fotolab.sk/blog
retrofoto_2

Dekoračný vešiak s fotkami v retro štýle

Ak radi fotíte, určite máte vo vašom smartfóne alebo v počítači kopec fotografií z poslednej dovolenky, z výletu s kamarátmi alebo s rodinou. Nenechajte vaše fotky zapadnúť prachom a vytlačte si ich, aby ste si uchovali spomienky na tieto krásne okamihy. Ak hľadáte nápad, ako vaše fotografie originálne vystaviť, a pritom ich nezarámovať, pripravili sme pre vás dekoráciu, ktorá sa vám určite zapáči. Vytvorte si dekoračný vešiak, na ktorý zavesíte vaše fotky v štýle retro.

Čo budete potrebovať:

 • naplavené drevo – najlepšie z mora alebo z jazera, ja som moje našla na brehu Dunaja 😊(naplavené drevo má totiž pekný, hladký povrch)
 • CEWE Retro foto – 16 ks
 • nožnice
 • kolíky na bielizeň, ak máte, môžu byť aj s plážovým motívom
 • washi páska
 • ľanový povrázok
 • dva malé kamienky

retrofoto_1

Ak máte chuť, môžete vaše retro foto ozdobiť washi-páskou.

retrorfoto_4

Najprv si urobte na stole maketu. Rozložte drievka, retro foto a povrázok na stole a premerajte, aká dlhá má byť vaša dekorácia, podľa toho, koľko miesta máte na stene.

retrofoto_3

Potom odstrihnite dva kusy povrázku. Najprv priviažte prvé drievko, nechajte miesto na fotografie,  potom urobte to isté s druhým a tretím drievkom. Ďalší kúsok povrázku použite na zavesenie. Nakoniec upevnite na koniec kamienky, ktoré slúžia ako závažie na vyváženie dekorácie.

retrofoto_5

Tak vznikne originálna DYI-dekorácia, ktorá sa perfektne hodí na rozveselenie fádnych stien. A ak vám zostane ešte pár retro foto, môžete s nimi ozdobiť napríklad chladničku.

Môj tip: Vyskúšajte aj retro foto s lesklým povrchom, ktorý dodá celej dekorácií nový rozmer.

Lucia Bednáriková

Odkedy pracujem pre CEWE, moj život sa krúti okolo fotografií. Krásne fotky, s ktorými sa stretávam každý deň pri práci ma motivovali kúpiť si zrkadlovku a naučiť sa niečo nové. Často sú to drobné veci, ktoré sa dajú zachytiť hladáčikom fotoaparátu. Moje deti pri hre s Legom, kvety v našej záhrade alebo naše dve mačky počas obedného spánku. Medzi moje najnovšoie záľuby patrí aj Instagram.

Pridať komentár

3 × five =

Instagram

 • hexxas sú ideálne aj ako dekorácia do detskej izby. Ich flexibilita a možnosti kombinovania z nich robia ideálny doplnok. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #hexxas #babzroom #detskaizba #Doplnok #dekoracia #obraz 
Viac info nájdete na linku v profie.
 • Aj obyčajná prechádzka na zmrzlinu alebo venčenie psa má svoje čaro. Tipy ako odfotiť momentky z bežného dňa nájdete v novom článku na blogu!

#mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #cewefotolabblog #blog #novyclanok #blogger #bloger #momentky #akofotit #tipy #napady #fotenie #fotky #spomienky #memories #zazitky Thanks for article @luziapimpinella
 • Veríme, že každý z vás si uži voľne dni spôsobom,ktorý sa mu páčil. Dúfame, že ste krásy týchto slnečných dní a dobrodrúžstva fotili - či už fotoaparátom alebo mobilom. Neváhajte si ich tieto spomienky vytlačiť u nás! A pre tých čo majú chuť vyskúšať našu novinku hexxas, sme pripravili 🎁 kupón so zľavou.🎁 👉🏼 Nájdete na našej stránke. 
#mojecewe #fotolabsk #cewefotolab #cewephoto #hexxas #povelkejnoci #darcek #uchovaniespomienok #fotky #vylety