Tamron AF SP 90mm f/2.8 Di Macro Canon čierny + 5 ročná záruka + SKVELÉ DARČEKY

5 ročná záruka
Tamron AF SP 90mm f/2.8 Di Macro Canon čierny + 5 ročná záruka + SKVELÉ DARČEKY
Kód produktu 80040143
Výrobca Tamron
K produktu dostanete darček ZADARMO (3)
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 € Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Poukaz na 50ks fotografií zadarmo Poukaz na 50ks fotografií zadarmo
Cena s DPH 499,00 €
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka
Simulátor objektívu

Simulátor hĺbky ostrosti

Pri simulátore hĺbky ostrosti by sme pre Vám radi predstavili, čo tento pojem znamená.. Pri objektíve si nevšímame len schopnosť priblíženia( túto funkciu si môžete vyskúšať na simulátor objektívov , ale aj tzv. clonové číslo. Toto číslo definuje, aké množstvo svetla dokáže objektív prepustiť. Pri nízkych clonách ako f/1,4 / 1,8 / 2,8  môžete fotografovať bez obáv aj v horších svetelných podmienkach. Okrem iného má clonové číslo vplyv aj na ostrosť fotografie. Opäť platí, že čím je clonové číslo nižšie, tým je pozadie a popredie menej ostré a opačne. Pri nižšom clonovom čísle bude ostrá len tá časť na ktorú bolo zaostrené.

wire_f17.jpg
wire_f20.jpg
wire_f28.jpg
wire_f35.jpg
wire_f56.jpg
wire_f71.jpg
wire_f80.jpg
wire_f100.jpg
wire_f130.jpg
wire_f140.jpg
wire_f160.jpg
wire_f160.jpg

Tamron AF SP 90mm f/2.8 Di Macro Canon čierny + 5 ročná záruka + SKVELÉ DARČEKY

 

Zaregistrujte Váš objektív na stránke Tamron a užívajte si 5-ročnú záruku.

Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD je špičkovým makroobjektívom s zväčšením 1:1 (pravé macro), ktorý je vybavený patentovaným systémom optickej stabilizácie, vysokou svetelnosťou f/2.8 a praktickou ohniskovou vzdialenosťou 90mm.

 


Vlastnosti makroobjektívu Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD:
• Pomer zväčšenia 1:1
• Patentovaný systém optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) so schopnosťou efektívne korigovať vibrácie pre udržanie expozičných časov dlhších až o 4 expozičné stupne čo umožňuje fotografovať "z ruky" aj pri nepriaznivých svetelných podmienkach
• Ultrasonický motor USD (Ultrasonic Silent Drive) objektívu Tamron SP AF 90mm Di Macro 1:1 VC USD umožňuje rýchle, tiché a presné zaostrenie s možnosťou priameho manuálneho doostrenia
• Optická sústava objektívu obsahuje 1 LD (Low Dispersion) a 2 XLD (Extra Low Dispersion) optické členy, ktoré zaručujú excelentnú korekciu chromatickej aberácie
• Kruhová clona pre krásny bokeh
• Kvalitná utesnená konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu

Tamron SP AF 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD ponúka oproti staršej verzii nielen optickú stabilizáciu obrazu VC (Vibration Compensation) pre redukciu otrasov patentovanú spoločnosťou Tamron, ale aj USD (Ultrasonic Silent Drive) motor, ktorý umožňuje rýchle, presné a tiché automatické zostrenie. Tento objektív z profesionálnej série SP (Super Performance) používa vo svojej optickej konštrukcii špecializované optické členy, ktoré boli navrhnuté pre poskytovanie špičkovej obrazovej kvality. Optická sústava objektívu pozostáva z 14 šošoviek zoradených do 11 skupín, vrátane LD a XLD prvkov. Tamron pri objektíve SP AF 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD minimalizoval všetky typy chromatickej aberácie, čím z neho vytvoril špičku vo svojej triede bez ohľadu, či je používaný na fotoaparáte so snímačom formátu APS-C, alebo Full Frame. Svetelnosť objektívu Tamron SP AF 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD umožňuje dosiahnutie harmónie medzi brilantným rozlíšením a jemnými rozostrenými efektmi. Tento ideálny objektív plne využíva vlastnosti svojej 9 lamelovej kruhovej clony pre dosiahnutie umeleckého rozostrenia obrazu (tzv. Bokeh).
Patentovaný systém optickej stabilizácie obrazu:
Tento vysokorýchlostný objektív so svetelnosťou f/2.8 je vybavený patentovaným systémom optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation), ktorý pomáha stabilizovať obraz pri fotografovaní a vytvára dojem ako by bol obraz doslova nalepený priamo v hľadáčiku fotoaparátu. Účinnosť stabilizátora je dimenzovaná na až 4 expozičné stupne o ktoré môžete predĺžiť expozičný čas bez toho aby ste sa museli obávať vplyvu chvenia na fotoaparát. Vďaka tomu je možné fotografovať „z ruky“ aj v naozaj nepriaznivých svetelných podmienkach. Systém optickej stabilizácie obrazu VC od spoločnosti Tamron je založený na systéme 3 elektromagnetických cievok, kde riadiaca cievka elektromagneticky aktivuje skupinu stabilizačných šošoviek kompenzujúcich otrasy prostredníctvom troch oceľových valčekov osadených po obvode stabilizačnej šošovky. Kompenzačné šošovky sú v objektíve upevnené iba pomocou oceľových valčekov a ich cievkových lôžok, dôsledkom čoho je dosiahnutie plynulého pohybu bez trenia a odporu.
 

Vstavaný ultrasonický zaostrovací motor USD pre rýchle, presné a tiché zaostrenie:
Objektív Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD je vybavený pre účely automatického zaostrovania patentovaným ultrazvukovým zaostrovacím motorom USD (Ultra Sonic Deivces). Tento pracuje na princípe generovania ultrazvukových vibrácií pomocou piezoelektrických elementov usporiadaných v kruhovej formácii na kovovom prstenci statora. Vibračná energie sa využíva na rotáciu kovového prstenca rotora, ktorý je pohyblivo upevnený k statoru. Na rotor je upevnený tubus s ostriacou skupinou šošoviek, ktorý pomocou vodiacich drážok a vodiaceho čapu transformuje rotačný pohyb na pohyb priamočiary v smere osi objektívu. Výsledkom je vysoko presný, rýchly a tichý zaostrovací systém, na ktorom nie je problém pomocou funkcie FTM manuálne zaostrovať kedykoľvek to potrebujete.
Všetky objektívy Tamron sa vyznačujú vysokou presnosťou automatického ostrenia a sú navrhnuté tak, aby jednoducho zachytili objekty v takmer každej situácii. Niekedy je ale potrebné automatické zaostrenie ešte jemne doladiť za pochodu. Na to slúži tzv. funkcia FTM (Full Time Manual), ktorá je integrovaná priamo do ultrasonického zaostrovacieho motora USD a umožňuje manuálne zaostrovanie ostriacim prstencom objektívu aj počas práce zaostrovacieho motorčeka automatického ostrenia, bez nutnosti prepínať z automatického na manuálne ostrenie. Môžete tak manuálne zaostrovať kedykoľvek Vás to napadne, prípadne korigovať prácu automatického zaostrenia presne podľa vašich predstáv.
 

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu je mimoriadne robustná a odolná nielen voči prachu, ale aj voči vlhkosti. Pomáha chrániť objektív pred vniknutím vody, čím ho robí ideálnym pre použitie v exteriéroch.
Vysokorýchlostný objektív Tamron SP AF 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD dokáže zachytiť fotografie s rýchlosťou uzávierky, ktorá je 1-2 expozičné stupne rýchlejšia, ako pri pomalších objektívoch. Patentovaný systém optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) spoločnosti Tamron poskytuje užívateľom výhodu kompenzácie otrasov, umožňujúcich upravenie expozície až o 4 expozičné stupne. Kombinácia systému VC s výhodami vysokosvetelného objektívu umožňujú fotografovanie "z ruky" aj v situáciách, v ktorých sa stáva použitie statívu nutnosťou

Typ objektívu: Macro objektív
Bajonet objektívu: Bajonet Canon EF
Použitie bajonetu: Objektív pre Full Frame/FX, APS-H a APS-C/DX fotoaparáty
Konštrukcia objektívu: Pevná ohnisková vzdialenosť
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu: Neutesnený objektív
Priemer filtrového závitu: Priemer závitu filtra je 58 mm
Rozsah optického priblíženia: 1
Ohnisková vzdialenosť: 90
Svetelnosť objektívu: 2,8
Počet lamiel clony: 9 lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 30
Najväčší pomer zväčšenia: 1
Typ zaostrovacieho motorčeka: S ultrazvukovým motorčekom
Stabilizátor obrazu: So systémom stabilizácie obrazu

Základné parametre
Farba Čierna
Typ objektívu Makro objektív
Ohnisková vzdialenosť 90 mm
Ohnisková vzdialenosť od 90 mm
Ohnisková vzdálenost do 90 mm
Ekvivalentné ohnisko (po prepočítaní crop faktora) cca 144mm
Svetelnosť od (f /) 2.8
Max. clona f/32
Optické členy 14
Skupiny 11
Počet lamiel clony 9
Optická stabilizácia ÁNO
Antireflexné vrstvy / povrchová úprava ÁNO
Min. zaostrovacia vzdialenosť 30 cm
Pohon AF Ultrazvukový zaostrovací motor
Obmedzenie rozsahu AF ostrenie ÁNO
Stupnica zaostrené vzdialenosti ÁNO
Závit pre filter 58 mm
Bajonet Canon EF (EF-S kompatibilný)
Určené pre fotoaparáty APS-C, Full Frame
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi ÁNO
Zvýšená odolnosť konštrukcie NIE
Max. priemer 76.4 mm
Max. dĺžka 122.9 mm
Hmotnosť objektívu 550 g
Obsah balenia objektívu Predná a zadná krytka
Príslušenstvo