CEWE Fotolab blog

CESTUJ S CEWE 2019 – Zbohom Slovensko. Ahoj Česká republika!

Slovensko sa s nami rozlúčilo poriadnou búrkou, ktorá nás postretla v aute počas cesty do Ostravy a dážď sprevádzal aj prvé naše kilometre po Česku.
Keď sme však prišli do Ostravy, vítalo nás už slniečko. Úprimne, musíme obaja povedať, že tento predposledný týždeň v Česku bol pre nás najintenzívnejší.
Najviac presunov a najviac času v aute.
Začali sme mestami.

Ostrava

Prísť do Ostravy deň po Colours of Ostrava bolo dosť smiešne, pretože sme chvíľku mali pocit, že je to mesto duchov, pretože nikto nikde nebol… a možno to bolo aj tým, že bola nedeľa.
V pondelok to bolo už našťastie lepšie. Prešli sme sa mestom, popozerali uličky. A pred tým sme sa trochu alebo teda možno trochu viac povozili, lebo Ostrava je teda celkom rozľahlá a občas sme netrafili odbočku.

Dolni Vitkovice, OStrava, CEWE

A rozhodli sa preskúmať areál Dolních Víktovic. Keďže občas máme superšťastie, prišli sme presne v okamihu, keď sa posledná skupina vydávala na prehliadku celého areálu. Tak sme aspoň vyšli do kaviarne a popozerali si všetko, kde je voľný vstup bez sprievodu.

Tieto industriálne priestory, to je dosť potešenie pre fotografov a videovačov. Teda minimálne pre nás 🙂


Ďalšou zastávkou bol Olomouc, kde sme však strávili iba deň.

olomouc
Takže sme sa vybrali poriadne prejsť uličky a preskúmať zákutia. Krásne historické centrum mesta nás vtiahlo a okúzlilo. Úplne niečo iné ako Ostrava.

Po mestskej časti výletu, bol čas presunúť sa do hôr. Smer Hanušovice a Dolní Morava.

Stezka v oblacích, Dolní Morava
Hlavnou zastávkou bola samozrejme Stezka v oblacích, kam sme sa ako inak vyviezli lanovkou. Čo je pre nás už tradičné.

Napriek tomu, že sme Stezku navštívili cez týždeň, bolo tam veľmi veľa ľudí. A viac času ako priamo na vyhliadke sme strávili v okolí, kde sme sedeli na skalách a kochali sa výhľadmi a jedli čučorieky, ok, ja som jedla čučoriedky.

Po veľmi intenzívnych dňoch v mestách, sme si zvolili oddychovejšie tempo a už iba preskúmali Hanučovice a okolie, pretože nás čakal víkend v Krkonoších. A tu sme teda nezaháľali. Stezka v oblacích sa nám zapáčila a keďže v Krkonoších sa nachádza Stezka korunami stromov, neváhali sme.

steska korunami stromov, CEWE
Riadne sa nám páčilo! Edukačné, interaktívne a ešte aj výhľad. To je kombinácia, ktorú proste chceš! Dokonca sme si tam zašli podvečer, takže bonus tohto celého komba bolo krásne mäkké svetlo.

Dôležitou povinnou zastávkou boli Adršpašské skály, na ktoré sme si nechali celý deň. Nakoniec sme si však vybrali iba najmenší okruh, pretože bola sobota a bolo tam asi najviac ľudí.

adršpaš, česko, cewe
Nič to však neubralo na kráse a výnimočnosti tohto miesta a obaja sme sa zhodli, že toto miesto ešte stojí za výlet! Ideálne na jeseň. Pokojne aj v nie top slnečnom počasí, keď bude menej ľudí a viac pokoja a človek si to bude môcť celé viac užiť.

adršpašské skály, česko, CEWE
Nedeľa síce má byť oddychová, ale my sme mali akosi viac energie a tak sme sa vybrali na Snežku. Ok, zasa lanovkou, ale len preto, aby sme toho viac stihli. A to, že sme teda stihli!

lanovka, cestuj s CEWE
Najskôr sme teda „zdolali” Snežku a užili si výhľady na poľskú i českú stranu. Pofotili, aj seba, aj turistov, lebo, keď vás ľudia vidia s foťákom, tak vám asi prirodzene dôverujú a zveria rodinné fotky z výletov. Posedeli na kameňoch, poprechádzali sa. Vystúpili aj na Růžovej hore, kde sme opäť našli pár čučoriedok a užili si poriadny ihličnatý les.

snežka, cestuj s cewe

Po čase v lese je dôležité dať si kávičku, a tak sme sa vybrali preskúmať Jánske lázne s lázeňskou kolonádou. A po celom tomto dobrodružstve sme ešte stihli podvečernú prechádzku Trutnovom, kam sme sa vybrali na večeru.

lzne, cestuj s cewe
Tak teda Krkonoše, veľmi sa nám páčilo. Možno zasa nabudúce.

snnnnežka, cestuj s cewe

Ahoj Praha!


 

Mária a Maťo

Volám sa Mária Badinská a som kulturologička a fotografka. Vizuálne umenie ma fascinovalo od malička a vo fotke som našla priestor, ako sa realizovať. Milujem krásu a je pre mňa veľkým privilégiom, že ju môžem zachytávať. Fascinuje ma spôsob, ako mi fotka dovoľuje zdieľať môj pohľad na svet a deliť sa o radosť

Volám sa Maťo Ondruš, som študentom žurnalistiky, venujem sa travel a street fotografii a videotvorbe. Vždy som obdivoval cestovateľské videá a dokumenty z rôznych krajín. Chcel tvoriť a spoznávanie krajín má k tomu donútilo.

Komentár

  • Super projekt, pokračujte ďalej. Teším sa každú novú foto na instagrame či na blogu.
    Myslím, že by ste mohli viac ukázať aj na nejakej výstave. Na Slovensku je krásne a máme tu šikovných ľudí, čo vedia fotografovať. Len tak ďalej.