CEWE blog

DIY Leporelo zo spoločných fotografií

Stačí zopár fotografií vo formáte 10 x 15 cm a niekoľko tvorivých potrieb. Zmeňte najdojemnejšie zážitky roka na originálnu skladaciu knihu, teda leporelo.

Ukážte svojej najlepšej kamarátke, na ktoré okamihy už nikdy nechcete zabudnúť, a pomocou pečiatok a pásky pridajte na fotografie usporiadané do akordeónu malé poznámky.

Budeme potrebovať

Fotografie s rámom (10 x 15 cm)

Darčeková krabička

Tvrdý papier/Kartón

Nožnice

Lepidlo

Pravítko

Pečiatka

Ozdobná lepiaca páska

Nôž

Trblietavý papier

Postup

Z tvrdého papiera alebo kartónu vytvoríme harmoniku tak, aby sa na každú jej vrchnú stranu zmestila jedna fotografia. Leporelo bude najlepšie vyzerať, ak bude harmonika vo veľkosti darčekovej krabičky, do ktorej nalepíme jej spodnú časť.

Postupne nalepíme sa stránky leporela fotografie, ktoré môžeme dozdobiť farebnými lepiacimi páskami alebo nálepkami. Fotografie si jednoducho objednáte online alebo vytlačíte na počkanie na jednej z našich predajní CEWE Fotolab. Pečiatkami potom vytvoríme nápisy alebo napíšeme naše mená.

Na najvrchnejší list leporela doplníme venovanie spolu s kúskom pásky, za ktorú sa bude z krabičky vyberať. Raz, dva, tri a je to! Takto na Vianoce potešíte vašu najlepšiu priateľku.

Želáme vám veľa radosti pri tvorení.

Daniela Ružovičová

Mám rada zimu, cestovanie a severské krajiny. Život v Bratislave striedam s výletmi do prírody a do hôr, s fotoaparátom v ruke.

Pridať komentár

5 × five =