Tamron SP 45/1.8 Di VC USD Nikon

5 ročná záruka
Tamron SP 45/1.8 Di VC USD Nikon
Vaše výhody
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na 20ks fotografií zadarmo
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Kód produktu 80045383
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka

Tamron SP 45/1.8 Di VC USD Nikon

 

Aj pri plnej clone F / 1.8 poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu s maximálnou korekciou farebnej vady, a to vďaka využitiu sofistikovaných sklenených materiálov a vysoko moderné optické konštrukcie

Konštrukcia objektívu Tamron SP 45mm F / 1.8 Di VC USD (Model F013) sa skladá z 10 členov v 8 skupinách zahŕňajúce 2 lisované sklenené asférické členy a 1 LD člen (Low Dispersion).
Asférické členy účinne napravujú zakrivenie poľa, aby zabezpečili rovinnosť obrazovej roviny, zatiaľ čo efektívne kompenzujú sférické a komatické aberácie na dosiahnutie vynikajúcej rovnomernosti v celom rozsahu.
LD a XLD skla kompenzujú chromatickej aberácie, ktoré majú tendenciu vznikať u objektívov s vysokou svetelnosťou, a tým zaisťujú krištáľovo čistý obraz.

Fullframový 45mm objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, vysokou svetelnosťou F / 1.8 a stabilizáciou obrazu VC (Vibration Compensation)
Tento praktický objektív s vysokou svetelnosťou F / 1.8 ponúka vynikajúce zobrazovacie výkon, kratšia minimálna zaostrovacia vzdialenosť a stabilizačný mechanizmus obrazu VC.
Je to vôbec prvý štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre full frame zrkadlovky, ktorý je vybavený stabilizáciou obrazu VC. Sloboda vo fotografovaní z ruky za šera alebo v slabo osvetlenej miestnosti je výrazne rozšírená o redukciu otrasov fotoaparátu, ku ktorým často dochádza za takých zlých svetelných podmienok v dôsledku dlhších časov uzávierky.

Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 0.29 (11.4 "), najlepšie vo svojej triede **
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť iba 0.29, čím sa získa pomer zväčšenia 1: 3.4, to je najlepšia možnosť zaostrenia veľmi z blízka medzi pevnými objektívmi s vysokou svetelnosťou vo formáte full frame vo svojej triede *. Konštrukcia plávajúcich optických členov (s posunom optických členov) zaisťuje najlepší zobrazovacie výkon. Kvalita obrazu je výborná v celom rozsahu vzdialeností, od najbližších až po normálne.

Optimálne relatívne osvetlenie = žiadne temné kúty
Z dôvodu nerovnomerného rozloženia svetla sa na snímkach urobených niektorými objektívy s vysokou svetelnosťou môžu objaviť tmavé rohy alebo vinetácie. Avšak aj pri plne otvorenej clone je celková úroveň osvetlenia dobre vyvážená a optimalizovaná. Vzhľadom k tomu, že aj v rohoch vzniká dostatočné množstvo osvetlenie, si môžu fotografi vychutnať použitie plne otvorené clony.

Povrchová úprava eBAND bola použitá k dôkladnému potlačenie nežiadúcich zábleskov a tieňov
Obe použitej povrchovej úpravy, eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) a BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) poskytujú vynikajúcu antirefleksní efekt a sú aplikované na povrch primárnych členov pre zabezpečenie maximálnej priepustnosti svetla. Vnútorné odlesky z povrchu členov, ktoré spôsobujú nežiaduce záblesky a tiene, sú redukované na absolútne minimum. Povrchová úprava eBAND, hybridný nano-štruktúrovaná vrstva s extrémne nízkym indexom lomu, v kombinácii s viacvrstvovou antireflexnou technológiou povrchovej úpravy účinne znižuje odlesky dopadajúceho svetla -niečo, čoho nie je možné dosiahnuť použitím bežných antireflexných povrchových úprav.

Vysokorýchlostné AF s ultrazvukovým ostriacim motorom USD (Ultrasonic Silent Drive)
Rýchleho a tichého AF bola dosiahnutá integráciou USD motora, ktorý umožňuje mimoriadne presný pohon zaostrenie s vysokým krútiacim momentom a spätnou reakciou. Vzhľadom k tomu, že krútiaci moment USD motora je generovaný vlnami ultrazvukových vibrácií, je prevádzkový hluk samotného motora extrémne nízky a prakticky nepostrehnuteľný.

Fluórovaný povrchová úprava na prednom členovi odpudzuje vodu a nezanecháva odtlačky prstov
Technológia fluóru povrchovej úpravy, vyvinuté pre použitie v priemyselnej optike, bola prispôsobená fotografickým objektívom. Povrchová úprava, odpudzujúca vodu a olej, bola nanesená na povrch predného dielca, čo umožňuje okamžité odstránenie nečistôt a skrvn. Povrchová úprava poskytuje vysokú úroveň odolnosti, ktorá bude po celé roky udržovať jej účinnosť.

Konštrukcia odolná proti vlhkosti pre vonkajšie fotografovanie aj za nepriaznivého počasia
Tesnenia sú umiestnené v oblasti bajonetu a na ďalších dôležitých miestach objektívu, aby sa zabránilo prenikaniu vlhkosti a / alebo dažďových kvapiek . Táto vlastnosť poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany pri vonkajšom fotografovaní za nepriaznivého počasia .

Kruhová clona pre lepšiu bokeh
9ti lamelová kruhová clona si udržiava takmer kruhový tvar aj pri zaclonení o dva expozičné stupne z plne otvorenej clony . Úžasne vyladeného rozostrenie v pozadí predmetu možno získať bez tvorby nežiaducich obrysov tvaru clony .

Kompatibilný s Adobe a SILKYPIX softvérom
Dodávaný s pokročilým editačnom softvérom SILKYPIX Developer Studio 4.0 , ktorý ponúka možnosť korekcie rôznych aberácií ( priečna farba, skreslenie, relatívna osvetlenie ) na základe optických konštrukčných dát tohto špecifického objektívu .

Základné parametre
Farba Čierna
Svetelnosť od (f /) 1.8
Max. clona f/16
Optická stabilizácia Áno
Antireflexné vrstvy / povrchová úprava Áno
Min. zaostrovacia vzdialenosť 29 cm
Stupnica zaostrené vzdialenosti Áno
Závit pre filter 67 mm
Bajonet Nikon F
Určené pre fotoaparáty APS-C, Full Frame
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi Áno
Zvýšená odolnosť konštrukcie Áno
Hmotnosť objektívu 540 g
Obsah balenia objektívu Predná a zadná krytka