fotolab.sk/blog

CESTUJ S CEWE – Bojnice ako ich nepoznáte

Náš cestovateľský príbeh pokračuje a my sme po prvej zastávke v Bratislave zamierili do Bojníc. Neverila by som, no cesta nikdy nie je taká dlhá, aby sa nemohla zdať ešte dlhšia  a to, že čistota je relatívny pojem, nám dochádza už nepríjemne priskoro. Okrem tohto výlevu však musím dodať, že nebyť cestovania vlakom, nedosiahnem vrchol záchodových prezliekacích skills.

Toľko na úvod.

Sme v Bojniciach. A čo tu? Asi nás čaká nejaký hotel alebo čo… Nie, nie, vy idete bývať do chyže. Počkať, kam? Do chyže?

Prichádzame do Bojnického dvora, ktorý sa nachádza hneď pri vstupe do Zoo a máme pocit, že sme v šmolkovskej dedinke. Pred nami stoja mini domčeky a nás ubytujú v dvoch z nich. Takže v skratke – predstavte si ľudovú chalúpku, tá Matejova bola menšia, rovno vo dvore a moja bola nad zemou v korune stromu s výhľadom na Bojnický zámok. Matejova vyzerá, že v nej iné dni prespáva deduško Večerníček hneď po tom, ako zhasne hviezdy. Tá druhá, moja, pripomína hrdú izbu šumnej devuchy z bohatej rodiny. Jemné detaily počnúc maľovanými ornamentami na stenách po ručne vyrobené mydielka so sušeným kvietkom z lúky… toľko k nášmu bývaniu. Celkom zážitok, nemyslíte?

A čo sa dá vidieť v Bojniciach? Ja osobne nie som nejaký obrovský nadšenec ZOO, no tá naša v Bojniciach ma skutočne dostala najmä motýľou záhradou, ktorá býva, logicky, otvorená len v lete a my sme prišli v správny čas.

Nádherné pestrofarebné motýle poletujú okolo vás z kvetu na kvet a vy sa cítite ako v dokumente od National Geographic.

 

Okrem návštevy Zoo by sme určite odporučili ísť sa pozrieť na novootvorenú, až 30m vysokú vyhliadku spojenú s toboganom, ktorú sme však ešte nestihli a pre nadšencov adrenalínu tu taktiež nájdete novú cyklistickú trasu.

Nečakajte však dláždené chodníky, ale poriadne prašné skoky a strmú jazdu lesom.

No a máme tip aj pre mlsné jazýčky.

Na námestí je mnoho malých reštaurácií, kde vás s úsmevom obslúžia a my sme si vybrali práve reštauráciu Alej. Určite ochutnajte ich povestnú šišku, ktorú vám donesú posadenú v lahodnom karameli, navyše ozdobenú jedlými kvietkami a chutným ovocím.

Tak čo, kedy sa ide na výlet do Bojníc?


 

Soňa Čermáková

Volám sa Soňa Čermáková, mám 24 rokov a pochádzam zo Zvolena. Vo voľnom čase športujem, fotím a chodím na výlety, kde objavujem a zachytávam krásu nášho Slovenska. 9 rokov som aktívne hrávala basketbal, no dnes moje srdce patrí najmä Chopku a tamojším žľabom plným prašanu. Teším sa na naše CEWE dobrodružstvo a som zvedavá aké výzvy na nás čakajú.

Pridať komentár

five × four =

Instagram

  • Pripravili sme si pre vás nový YouTube seriál - Príbeh Fotky. Ako prvý nám povedal svoj príbeh k fotke @kubokrizo o @marekzaprazny Jeho ďalšiu tvorbu si budete môcť pozrieť na vernisáži vo Footshope v Bratislave už 27.09.2019. Link v profile. #mojecewe #pribehfotky #cewefotolabsk #fotolabsk #youtube #fotka #fotografia #kubokrizo #marekzaprazny #bratislava #bratiska #slavin #skate #skateboarding #photography #primitiveskate #cewefotoobraz
  • V našich predajniach alebo na stránke nájdete nové číslo nášho CEWE magazínu! V jesennom čísle nájdete dojmy z dobrodružiny leta #cestujsCEWE od @mariena__ a @ondrusmart. Ako na svadobné fotenie od @myprettyphotography či portrétnu fotografiu od @michaelaelias.sk, ale aj o novom ročníku súťaže CEWE FOTOKNIHA roka 2020. Link na online verziu nájdete v profile a tlačenú v predajniach! #mojecewe #cewephoto #cewefotolabsk #cewemagazin #magazin #fotenie #fotime #fotolabsk #vyvolane #fotim #bratislava Ďakujeme za priestor @amandari_furniture_and_more
  • Vo štvrtok sa nám podarilo zrealizovať vernisáž k projektu #cestujsCEWE. Ak ste nestihli dobehnuť nevadí, fotky na vás počkajú do nedele 15.09. V @blesstudio na Medenej ulici. Ak budete na Dobrom trhu alebo sa len tak túlať po meste, zastavte sa a pozrite si fotky z dobrodružiny leta od @mariena__  a @ondrusmart #mojecewe #cestujscewe #cestujscewe2019 #cestujvhm #vernisaz #bratiska #bratislava #blessstudio #fotky #vystava #minijeikona #marvapower #purenuts 
Fotky sú pristupné od 9:00-17:00. 📷 @ricta_gopro