fotolab.sk/blog

Cestuj s CEWE – Po žilinsky, po terchovsky

Po meškaní vlaku a úmornom presune z Banskej Bystrice sa dostávame do Žiliny. Tu nás čakala nielen návšteva Budatínskeho zámku, ale aj prvý výlet do hôr v Terchovej, rodiska nášho národného hrdinu, Jánošíka.

 

Popravde, vôbec sa mu nečudujeme, že sa tu rozhodol ponevierať, je tu totiž neuveriteľne krásne. Po výlete na Veľký Rozsutec nám srdcia netĺkli len kvôli fyzickej záťaži.

Práve to moje skáče od radosti, trepoce sa nadšením a oči mi svietia ako dve svätojánske mušky pre polnocou.

Výhľady na Malú Fatru všade navôkol, lúky obsypané drobunkými kvietkami a spokojné tváre ľudí, čo vyšľapali totožnú trasu. Však presvedčte sa sami.

Typy na Žilinu a Terchovú:

 • Budatínsky zámok
 • rozhľadňa na Dubni
 • Jánošíkove diery
 • Veľký a Malý Rozsutec
 • Súľovské skaly
 • Hričovský hrad

Vedeli ste, že…

V Terchovej sa kedysi platila daň za komíny? Preto tam niektoré staré domy žiaden nemajú. Dym išiel do chalupy, v nej ľudia zvykli údiť a dom bol vďaka tomu perfektne zakonzervovaný, v niektorých prípadoch až dodnes.


 

Soňa Čermáková

Volám sa Soňa Čermáková, mám 24 rokov a pochádzam zo Zvolena. Vo voľnom čase športujem, fotím a chodím na výlety, kde objavujem a zachytávam krásu nášho Slovenska. 9 rokov som aktívne hrávala basketbal, no dnes moje srdce patrí najmä Chopku a tamojším žľabom plným prašanu. Teším sa na naše CEWE dobrodružstvo a som zvedavá aké výzvy na nás čakajú.

Pridať komentár

5 + 3 =

Ponuka mesiaca

Instagram

 • Vedeli ste, že obálku vašej CEWE FOTOKNIHY si môžete skrášliť exkluzívnou úpravou v podobe lakovaného, strieborného alebo zlatého efektu? Nechajte sa inšpirovať a dodajte vášmu osobnému 🎁 štýl. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #napad #cewefotolabsk #vianoce #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #kreativita #photo #fotografia #cewefotokniha #fotokniha #styl #darcek
 • Vedeli ste, že si môžete vytvoriť CEWE FOTOKNIHU ešte jednoduchšie pomocou vianočnej predlohy a stráviť tak viac času so svojimi blízkymi.🎄👨‍👩‍👧‍👦 Viac info sa dozviete na našom CEWE FOTOLAB Blogu. Link v bio. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #cewefotolabsk #napad #vianoce #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #kreativita #photo #fotografia #cewefotolabblog #cewefotokniha #fotokniha #darcek
 • Náš #cewedarcekovysprievodca vám v tomto týždni poradí s CEWE FOTOKNIHAMI. Určite máte vo svojom smartfóne veľa fotografií, ktoré ste odfotili pri rôznych príležitostiach, ale už ste si ich odvtedy nepozreli. Vytvorte si z nich štýlovú CEWE FOTOKNIHU a pripomeňte si krásne chvíle s vašimi najbližšími kedykoľvek. Tento originálny 🎁 prekvapí zaručene každého. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #cewefotolabsk #napad #vianoce #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #kreativita #photo #kolaz #fotografia #cewefotokniha #fotokniha #darcek