fotolab.sk/blog
Koho sledujem na Insta - den matiek

Koho sledujeme na Instagrame – Deň matiek edition

Každý rok je druhá nedeľa v mesiaci máj venovaná maminám, známa ako DEŇ MATIEK. K príležitosti tohto sviatku, sme pripravili článok o maminách, ktoré sledujeme na Instagrame a s niektorými máme to šťastie a radosť spolupracovať.

Ako prvú vám predstavujeme @Basustevulovu, ktorá bude čoskoro dvojitá mamina. Na jej účte nás bavia všetky zážitky so synom Tobiášom či výlety, ktoré spolu robia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Grow together… jedine, že by som ja rástla o čosi rýchlejšie🥴😂 #17weekspregnant 👚 @womom.thelabel 👖 @takitak.kids

Príspevok, ktorý zdieľa Basa Stevulova (@basastevulova),

Pokračujeme maminou, ktorá má doma syn a nie jedného, ale rovno dvoch. 😊 Profil  @Littleking.sk patrí mamine krásnych chalanov  Alexa a Adama. Ak hľadáte inšpiráciu a tipy na kids friendly miesta v Bratislave určite nevynechajte jej Instagram.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Idem vás zavaliť info čo sa chystá tento víkend v Bratislave🙌🏻 okrem toho že všetky múzeá ZOO hrad Devín atď budú mať vstup zdarma (so/ne)tak deň otvorených dverí bude mať aj @matus.vallo náš primátor takže Alex už je natešený že ho pôjde pozdraviť. Keď som sa ho opýtala čo mu povie..poviem mu že som ho videl v kaviarni 😅 ak to stihneme som naozaj zvedavá na Alexove reakcie lebo ja by som ho nespoznala a naše dieťa hej 😆taktiež bude @dobry_trh v sobotu ako aj @streetfoodpark ešte. Taktiež bude @ixpo_bratislava najväčší technologický festival ten už začal dnes a myslím že nejaký aj pivný festival čo poteší určite viac oteckov 🤪 takže ak nemáte žiadne plány tak je ich na výber až moc 😅 aké máte plány vy?

Príspevok, ktorý zdieľa Little King (@littleking.sk),


Ak máte dievčatká tak môžete nájsť inšpiráciu pri profiloch týchto mamín.

Čerstvá mamina Sonička známa ako @tvoritalubit inšpiruje každého kto rád tvorí DIY veci.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Po pridaní tejto fotky do stories ste mi napísali toľko krásnych slov. Ďakujeme Vám obe. Veľmi. ♥️ . #tvoritalubit

Príspevok, ktorý zdieľa Soňa Višňovská (@tvorit_a_lubit),

Mamina troch dievčat Michala Grešková známa blogom DorotaaGreta je ideálnym zdrojom na inšpiráciu. Na jej profile @michalagreskova nájdete tipy ako žiť v domácnosti s 3 dcérami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Fascinovaná tigrom na tričku 👍😂 📷 @kristinabotlova

Príspevok, ktorý zdieľa Michala Grešková (@michalagreskova),

Pokračuje maminou z Banskej Bystrice @kiarablogsite, ktorá  rada fotí a cez Instagram ukazuje svoj pohľad na svet s dvoma dcérami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

SÚŤAŽ!!! Spolupráca s @jeejdesign mi bola asi osudná.😆 Ponožková a podkolienková som bola odjakživa, tým pádom moje deti tiež 😂, ale že si až takto obľúbim nejakú značku, som netušila 😍. A teším sa, že mnoho z vás si ju obľúbilo tiež. 💕 A aj preto by sme chceli spoločne s @jeejdesign niekoho odmeniť darčekovým kupónom v hodnote 30 Eur 😉. Stačí byť followerom @kiarablogsite a @jeejdesign, dať ❤️ tejto fotke a označiť niekoho, koho by ste chceli obdarovať aj vy 😉. Pretože aj ten, koho označíte, dostane 30 eurový kupónik 🤗. Komentáre sú neobmedzené 😉, losujeme v piatok večer jedného z vás 😘💕. Majte krásny dník.👌

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Semenikova (@kiarablogsite),


Sledujeme aj čerstvú maminu a šikovnú fotografku @tina.szaboo, ktorá nás oslovila už predtým svojim fotografickým svetom, do ktorého teraz patrí aj jej babyboy.

Samozrejme nemôžeme vynechať aj sestry – maminy, Tamaru Šimončíkovú Heribanovú a jej sestru Barbaru Jagušak Heribanovú. Na ich profiloch @babsyheriban a @tamaraheribanova ukazujú svoj pohľad na svet.

Okrem toho sledujeme aj budúce mamičky, ktoré sa pripravujú na toto krásne obdobie v živote.

Šikovná umelkyňa @dominikazakova je jednou z budúcich mamičiek, ktorú by ste nemali na Instagrame prehliadať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Trepkanie! ✨ O ružovej a o tak trošku aj tomto: “Girls can wear jeans and cut their hair short, wear shirts and boots because it’s OK to be a boy. But for a boy to look like a girl is degrading, cause you think that being a girl is degrading, but secretly you’d love to know what it’s like. Wouldn’t you? What it feels like for a girl.” (Tieto slová sú vám možno známe- z úst Charlotte Gainsbourg z filmu Betónová záhrada (odporúčam!) si ich kedysi požičala aj Madonna v rovnomennej pesničke.) Odkedy kamoši a známi o budúcom bábätku vedia (čo je zhodou okolností tá istá doba ako na tejto fotke- #22tt), je prvou otázkou “Čo to bude?”- na čo by moja impulzívna odpoveď bola “Veď to je úplne jedno”, ale totálne chápem, že človeku napadne táto otázka ako prvá- už len ako prejav záujmu a tak. No ale k veci a teda k ružovej- ešte keď sme nevedeli, čo to v bruchu vlastne mám (a stále nevieme, ako sa bude identifikovať!:D), tak som z roztopaše kúpila v sekáči (abnormálne milé) menčestrové šaty na traky. Ružové! Taká drobnosť (doslova), vo mne spustila túto spŕšku myšlienok: 1.)vedeli ste, že začiatkom minulého storočia bola ružová ako jemnejší variant agresívnej, vojnovej červenej, odporúčaná obchodníkmi ako farba vhodná pre chlapcov? Vnímanie farieb je veľmi arbitrárne a mení sa naprieč dobou aj kultúrnym kontextom. 2.)v istom momente mi napadlo “ak by to bolo dievča, tak ju do ružovej obliekať nebudeme!”- no potom som sa zarazila. O modrej a chlapcoch sa toto nehovorí- okamžite mi to pripomenulo citát vyššie. Pospytovala som si svedomie a veru som si aj spomenula na obdobie, keď som ružovú úplne vyradila zo šatníka, lebo veď “už aj tak sa obliekam dosť žensky a ľudia ma nebudú brať vážne.” Po pár rokoch chvalabohu vyhralo presvedčenie, že sa dá byť #girlboss a nosiť ružové šaty zároveň (cyklaménovú a Barbie ružovú osobne stále nevykrývam, dusty rose a púdrovú ružovú pokladám za dokonalý neutrál). 3.)Viktor sa zasa raz ukázal ako väčší feminista než ja- čo by nám bránilo dať aj malému chlapcovi ružovú alebo aj tie šaty? Iba sociálne konštrukty? Takže nič!

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Žáková (@dominikazakova),

Koho sledujete vy? Napíšte nám tipy do komentárov.


 

Sofia Kósová

Milujem cestovanie, objavovanie nových miest a zachytávania čara okamihu prostredníctvom fotoaparátu. Okrem toho preferujem kreatívne nápady na vystavenie fotografii.

Pridať komentár

9 − 7 =

Instagram

Instagram has returned invalid data.