipov, no kvôli počasiu stíhame len to, čo je najbližšie. V Europa shopping center navštívime predajňu, kde po úspešnom zvládnutí kvízu obaja dostávame gorillapody JOBY 1K kit a jeden setový teleobjektív 40-150mm. Odtiaľ sa pohýname smerom k námestiu, odkiaľ máme na skok aj naše ubytko. Námestie prebehneme zdola nahor a skončíme pod hodinovou vežou.

 

 

Vlastne pod šikmou vežou, ktorú zvykli nazývať aj zelená, práve kvôli farebným šindľom. Prečo šikmá? Pretože sa na nej v minulosti objavili trhliny a bola porušená statika budovy, čo spôsobilo vychýlenie veže o 68cm! Nemusíte mať však obavy, nakláňanie má veža za sebou, posilnili ju betónovou injektážou. Vďaka tomu môže byť sprístupnená verejnosti a vy si môžete užiť výhľad na Bystricu ako na dlani až z 20 metrov.

Milá Bystrica, prepáč, že sme ťa nespoznali bližšie, určite však o tebe povieme a pošleme k tebe na návštevu nejakých zvedavcov.

 

 

A preto, tu je zopár tipov, kam v okolí Bystrice. 🙂

  • Urpín
  • Králický vodopád
  • Šachtičky, Panský diel
  • Špania dolina
  • Suchý vrch
  • dedinka Hronsek – kostolík postavený kompletne z dreva


 

Soňa Čermáková

Volám sa Soňa Čermáková, mám 24 rokov a pochádzam zo Zvolena. Vo voľnom čase športujem, fotím a chodím na výlety, kde objavujem a zachytávam krásu nášho Slovenska. 9 rokov som aktívne hrávala basketbal, no dnes moje srdce patrí najmä Chopku a tamojším žľabom plným prašanu. Teším sa na naše CEWE dobrodružstvo a som zvedavá aké výzvy na nás čakajú.

Pridať komentár

thirteen + 16 =

Instagram

  • Pripravili sme si pre vás nový YouTube seriál - Príbeh Fotky. Ako prvý nám povedal svoj príbeh k fotke @kubokrizo o @marekzaprazny Jeho ďalšiu tvorbu si budete môcť pozrieť na vernisáži vo @footshop v Bratislave už 27.09.2019. Link v profile. #mojecewe #pribehfotky #cewefotolabsk #fotolabsk #youtube #fotka #fotografia #kubokrizo #marekzaprazny #bratislava #bratiska #slavin #skate #skateboarding #photography #primitiveskate #cewefotoobraz
  • V našich predajniach alebo na stránke nájdete nové číslo nášho CEWE magazínu! V jesennom čísle nájdete dojmy z dobrodružiny leta #cestujsCEWE od @mariena__ a @ondrusmart. Ako na svadobné fotenie od @myprettyphotography či portrétnu fotografiu od @michaelaelias.sk, ale aj o novom ročníku súťaže CEWE FOTOKNIHA roka 2020. Link na online verziu nájdete v profile a tlačenú v predajniach! #mojecewe #cewephoto #cewefotolabsk #cewemagazin #magazin #fotenie #fotime #fotolabsk #vyvolane #fotim #bratislava Ďakujeme za priestor @amandari_furniture_and_more
  • Vo štvrtok sa nám podarilo zrealizovať vernisáž k projektu #cestujsCEWE. Ak ste nestihli dobehnuť nevadí, fotky na vás počkajú do nedele 15.09. V @blesstudio na Medenej ulici. Ak budete na Dobrom trhu alebo sa len tak túlať po meste, zastavte sa a pozrite si fotky z dobrodružiny leta od @mariena__  a @ondrusmart #mojecewe #cestujscewe #cestujscewe2019 #cestujvhm #vernisaz #bratiska #bratislava #blessstudio #fotky #vystava #minijeikona #marvapower #purenuts 
Fotky sú pristupné od 9:00-17:00. 📷 @ricta_gopro