Infolinka FOTOPRÁCE
02/6820 4415
Po-Ne: 8:00 - 22:00 hod.
Infolinka FOTOAPARÁTY
02/6820 4418
Po-Pi: 8:00 - 16:00 hod.
15 predajní
na Slovensku
 
Košík
 

Kultúra

Slovak press photo

Slovak press photo


19.10.2017 v Bratislave slávnostne odovzdali ceny výherným fotografiám zo 6.ročníka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO. Tento rok sme boli jedným z partnerov ročníka.


Viac infoParkfoto 2017

Parkfoto 2017


V sobotu 23.9.2017 sa uskutočnil v meste Piešťany 12.ročník festivalu kreatívnej fotografie – Parkfoto 2017, ktorý organizuje Piešťanský fotoklub o.z. Návštevníci mohli hlasovať za fotografie pomocou štipcov. Každoročná akcia sa tešila vysokej návštevnosti napriek škaredému počasiu, ktoré organizátorov vyhnalo z typického miesta v parku na Kolonádovy most.


Viac infoNočná obloha

Nočná obloha


Vo štvrtok 6.7.2017 sa v Liptovskom kultúrnom stredisku uskutočnila výstava nočných fotografií Richarda Petrecha a Pavla Nováka, dvojice fotografov z ForFunFoto.sk. Výstavu môžete navštíviť do 27.7.2017.


Galéria100 KRAJÍN LOVCA ZÁŽITKOV II.časť

100 KRAJÍN LOVCA ZÁŽITKOV II.časť


Putovná výstava cestovateľských fotografií Ľuboša Fellnera sa presunula do Košíc. Do konca augusta ju nájdete v košickom Steel parku.


Viac infoCivilizácia ohrozuje civilizáciu

Civilizácia ohrozuje civilizáciu – Výstava počas medzinárodného divadelného festivalu Eurokontext.sk


Počas medzinárodného divadelného festivalu Eurokontext.sk sa uskutočnila výstava Civilizácia ohrozuje civilizáciu. Tematicky ladené fotografie od fotografov z krajín V4 hovoria o pocitoch jednotlivých autorov, o tom, kde a ako oni vnímajú ohrozenie civilizácie. Výstavu sa podarilo realizovať s pomocou podporu Medzinárodného Vyšehradského fondu a v spolupráci s Českým centrom, Poľským inštitútom a Balassiho Maďarským Inštitútom v Bratislave. Spoločnosť CEWE výstavu podporila tlačou fotografií.


GalériaUS Steel Family Safety Day

US Steel Family Safety Day


V sobotu 3.6.2017 sa uskutočnil šiesty ročník podujatia Family Safety Day. Podujatie bolo určené pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, ktorým bola predstavený areál spoločnosti. Spoločnosť CEWE a.s. umožnila návštevníkom podujatia odniesť si milú pamiatku v podobe rodinnej fotografie.


Viac infoBloger roka 2017

Bloger roka 2017


2.6.2017 sa uskutočnil tretí ročník akcie Bloger roka. Počas večera sa odovzdali tituly najlepším blogerom vo vybraných kategóriách. Spoločnosť CEWE odovzdala ceny v kategórii Nováčik.


GalériaHory a mesto 2017

Hory a mesto 2017


V dňoch 22.-26.3.2017 sa uskutočnil v bratislavskom Auparku 18.ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto 2017. Okrem pripraveného programu plného filmov a prednášok si mohli návštevníci na stánku CEWE-FOTOLAB pozrieť vzorky CEWE FOTOKNÍH, získať nový magazín či vytlačiť si svoje fotografie.


Viac fotografií


100 krajín lovca zážitkov II.časť

100 krajín lovca zážitkov II.časť


V piatok 3.3.2017 prebehla v bratislavkej Euroveii autogramiáda druhej časti CEWE FOTOKNIHY Ľuboša Fellnera 100 krajín lovca zážitkov. Predaj knihy na charitatívny rozmer, nakoľko 100% výťažku z predaja ide na charitatívne projekty podpory vzdelanosti na miestach, ako sú Srí Lanka, Swazijské kráľovstvo, Ekvádor. Knihu si môžete zakúpiť v predajni Fotolab Eurovea alebo prostredníctvom e-shopu.

Od 1.3. do 14.3.2017 prebieha putovná výstava cestovateľských fotografií Ľuboša Fellnera. Podľa organizácie TCC (Travelers´Cetury Club) so sídlom v USA, precestoval Ľuboš Fellner doteraz 187 destinácií na všetkých kontinentoch.


Galérie - Viac fotografií


BUBO BÁL - cestovateľský festival

BUBO BÁL – cestovateľský festival


V januári 2017 sa v bratislavskej Incheba Expo Aréne konal cestovateľský festival BUBO Bál, kde sme sa zúčastnili aj s našim stánkom. Návštevníci si mohli priamo na stánku vyskúšať tvorbu CEWE FOTOKNIHY a získať informácie o jej tvorbe. Okrem cestovateľských prezentácií, mali návštevníci možnosť vidieť výstavu fotografií, na ktorej sme sa partnersky zúčastnili.


Viac informácií
Banskobystrický fotomaratón 2016

Banskobystrický fotomaratón 2016


V sobotu 1.10.2016 sa uskutočnil 14. ročník súťaže Banskobystrický fotomaratón pod záštitou Stedoslovenského osvetového strediska a Banskobystrického fotoklubu. Do 4 súťažných tém sa zapojilo 38 účastníkov.


Pozrite si forografie
FIITAPIXEL

FIITAPIXEL


Opäť sme partnerom študentskej fotosúťaže FIITAPIXEL organizovanej Fakultou Informatiky a Informačných technológií STU, ktorá prebieha v dvoch kolách. V každom kole účastníci prezentujú fotografie v 4 kategóriách.

Víťazné fotografie z celého ročníka sú vystavené vo fotogalérii počas študentskej vedeckej konferencie IIT.SRC 2017.


Pozrite si forografie
Bratislava galéria

NOČNÁ OBLOHA


Výstavu Nočnej oblohy ste mali možnosť vidieť v Cooltajneri v Považskej Bystrici. Výstava "Slovensko pod hviezdami" fotografov a organizátorov Richarda Petrecha a Pavla Nováka z forfunfoto.sk bola k dispozícii záujemcom od 25.7.2016 po celý týždeň. Zahájenie sprevádzala aj prednáška, vrámci ktorej autori pridali aj pár tipov a rád.


Foto v prílohe
Bratislava galéria

BRATISLAVA PHOTOGALLERY


17.6.2016 v hoteli Crowne Plaza v Bratislave prebehla vernisáž k výstave bratov fotografov Adama a Mateja Kováčovcov a zároveň i krst ich prvej CEWE FOTOKNIHY venovanej fotografiám ich rodného mesta Bratislavy. So zábermi svojho rodného mesta zvíťazili aj v súťaži CEWE FOTOKNIHA 2015.


Video


Prečítajte si viacTrnavský Fottofest

Trnavský FoTTOfest 2016


28.5.2016 prebehol už 7.ročník Trnavského FoTTofestu, na ktorom sa zúčastnilo až 45 vystavujúcich autorov, prevažne z Trnavy, Bratislavy, Piešťan, Žiliny i Humenného. Najvzdialenejší účastník bol však Mr. Habgood zo Sydney, Austrália.

Súťažilo sa v troch víťazných kategóriách – Cena odbornej poroty – 1.Cena odbornej poroty: Pavol Kozinka (FMK Trnava), 2.Cena odbornej poroty: Štefan Kučkovský (Fotoklub Piešťany), 3.Cena odbornej poroty: Štefánia Gajdičová (FMK Trnava); Cena Primátora Mesta Trnava - František Forro (Trnava); Cena diváka – Štefan Kučkovský (Fotoklub Piešťany).Fotografie z akcie si môžete pozrieť na irisfoto.sk a zonerama.com100 krajín galéria

100 KRAJÍN LOVCA ZÁŽITKOV


V termíne od 9.5. do 5.6.2016 prebehla v bratislavskej Eurovea výstava cestovateľských fotiek Ľuboša Fellnera. Podľa organizácie TCC (Travelers´Cetury Club) so sídlom v USA precestoval Ľuboš Fellner doteraz 182 destinácií na všetkých kontinentoch. Mnohé z týchto zachytených zážitkov ste mali možnosť pozrieť si na výstave a následne aj v limitovanej edícii jeho prvej CEWE FOTOKNIHE. Samotný predaj knihy má charitatívny rozmer, nakoľko 100 percent výťažku z predaja ide na charitatívne projekty podpory vzdelanosti na miestach, ako sú Srí Lanka – Jaffna, Swazijské kráľovstvo – lýceum, Základná škola v horách Ekvádoru.
Our World is beautiful

Our World is beautiful


V priebehu 18.4. až 8.5.2016 máte možnosť pozrieť si v OC Eurovea, v Bratislave, práce z medzinárodnej fotosúťaže „Our World is beautiful“.

Do súťaže sa zapojili fotografi s viac ako 95 000 fotkami, v 6 kategóriách. Za celkovú víťazku bola zvolená Agnieszka Gulczyńska z Poľska. Presvedčila svojou snímkou „Just be with me“, v kategórii Ľudia a získala tak po prvý krát odovzdávané ocenenie CEWE Photo Award. V ďalších kategóriách sa výhercami stali: Adam Kováč, Slovenská Republika, v kategórii Krajina; Devid Camerlynck, Belgicko, v kategórii Architektúra; Murat Ertem, Nemecko, v kategórii Príroda; Gábor máté Pustai, Maďarsko, v kategórii Šport a Thomas Pedersen, Dánsko, v kategórii Doprava a infraštruktúra.


Výherné fotografie


Tlačová správaHory a mesto

Hory a mesto


V dňoch 6.-10.4.2016 sa uskutočnil v Bratislavskom Auparku 17. medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva. Okrem filmov, stretnutí s hlavnými hosťami, aktivít pre detí a dospelých, si mohli návštevníci pozrieť aj bohatý kultúrny program a fotovýstavu. V stánku Fotolab si mohli pozrieť vzorky CEWE FOTOKNÍH a vytlačiť si svoje fotografie.
BUBO Bál - cestovateľský festival

BUBO Bál - cestovateľský festival


V januári 2016 sa v priestoroch Incheba Expo Aréna konal už 13. ročník cestovateľského festivalu s názvom BUBO Bál. Návštevníkom sme v našom stánku odprezentovali CEWE FOTOKNIHU a záujemci si mohli vyskúšať aj ako si vyrobiť najlepšiu fotoknihu. Zároveň sme boli partnerom výstavy 59 fotografií z rôznych kútov sveta.


Viac infoVernisáž Kováčovci

Vernisáž Kováčovci


To, že na Slovensku máme veľa talentovaných ľudí, umelcov aj medzi nepočujúcimi, ukázali bratia Adam a Matej Kováčovci, ktorí sa nedávno rozhodli usporiadať spoločnú výstavu fotografií zo svojej tvorby. Vernisáž prebehla 9.3.2016 v Bratislavskom Auparku, v Pizzerii MAESTRO. Akcia bola súčasne aj predajnou výstavou, na ktorej mali návštevníci možnosť si fotky objednať alebo priamo kúpiť.
Horský fotomaratón 2016

Horský fotomaratón 2016


Spojenie príjemného s užitočným majú možnosť využiť všetci milovníci hôr a fotografovania v rámci súťaže Horský maratón 2016. Toto jedinečné podujatie sa skladá zo 4 cyklov prebiehajúcich počas celého roka, ktoré prezentujú 4 ročné obdobia.

Účastníci musia stvárniť 5 tém, ktoré prezentujú horské prostredie. Po každom cykle prebehne výber fotografií.


www.fotomaraton.hory.sk/

Tlačové správyFoto maratón  2015

Foto maratón 2015


19.9.2015 sa uskutočnil 8 ročník fotografickej súťaže, pre amatérov aj profesionálnych fotografov zo Slovenska. Úlohou účastníkov bolo odovzdať sériu fotografií na zadané témy, ktoré vyhlásil organizátor pred samotným začiatkom. Ich práce hodnotila porota zložená z novinárov, pedagógov a umelcov.

Výsledok týchto jedinečných prác ste si mohli pozrieť priamo na výstave umiestnenej na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, v priebehu februára 2016


www.fotomaraton.sk

 

VíťaziFotosúťaž Literárne príbehy na fotografiách

Fotosúťaž "Literárne príbehy na fotografiách"


Dňa 18.6.2015 sa uskutočnilo finále fotosúťaže "Literárne príbehy na fotografiách" organizovanej Knižnicou Ružinov v Bratislave.


Cieľom fotosúťaže bolo prepojiť literatúru a čoraz obľúbenejšiu fotografiu a nájsť zaujímavé spojenia týchto dvoch umeleckých žánrov.

Viac informáciíFotosúťaž FIITApixel - STU Bratislava

Fotosúťaž FIITApixel - STU Bratislava


Už niekoľko rokov sme partnerom študentskej fotosúťaže STU v Bratislave s názvom FIITApixel. V rámci nej sa prezentujú mladí fotografii svojimi fotkami na vybrané témy.

 


O víťazoch rozhoduje odborná porota a najlepšie fotografie za rok 2014 sú vystavené vo fotogalérii počas študentskej vedeckej konferencie IIT.SRC 2015.

 

www.foto.fiit.stuba.skNikART – Umenie nad generáciami

NikART – Umenie nad generáciami


NikART je štvrté dieťa výtvarníčky Veroniky Fodorovej. Vzniká unikátnym splynutím nevinnej detskej kresby a citlivým dotvorením elementov pôvodného diela výtvarnými a grafickými technikami.

 


Autorka svoju tvorbu zakladá na všímavom výbere čiastočiek detskej kresby, do ktorej následne vkladá ďalšie rozmery. Týmto symbiotickým splynutím vzniká výnimočné dielo, odzrkadľujúce zákutia detskej a dospelej duše. V rámci partnerstva spolupracujeme na výstavách i výrobe originálnych obrazov.

 

www.nikart.skBUBO Bál - cestovateľský festival

BUBO Bál - cestovateľský festival


Cestovanie a fotografia patria neoddeliteľne k sebe, veď každý z nás si chce zdokumentovať svoje cestovateľské zážitky. V januári 2015 sa uskutočnil už 21. ročník cestovateľského festivalu, na ktorom sme návštevníkom odprezentovali našu CEWE FOTOKNIHU.

 


Zároveň sme boli partnermi unikátnej výstavy Ľuboša Fellnera, ktorý tu predstavil 52 zväčšením so svojimi zážitkami z exotických destinácií.

 

BUBO BálHory a mesto – medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva

Hory a mesto – medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva


V dňoch 11.-15.3.2015 sa v bratislavskom Auparku uskutočnil už 16. ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva, ktorý opäť pritiahol mnohých milovníkov prírody, športu a adrenalínu.


FOTOLAB ako hlavný partner obľúbenej fotosúťaže predstavil návštevníkom CEWE FOTOKNIHU - inšpiráciu na uchovanie úžasných fotografií z turistických a cestovateľských dobrodružstiev

www.horyamesto.skSLOVAK PRESS PHOTO

SLOVAK PRESS PHOTO


SLOVAK PRESS PHOTO je súťaž a následná výstava prinášajúca nezávislé autentické obrazové svedectvo o živote tak, ako ho vidia fotografi žijúci v Slovenskej republike. Cieľom súťaže aj výstavy, je umožniť verejnosti byť očitým svedkom udalostí a javov uplynulého roku.


Rovnako predstavuje aj motiváciu pre fotografov v každodennom stereotype ich práce k osobným prístupom a tak stimulovať rozvoj samotného média – fotografie.

http://www.slovakpressphoto.skVRO – platforma mimovládnych rozvojových organizácií

MVRO – platforma mimovládnych rozvojových organizácií


Platforma mimovládnych rozvojových organizácií (Platforma MVRO) je záujmovým združením právnických osôb - strešnou organizáciou 31 mimovládnych organizácií na Slovensku (25 riadnych členov a 6 pozorovateľov), ktoré pôsobia najmä v oblasti zahraničnej rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci. Jej úlohou je zastupovať spoločné záujmy svojich členských organizácií na domácej pôde i v zahraničí, ovplyvňovať tvorbu politík rozvojovej spolupráce a zvyšovať povedomie širokej verejnosti o otázkach rozvojovej pomoci. Členovia Platformy MVRO sú neoddeliteľnou súčasťou slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci.


MVRO v roku 2014 zorganizovala už 4. ročník fotografickej súťaže pre amatérov i profesionálov na tému Ľudské práva v rozvojovej spolupráci, ktorej partnerom je aj FOTOLAB.

www.mvro.sk

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré jej pomáhajú k správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb a tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac informácií