fotolab.sk/blog

Grafické trendy 2019 v CEWE FOTOKNIHE

Pripravili sme si pár zaujímavosti zo sveta dizajnu, konkrétne trendy na rok 2019. V článku sme sa zamerali na trendy, ktoré viete využiť priamo v našom softvéri a vytvoriť si svoju vysnívanú CEWE FOTOKNIHU.

Farba roka 2019 – Living coral Pantone 2345 C

Každý rok spoločnosť Pantone vyberá farbu roka, ktorá inšpiruje mnoho grafických návrhov a prác. Tento rok sa stala farbou roka LIVING CORAL, ktorý predstavuje energickú kombináciu oranžovej a ružovej.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Graphic designer and illustrator @thepeachyrebel’s take on the Pantone Living Coral chip.

Príspevok, ktorý zdieľa PANTONE (@pantone),


Táto farba sa veľmi pekne kombinuje so zlatou farbou. Počas roka sa s touto farbou stretneme nie len v dizajne, ale aj v interiéroch, móde a na rôznych obaloch produktov

Kovový efekt

Medzi trendmi grafického dizajnu na rok 2019 nájdeme aj veľa kovových prvkov. Najmä pri 3D návrhoch. Kovové prvky  dodávajú celej kompozícii úroveň luxusu a exkluzivity.

CEWE FOTOKNIHA

Priamo v našom softvéri viete využiť možnosť povrchovej úpravy v zlatej a striebornej farbe, ktorá umožní grafickým prvkom alebo nadpisov vyniknúť a dodať titulke fotoknihy nový rozmer. Spoločnosť CEWE získala za túto špeciálnu povrchovú úpravu ocenenie TIPA award

Anti-gravitácia

V trendoch na tento rok nájdeme aj lietajúce a plávajúce prvky. Návrhy, ktoré sa pohybujú a správajú tak, ako by boli v prostredí bez gravitácie, prinášajú pocit slobody.Tento trend môžete využiť pri textoch, ktoré umiestnite na stránkach svojich fotokníh. Okrem toho, že posilňujú koncepciu okna do nového sveta, zvyšujú zvedavosť.

Minimalizmus a jednoduchosť v kompozícii

Menej je niekedy viac.  Trendom je čistá kompozícia. Nechajte vyniknúť krásu fotografií na celých stránkach.

CEWE FOTOKNIHA

Mnoho z nás chce mať v CEWE FOTOKNIHÁCH čo najviac fotografií, ale skúste si vybrať tie najkrajšie a najdôležitejšie. Celkový výzor knihy tak bude ucelenejší a estetickejší.

Typografia

Hra s textom je taktiež jedným z trendov na tento rok. Nebojte sa experimentovať pri nadpisoch. Kľudne použite výrazný font v nadpisoch, obsah už potom riešte čitateľným fontom.

CEWE FOTOKNIHA

Text s pozadím

Tento trend, ktorý môže pre niekoho vyzerať ako retro, podporuje vzhľad kompozície v kombinácii s inými trendmi. Text na pozadí boxov môže pôsobiť mladistvo a rebelujúco. Je teda možné, že sa tento trend stane v roku 2019 hitom.

V našom softvéri viete využiť aj vkladanie fotografií do písmen. Tak si viete vytvoriť text ktorý bude tvorený fotografiou v pozadí.

Fotografie

Trendom sú prirodzené fotografie bez použitia foto-filtrov. Prirodzená krása je vždy najviac lákavá.


 

Ingrid Neveová

Moje motto:
"Raz som si myslel, že som urobil chybu, ukázalo sa však, že to bol kreatívny okamžik." Scott Fleming

Pridať komentár

1 × two =

Instagram

  • Pripravili sme si pre vás nový YouTube seriál - Príbeh Fotky. Ako prvý nám povedal svoj príbeh k fotke @kubokrizo o @marekzaprazny Jeho ďalšiu tvorbu si budete môcť pozrieť na vernisáži vo Footshope v Bratislave už 27.09.2019. Link v profile. #mojecewe #pribehfotky #cewefotolabsk #fotolabsk #youtube #fotka #fotografia #kubokrizo #marekzaprazny #bratislava #bratiska #slavin #skate #skateboarding #photography #primitiveskate #cewefotoobraz
  • V našich predajniach alebo na stránke nájdete nové číslo nášho CEWE magazínu! V jesennom čísle nájdete dojmy z dobrodružiny leta #cestujsCEWE od @mariena__ a @ondrusmart. Ako na svadobné fotenie od @myprettyphotography či portrétnu fotografiu od @michaelaelias.sk, ale aj o novom ročníku súťaže CEWE FOTOKNIHA roka 2020. Link na online verziu nájdete v profile a tlačenú v predajniach! #mojecewe #cewephoto #cewefotolabsk #cewemagazin #magazin #fotenie #fotime #fotolabsk #vyvolane #fotim #bratislava Ďakujeme za priestor @amandari_furniture_and_more
  • Vo štvrtok sa nám podarilo zrealizovať vernisáž k projektu #cestujsCEWE. Ak ste nestihli dobehnuť nevadí, fotky na vás počkajú do nedele 15.09. V @blesstudio na Medenej ulici. Ak budete na Dobrom trhu alebo sa len tak túlať po meste, zastavte sa a pozrite si fotky z dobrodružiny leta od @mariena__  a @ondrusmart #mojecewe #cestujscewe #cestujscewe2019 #cestujvhm #vernisaz #bratiska #bratislava #blessstudio #fotky #vystava #minijeikona #marvapower #purenuts 
Fotky sú pristupné od 9:00-17:00. 📷 @ricta_gopro