CEWE Fotolab blog

Canon predstavuje bezzrkadlovku Canon EOS M50 Mark II

Nová bezzrkadlovka Canon EOS M50 Mark II reaguje na aktuálny rozmach sociálnych sietí – ponúkne smart funkcie a špičkovú obrazovú kvalitu.

BRATISLAVA, 25. februára 2021 – Spoločnosť Canon vychádza v ústrety rastúcemu dopytu po kvalitnom fotografickom vybavení zo strany tvorcov audiovizuálneho obsahu a predstavuje EOS M50 Mark II. Celosvetový záujem po tvorbe, zdieľaní a sledovaní obsahu na sieťach Instagram, YouTube alebo Twitch neutícha – ľudia naopak venujú viac času rozvoju svojich koníčkov a učeniu sa novým zručnostiam. Len v Európe[1] vzrástlo mesačne využitie služby TikTok medzi používateľmi vo veku 16-64 rokov v období od júla 2019 do júna 2020 o 93%.

Malý a výkonný bezzrkadlový fotoaparát EOS M50 Mark II celý proces od tvorby obsahu až po jeho publikáciu maximálne zjednodušuje. Umožňuje záznam videa v rozlíšení 4K v orientácii na šírku alebo výšku, či live streamovanie vo Full HD kvalite priamo na YouTube[2] a pomáha tvorcom povýšiť obsah na novú úroveň. Prístroj je vybavený všetkými vstupmi a výstupmi, ktoré tvorcovia obsahu môžu potrebovať, vrátane 3,5 mm vstupu pre mikrofón a čistého výstupu cez rozhranie HDMI a USB. Kompaktné telo, otočný displej a kompatibilita so širokým spektrom objektívov značky Canon dávajú používateľom úplnú tvorivú slobodu.

Cieľ: kdekoľvek

Hlavnou charakteristikou fotoaparátu EOS M50 Mark II je všestrannosť. Odvedie rovnako dobrú prácu pri fotografovaní kvalitných snímok pre Instagram, natáčaní videa na výšku pre zdieľanie na TikToku alebo live streamovaní na YouTube. Vďaka čistému HDMI výstupu môžu používatelia tvoriť výstupy na profesionálnej úrovni a s bezplatným softvérom Canon EOS Webcam Utility publikovať videá na sieti Twitch alebo uskutočňovať videohovory s priateľmi a rodinou vo vysokej obrazovej kvalite.

EOS M50 Mark II vychádza v ústrety rastúcemu dopytu po rýchlom publikovaní obsahu, a to vďaka vylepšenej mobilnej[3] konektivite cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Tá umožňuje ovládať fotoaparát z mobilného zariadenia a priamo bez prieťahov nahrávať snímky a videonahrávky na sociálne siete.

Maximum možností pre tvorcov obsahu

Fotoaparát EOS M50 Mark II svojou flexibilitou vyhovie každému štýlu a potrebám. Možno ho ľahko nosiť kamkoľvek so sebou, pripojiť k nemu mikrofón, prípadne ho pripevniť do gimbal. Otočný displej a pohotový elektronický hľadáčik (EVF) umožňujú komponovať záber v každej situácii – pred aj za kamerou.

Dajte svojim príspevkom priestor vyniknúť

Na sieti Instagram je každú minútu publikovaných vyše 300 000 príspevkov[4]. Kľúčové teda je vyniknúť kvalitou obsahu. EOS M50 Mark II umožňuje tvorcom používať objektívy radu EF-M a s adaptérom aj kompletný rad EF, vrátane ultra-širokouhlého objektívu ideálneho pre vlogovanie alebo objektívu s malou hĺbkou ostrosti pre dokonalé autoportréty.

Rýchlosť fotoaparátu[5], snímač formátu APS-C s rozlíšením 24,1 milióna bodov, inteligentné automatické režimy a detekcia očí poskytujú tvorcom obsahu výhodu aj pri fotografovaní – môžu zhotovovať ostré akčné snímky, ktoré upútajú pozornosť používateľov pri prechádzaní sociálnych sietí. Ak má obsah získať čo najviac zhliadnutí a fanúšikov, je dôležitá nielen vizuálna, ale aj zvuková kvalita. Canon EOS M50 Mark II je vybavený 3,5 mm vstupom pre mikrofón, aby mohli YouTuberi, ktorí si zakladajú na kvalite svojich príspevkov, tvoriť vlogy s dokonale čistým zvukom.

Canon EOS M50 Mark II je ideálnou voľbou pre všetkých vlogerov, blogerov, influencerov a iných tvorcov audiovizuálneho obsahu, ktorí požadujú špičkovú kvalitu obrazu, smart funkcie a možnosť živého streamovanie online obecenstvu.

Canon EOS M50 Mark II bude v predaji od konca marca 2021. Ďalšie informácie nájdete na tomto odkaze: https://www.canon.sk/cameras/eos-m50-mark-ii/

 

[1] Zdroj: https://blog.globalwebindex.com/trends/tiktok-europe/

[2] Funkcia živého prenosu je použiteľná len so službou YouTube. K živému prenosu je nutné mať aktívny účet YouTube a účet image.canon. YouTube môže kedykoľvek zmeniť, pozastaviť alebo ukončiť svoje služby vrátane živých prenosov bez predchádzajúceho upozornenia. Podľa pravidiel YouTube pre živé prenosy musí mať príslušný kanál najmenej 1000 odberateľov, aby bolo možné naživo streamovať z mobilného zariadenia (vrátane kamier a fotoaparátov vybavených funkciou živého prenosu). Aktuálne informácie o obmedzeniach služby YouTube nájdete tu: https://support.google.com/youtube/answer/2853834?hl=en. Spoločnosť Canon nenesie žiadnu zodpovednosť za produkty a služby tretích strán, vrátane živých prenosov.

[3] Prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect alebo image.canon.

[4] https://www.statista.com/statistics/195140/new-user-generated-content-uploaded-by-users-per-minute/.

[5] EOS M50 Mark II dokáže priebežne snímať rýchlosťou 10 snímok za sekundu.

Pridať komentár