fotolab.sk/blog

Celosvetová fotografická súťaž CEWE Photo Award predstavuje víťaza!

CEWE Photo Award – fotografická súťaž, do ktorej sa prihlásilo viac ako 45-tisíc fotografov z celého sveta, spoznala svojho výhercu. Okrem celkového výhercu porota musela vybrať z viac ako 448-tisíc fotografií tie najlepšie, ktoré sa stali výhercami 10 súťažných kategórií. Následne zostavili TOP 1000 fotografií, ktoré si odniesli ocenenia v podobe kupónov na fototechniku alebo fotoprodukty spoločnosti CEWE.

CEWE Photo Award

Okrem možnosti zapojiť sa a hrať o atraktívne ceny v celkovej hodnote viac ako 250 000 EUR, z každej prihlásenej fotografie bolo 10 centov darovaných medzinárodnej organizácii SOS Children`s Villages, ktorá ma zastúpenie vo viacerých krajinách, kde pôsobí aj spoločnosť CEWE.

Výherná fotografia

Celkovým víťazom súťaže s podtitulom Náš svet je krásny sa stala Ina Schieferdecker, ktorá výhernou fotografiou sysľa stojaceho na zadných nohách vyhrala aj kategóriu zvieratá.

Predseda poroty odôvodnil výber fotografie takto: „Tento obrázok predstavuje perfektnú kombináciu všetkých faktorov, ktoré dobrá fotografia potrebuje: nápad, prevedenie a techniku.

Každá kategória spoznala svojho víťaza

Okrem celkového víťaza boli počas galavečera predstavení aj výherci za jednotlivé kategórie:

Kategória Architektúra a infraštruktúra, Cestovanie a kultúra, Šport a Krajina.

Kategória Humor, Ľudia, Jedlo, Hobby a voľný čas a Príroda.

 

Špeciálna cena predsedu poroty CEWE Photo Award:

Kompozíciou táto fotografia pripomína diela Pieta Mondriana. Klaus Lenzen ju odfotil v Berlíne a výsledná fotografia sa skladá zo štvorcov, obdĺžnikov a uhlopriečok budovy, ktoré tvoria základ fotografie.
CEWE Photo Award

Ako sa darilo Slovákom?

Z celkového počtu 448 152 prihlásených fotografií bolo viac ako 12 300 zo Slovenska. Z tohto počtu bolo v TOP 1000 umiestnených viac ako 25 fotografií. Najvyššie umiestená fotografia je od mladého fotografa Matúša Šalamúna. Umiestnila sa na 35.mieste.

Matúš Šalamún, CEWE Photo Award

V TOP 50 nájdeme aj fotografiu od Miňa Debnára.

Miňo Debnár, CEWE Photo Award

V TOP 150 sa umiestnili fotografie od Pavola Straňáka a fotka od Mateja Lepena.

 

Celkovo sa súťaže zúčastnilo 1 125 Slovákov, ktorí svojimi fotografiami súťažili o výhru. Nesmierne sa tešíme tejto účasti a blahoželáme všetkým výhercom.


 

Sofia Kósová

Milujem cestovanie, objavovanie nových miest a zachytávania čara okamihu prostredníctvom fotoaparátu. Okrem toho preferujem kreatívne nápady na vystavenie fotografii.

Pridať komentár

four + 15 =

Ponuka mesiaca

Instagram

  • A čo tak výroba ročenky zo všetkých výletov, ktoré ste spolu počas roka zažili. Formát XXL panoráma je na tento typ CEWE FOTOKNIHY ako stvorený. Vaše fotografie tak získajú dostatok priestoru, aby mohli krásne vyniknúť. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #cewefotolabsk #fotografia #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #napad #vianoce #kreativita #xxlpanorama #cewefotokniha #fotokniha #spomienky #rocenka #darcek
  • Uchovajte si spomienky na prvý rok vášho dieťatka v CEWE FOTOKNIHE a darujte tento štýlový darček starým rodičom pod 🎄. Radosť a šťastie na seba nenechajú dlho čakať. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #napad #cewefotolabsk #vianoce #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #fotografia #kreativita #photo #cewefotokniha #fotokniha #inspiracia #darcek
  • Zimné festivaly, oslavy, narodeniny, stretnutia. Pri týchto príležitostiach nám pribudne do📱množstvo fotografií. Pomocou jednoduchej aplikácie si z nich vytvoríte CEWE FOTOKNIHU Pure v priebehu pár minút. Stačí vám vybrať 22 najkrajších fotografií a štýlový 🎁 je na svete. Appku nájdete v App Store alebo Google play. Nechajte sa inšpirovať. #mojecewe #fotolabsk #cewephoto #napad #cewefotolabsk #vianoce #cewedarcekovysprievodca #xmas #tip #kreativita #photo #fotografia #cewefotokniha #fotokniha #cewefotoknihapure #pure #darcek