Vanguard VEO 2 265CB

Karbónový statív Vanguard VEO 2 265CB patrí k novej generácii cestovných statívov rady VEO 2, ktorá je obľúbená pre výborný pomer ceny a výkonu. Unesie 8kg pri vlastnej hmotnosti iba 1,3kg. Maximálna výška je 150cm, minimálna výška je 18,4cm a v zloženom stave nepresiahne 41,6cm.

Vanguard VEO 2 265CB je ľahký a veľmi praktický karbónový statív s päťdielnymi nohami z druhej generácie cestovných statívov rady VEO 2. Vyznačuje výborným pomerom cena-výkon a vďaka širokému využitiu plastov a karbónových vlákien je dostatočne pevný aby pri vlastnej hmotnosti iba 1,3kg uniesol záťaž až 8,0kg. Statív má zaujímavo riešený plastový korpus v tvare podkovy, ktorý umožňuje preklopenie stredovej tyče o 180° smerom nadol. Ku korpusu sú pripojené päťdielne karbónové nohy vybavené plastovými aretačnými maticami a gumovými pätkami na konci. Nohy statívu je možné aretovať v troch polohách (20°, 45°, 80°). Pri plne vysunutých nohách a stredovej tyči je maximálna výška statívu 150m, minimálna výška statívu (ak neberieme v úvahu preklopenie stredovej tyče nadol) je 18,4cm. V zloženom stave je statív dlhý iba 41,6cm za čo vďačí aj premyslenej preklopnej funkcii stredovej tyče. Statív má pevnú a odolnú guľovú hlavu Vanguard VEO 2 BH-50 vybavenú integrovanou vodováhou a rýchloupínacou doštičkou Vanguard QS-60S.

Rýchloupínacia doštička Vanguard QS-60S je vybavená skrutkou s 3/8“ závitom a redukciou na 1/4“ závit pričom je tvarovo kompatibilná s Arca-Swis systémom. Nové statívy Vanguard VEO 2 sú navrhnuté s dôrazom na jednoduchosť, rýchlosť a praktickosť použitia. Prinášajú overenú kvalitu, funkčnosť a robustnosť v novom štýlovom dizajne, ktorý dotvára a umocňuje celkový dojem zo statívu.

Obsah balenia:
Statív: Vanguard VEO 2 265CB Čierny
Hlava: Vanguard VEO 2 BH-50 Ball Head
Rýchloupínacia doštička: Vanguard QS-60S
Puzdro na statív: Vanguard