fotolab.sk/blog

Limitovaná edícia Olympus OM-D E-M1 Mark II

Olympus si pre vás pripravil pri príležitosti 100. výročia založenia spoločnosti jednu chuťovku. Svoju vlajkovú loď Olympus OM-D E-M1 Mark II v striebornej farbe. Poďme sa spolu pozrieť na tento vydarený fotoaparát.

Olympus OM-D E-M1 Mark II patrí do rodiny CSC fotoaparátov a je vrcholným modelom radu OM-D. Telo je kovové, utesnené voči prachu, vode a tiež mrazuvzdorné ako sa na špičkový model patrí. Fotoaparát patrí do ruky skúsenému fotografovi aj pokročilému nadšencovi. Začiatočník sa s ním bude musieť zoznámiť a veľkou výhodou je, že svoju fotovýbavu nebude musieť veľmi dlho meniť.

Medzi hlavné parametre patrí:

  • Micro 4/3 snímač Live MOS 20,4 Mpx
  • 5-osá stabilizácia s účinnosťou až 5,5 stupňov EV
  • elektronický hľadáčik s rozlíšením 2 360 000 bodov, zväčšenie 1,48x
  • 3” LCD s rozlíšením 1 037 000 bodov, plne otočný s dotykovým ovládaním
  • kontinuálne snímanie až 60 sn/s
  • 4K video

Fotoaparát sa dobre drží vďaka veľkému gripu, čo oceníte pri fotení s väčšími a ťažšími objektívmi. Je v ňom umiestnená batéria, ktorá vydrží cez štyristo obrázkov. Čo sa rýchlosti zaostrovania týka, fotoaparát je ako blesk. V kontinuálnom zaostrovaní sa vyrovnáva zrkadlovkám, a preto sa nemusíte báť fotiť ani športové akcie alebo wildlife.

Spoločnosť Olympus predstavuje novo naprogramovaný autofocus systém s novým algoritmom pre ešte lepší tracking. Ak by sme hľadali jedno slovo, ktoré fotoaparát vystihuje, bola by to rýchlosť. Fotoaparát disponuje dvoma výkonnými 4-jadrovými procesormi, čo sa odzrkadľuje na jeho rýchlosti, prekresľovaní hľadáčika aj spracovaní obrazu. Vďaka veľkej vyrovnávacej pamäti zvládne foťák aj intenzívnejšie fotenia.

V programovej výbave nechýbajú pokročilé programy P/A/S/M aj iAuto program. Na voliči tiež nájdete pamäť pre tri užívateľské programy aj video a Art efekty. Spomenieme ešte dva sloty na SD karty. Pri natáčaní videa v rozlíšení 4K treba zabudnúť na staršie SD karty a kúpiť nové s vysokým dátovým tokom. Pomalé karty budú brzdiť nahrávanie alebo nebudú vôbec stíhať. Sú dôležité aj pri snímaní v rýchlych sériách v maximálnej kvalite. Vylepšenie prichádza aj v nahrávaní videa. Nový firmware 3.0 využíva OM-log profil, a preto sa nemusíte báť prepalov alebo straty detailov v tieňoch.

Olympus svojimi bezzrkadlovkami dobieha a dokonca predbieha zrkadlovky veľkých mien. Ich fotoaparáty sú výkonné, odolné a obľúbené u profesionálnych fotografov aj nadšencov. OM-D E-M1 Mark II nikoho nesklame, pravdepodobne vaše očakávania ešte ďaleko prevýši.

CEWE teraz ponúka limitovanú edíciu Olympus E-M1 Mark II striebornej farby s darčekom vo forme kvalitného statívu Gorillapod a fotobatohu Lowepro. Ponuku si nenechajte ujsť na našej stránke: http://bit.ly/OlympusE-M1LimitedEdition

 

História Olympusu v našom videu:

Daniela Nezićová

Mám rada zimu, cestovanie a severské krajiny. Život v Bratislave striedam s výletmi do prírody a do hôr, s fotoaparátom v ruke.

Pridať komentár

17 − seven =

Ponuka mesiaca

Instagram

  • A čo tak výroba ročenky zo všetkých výletov, ktoré ste spolu počas roka zažili. Formát XXL panoráma je na tento typ CEWE FOTOKNIHY ako stvorený. Vaše fotografie tak získajú dostatok priestoru, aby mohli krásne vyniknúť. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #cewefotolabsk #fotografia #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #napad #vianoce #kreativita #xxlpanorama #cewefotokniha #fotokniha #spomienky #rocenka #darcek
  • Uchovajte si spomienky na prvý rok vášho dieťatka v CEWE FOTOKNIHE a darujte tento štýlový darček starým rodičom pod 🎄. Radosť a šťastie na seba nenechajú dlho čakať. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #napad #cewefotolabsk #vianoce #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #fotografia #kreativita #photo #cewefotokniha #fotokniha #inspiracia #darcek
  • Zimné festivaly, oslavy, narodeniny, stretnutia. Pri týchto príležitostiach nám pribudne do📱množstvo fotografií. Pomocou jednoduchej aplikácie si z nich vytvoríte CEWE FOTOKNIHU Pure v priebehu pár minút. Stačí vám vybrať 22 najkrajších fotografií a štýlový 🎁 je na svete. Appku nájdete v App Store alebo Google play. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #napad #cewefotolabsk #vianoce #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #kreativita #photo #fotografia #cewefotokniha #fotokniha #cewefotoknihapure #pure #darcek