CEWE Fotolab blog

Ako na krásnu obálku CEWE FOTOKNIHY

Vezmite si svoju fotoknihu do ruky, pohlaďte väzbu a obdivujte motív na titulnej strane – to všetko naznačuje, čo je vo vnútri – okamihy šťastia sa premieňajú na fotky. Zážitky, ktoré sa vás dotýkajú. Nezabudnuteľné spomienky, ktoré si môžete prežiť znovu a znovu.

Aj keď vám to nejaký ten čas zaberie, je dôležité si navrhnúť väzbu celej CEWE FOTOKNIHY presne podľa predstáv tak, aby zodpovedala vášmu osobnému príbehu. Fotokniha uchová všetky vaše fotky a najkrajšie zážitky po dlhú dobu. Takže na prvý pohľad, a dokonca aj na poličke, sľubuje čisté emócie.

Náš program CEWE Fotosvet ponúka početné možnosti dizajnu, ako zmeniť názov knihy, predná, zadná časť väzby aj text na chrbte tak, aby to zodpovedalo vašim predstavám.

Kreatívny tip pre vašu väzbu – vytvorte si svoje motto veľkými písmenami!

Rodina Kellerových ozdobila svoju CEWE FOTOKNIHU veľkými písmenami a množstvom malých fotografií.

Veľké písmená sú ideálnym nositeľom rodinného motta na vašej CEWE FOTOKNIHE. V tomto prípade slovo zaberá viac miesta, ale vďaka bielej farbe sa opticky presúva do pozadia a nasmeruje pozornosť na vaše fotky. Môžete všetko ľahko urobiť pomocou akéhokoľvek písma v našom programe CEWE Fotosvet. V tomto kreatívnom tipe sa dozviete, ako to funguje.

Vhodná väzba

Otvorte program CEWE Fotosvet a vyberte si akúkoľvek CEWE FOTOKNIHU vo veľkom formáte, v požadovanej kvalite papiera, vrátane pevnej väzby. Využite rôzne možnosti dizajnov na prázdne strany.

Nájdite správne písmo

Ak je to možné, vyberajte na väzbu knihy také písmo, ktoré má rovnakú šírku všetkých písmeniek. V našej ukážke sme použili písmo “Mono 45” s veľkosťou 250 bodov. Okrem predinštalovaných písiem zobrazuje program CEWE Fotosvet všetky typy písma nainštalované vo vašom počítači.

Textové polia rovnakej veľkosti

Pre každé písmeno vytvorte nové textové pole rovnakej veľkosti. Umiestnite pole doprostred zhora nadol na titulnú stranu. TIP: Nástroj pre usporiadanie vám pomôže so zarovnaním, takže získate rovnomerne rovnaké vzdialenosti.

Napíšte požadovaný názov

Do každého textového poľa zadajte príslušné písmeno a v menu “Upraviť text” vyberte bielu farbu písma. Čím kratšie bude slovo alebo meno, tým pôsobivejší bude výsledný efekt. Každé písmeno je potom orámované dvoma fotografiami.

Usporiadať fotografie

Usporiadajte svoje fotografie – najprv pred textom – vľavo a vpravo od písmen; nechajte medzeru na vonkajšej strane knihy. Potom zarovnajte fotky tak, aby končili spolu s písmenami hore a dole. Ak sa motívy nezmestia, môžete ich orezať v programe CEWE prezentácia, ktorý spustíte dvojklikom na danej fotke, kde všetko orežete a uložíte. Teraz môžete svoje motívy umiestniť do vrstvy za písmenami. To jednoducho zvládnete pomocou pravého tlačidla myši.

Do štvorca: dizajnový tip pre väzbu CEWE FOTOKNIHY s fotkami v tvare diamantu

Grafické formy a motívy plné emócií: rodina Wartmannových kombinuje jasné línie s roztomilými fotkami detí a ich prvého roku.

Vhodná väzba

Aby bol diamantový dizajn pôsobivý, vyberte v programe štvorcový formát XL s tvrdou väzbou.

Farba pozadia

Ktorá farba bude mať ten správny tón? Vyberte si jednoducho tú, ktorá sa vám bude páčiť najviac.

Definujte krycie motívy

Vyberte si päť fotografií, ktoré chcete umiestniť na väzbu a pomocou programu CEWE prezentácia ich upravte do štvorcového tvaru. Do tohto programu sa dostanete automaticky po dvojkliku na akúkoľvek fotografiu.

Fotografie v tvare diamantu

Diamant nájdete pod tlačidlom “Masky a rámčeky”. Potiahnite vybranú masku priamo na vaše fotografie – tie budú automaticky zasadené do tvaru. Ľubovoľne si môžete zmeniť veľkosť obrázkov a usporiadať motívy. Použite vzor ako šablónu pre vašu tvorbu.

Pridajte farebné oblasti klipartov

Keď nájdete v kategórii “Kliparty” farebný štvorec, môžete ho ľahko vložiť na stránku a potom pomocou úchytov otočiť na kosoštvorec. Farbu klipu zmeňte na svetlejší alebo tmavší odtieň, ale v rovnakom farebnom tóne, ako je pozadie.

Posledný krok – názov vašej CEWE FOTOKNIHY

Využite voľné miesto na väzbe na umiestnenie názvu celej fotoknihy pomocou nového textového poľa. Môžete pridať aj klipart napríklad v tvare srdca.

Želáme vám veľa radosti pri tvorení!

Daniela Ružovičová

Mám rada zimu, cestovanie a severské krajiny. Život v Bratislave striedam s výletmi do prírody a do hôr, s fotoaparátom v ruke.

Pridať komentár