fotolab.sk/blog

Ako fotiť kvety

Tipy ako fotiť kvety

V tomto období si mnoho z nás jarnú atmosféru do vnútra svojich domov prináša prostredníctvom jednoduchých kytíc tulipánov alebo iných krásnych kvetín. Kytice, ktoré si prinesieme do bytu mnohokrát nevydržia dlho.  Ak však máte chuť si ich uchovať čo najdlhšie, neváhajte si ich odfotiť.

Fotografie kvetín predstavujú príjemný spôsob ako si skrášliť fotoknihu alebo dotvoriť jedinečný príspevok na vaše sociálne siete, hlavne Instagram. Fototipy, ktoré sme si pre vás pripravili vám môžu pomôcť pri fotení kvetov u vás doma.

Príprava

Príprava je kľúčová. Pred fotením si vyhraďte čas na úpravu kvetín.  Kvety sa môžu veľmi rýchlo rozpadnúť alebo vyschnúť, preto ich pred fotením nechajte vo vode.  Medzi fotením nechávajte kvety vo váze s vodou,  čo im pomôže k tomu aby vyzerali sviežo a čerstvo najmä ak chcete fotiť len niektoré kvety. Kvety a kytice  pred fotením skontrolujte a prípadne porušené alebo suché lupene odstráňte.  Pre vylepšenie fotiek sa môžete zahrať na profesionálnych kvetinárov a využite drôtiky alebo pásky aby ste dosiahli vytúžene umiestnenie lístkov alebo kvetov.

Detail

Kvety predstavujú ideálny motív pre fotografie z blízka alebo  makro fotografie. Poskytujú možnosť fotenia jedinečných detailov. Stačí ak si vezmete vhodný makro objektív, nastavte si manuálne zaostrovanie a nebojte sa ísť bližšie ku kvetom aby ste zachytili prírodnú textúru. Niekedy je lepšie použiť statív alebo mať pevne umiestnený foťák aby ste sa vyhli dodatočným pohybom alebo trasom rúk, ktoré by mohli zapríčiniť pokazenie fotografie. Jeden detail, či vydarená makro fotografia môže byť vhodným motívom na fotoobraz.  Jednoduchý a krásny detail môžete zachytiť aj menším kompaktom.

Svetlo

Prírodné svetlo je mnohokrát to najlepšie svetlo pre fotografie. Počas slnečných dní sa však slnko môže spôsobiť neatraktívnu svetlosť fotografií  „alebo stratu detailov.“  Ak je svetlo príliš ostré skúste jeho silu zjemniť s pomocou závesu, ktorý vytvorí prírodný difuzér.

Ďalší spôsob ako sa pohrať so svetlom vo váš prospech je položiť kvety priamo pred okno alebo podsvietiť kvety. Výsledkom môže byť veľmi pekný, žiariaci efekt, ktorý prinesie farby vo vašich kvetoch. Túto techniku môžete vyskúšať počas dňa keď je slnko bližšie k horizontu.

Zakomponujte rosu

Vytvorte falošnú rosu pomocou spreja. Naneste pár kvapiek na listy kvetov. Tento malý trik dodá kvetom  čerstvý a prírodný vzhľad.

Dúfame, že sme vás trošku inšpirovali k vytvoreniu fotografií, ktorými sa môžete pochváliť na svojom Instagram účte alebo len tak pre svoje potešenie. Ak máte chuť sa fotografiami pochváliť, stačí ak nás na Instagrame tagnete @fotolab_sk.


 

Sofia Kósová

Milujem cestovanie, objavovanie nových miest a zachytávania čara okamihu prostredníctvom fotoaparátu. Okrem toho preferujem kreatívne nápady na vystavenie fotografii.

Pridať komentár

nineteen + ten =

Instagram

  • Pripravili sme si pre vás nový YouTube seriál - Príbeh Fotky. Ako prvý nám povedal svoj príbeh k fotke @kubokrizo o @marekzaprazny Jeho ďalšiu tvorbu si budete môcť pozrieť na vernisáži vo Footshope v Bratislave už 27.09.2019. Link v profile. #mojecewe #pribehfotky #cewefotolabsk #fotolabsk #youtube #fotka #fotografia #kubokrizo #marekzaprazny #bratislava #bratiska #slavin #skate #skateboarding #photography #primitiveskate #cewefotoobraz
  • V našich predajniach alebo na stránke nájdete nové číslo nášho CEWE magazínu! V jesennom čísle nájdete dojmy z dobrodružiny leta #cestujsCEWE od @mariena__ a @ondrusmart. Ako na svadobné fotenie od @myprettyphotography či portrétnu fotografiu od @michaelaelias.sk, ale aj o novom ročníku súťaže CEWE FOTOKNIHA roka 2020. Link na online verziu nájdete v profile a tlačenú v predajniach! #mojecewe #cewephoto #cewefotolabsk #cewemagazin #magazin #fotenie #fotime #fotolabsk #vyvolane #fotim #bratislava Ďakujeme za priestor @amandari_furniture_and_more
  • Vo štvrtok sa nám podarilo zrealizovať vernisáž k projektu #cestujsCEWE. Ak ste nestihli dobehnuť nevadí, fotky na vás počkajú do nedele 15.09. V @blesstudio na Medenej ulici. Ak budete na Dobrom trhu alebo sa len tak túlať po meste, zastavte sa a pozrite si fotky z dobrodružiny leta od @mariena__  a @ondrusmart #mojecewe #cestujscewe #cestujscewe2019 #cestujvhm #vernisaz #bratiska #bratislava #blessstudio #fotky #vystava #minijeikona #marvapower #purenuts 
Fotky sú pristupné od 9:00-17:00. 📷 @ricta_gopro