Nikon 58mm f/1.4G + SKVELÉ DARČEKY

Nikon 58mm f/1.4G + SKVELÉ DARČEKY
Kód produktu 80041020
Výrobca Nikon
K produktu dostanete darček ZADARMO (3)
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 € Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na CEWE Fotoobrazy v hodnote 25€ Poukaz na CEWE Fotoobrazy v hodnote 25€
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Cena s DPH 1.599,00 €
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka
Simulátor objektívu

Simulátor hĺbky ostrosti

Pri simulátore hĺbky ostrosti by sme Vám radi predstavili, čo tento pojem znamená.. Pri objektíve si nevšímame len schopnosť priblíženia, túto funkciu si môžete vyskúšať na simulátore objektívov , ale aj tzv. clonové číslo. Toto číslo definuje, aké množstvo svetla dokáže objektív prepustiť. Pri nízkych clonách ako f/1,4 / 1,8 / 2,8  môžete fotografovať bez obáv aj v horších svetelných podmienkach. Okrem iného má clonové číslo vplyv aj na ostrosť fotografie. Opäť platí, že čím je clonové číslo nižšie, tým je pozadie a popredie menej ostré a opačne. Pri nižšom clonovom čísle bude ostrá len tá časť na ktorú bolo zaostrené.

wire_f17.jpg
wire_f20.jpg
wire_f28.jpg
wire_f35.jpg
wire_f56.jpg
wire_f71.jpg
wire_f80.jpg
wire_f100.jpg
wire_f130.jpg
wire_f140.jpg
wire_f160.jpg
wire_f160.jpg

Nikon 58mm f/1.4G + SKVELÉ DARČEKY

 

Výnimočný objektív s pevným ohniskom formátu FX, svetelnosťou f/1,4 a ohniskovou vzdialenosťou 58 mm.

Je navrhnutý tak, aby poskytoval najlepšiu kvalitu pri maximálnej svetelnosti objektívu a posúva hranice kvality snímok.
Naozaj bezkonkurenčný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 58 mm, ktorá vzdáva hold legendárnemu objektívu Noct NIKKOR spoločnosti Nikon, zatiaľ čo úplne nová optická konštrukcia umožňuje neuveriteľnú ostrosť, kontrast a rozlíšenie.

Výnimočný svetelný objektív na snímanie nočných scén, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G, reprodukuje bodové zdroje svetla, ako sú svetlá miest, ako jemné okrúhle body po celej ploche obrazového poľa až k jeho okrajom. Rozostrenie pozadia (bokeh) je výnimočne hladké bez hrubých okrajov, čo z objektívu robí aj vynikajúci objektív na fotografovanie portrétov.

Svetelný objektív s pevným ohniskom formátu FX, svetelnosťou f/1,4 a ohniskovou vzdialenosťou 58 mm (87 mm, ak sa používa s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX). Podáva výnimočný výkon pri maximálne otvorenej clone. Ideálny na fotografovanie nočných scén, ako aj portrétov.

Výnimočná vernosť zobrazenia: Výnimočná rozlišovacia schopnosť umožňuje vernú reprodukciu každého prvku scény v dokonale vysokom rozlíšení. Efektívne sa minimalizuje sagitálna koma, čo umožňuje špičkovú reprodukciu bodových zdrojov svetla ako jemných okrúhlych bodov, dokonca aj v okrajových častiach snímky.

Vynikajúce rozostrenie pozadia (bokeh): Intenzita rozostrenia pozadia prechádza plynule so zvyšujúcou sa vzdialenosťou od zaostreného bodu, takže nevznikajú žiadne hrubé okraje. Umožňuje snímky s vysokým rozlíšením a dodatočným pocitom hĺbky.

Kráľ svetelných objektívov: Pri snímaní s najširšou clonou f/1,4 sú objekty ostro vykreslené. Snímky vzdialených objektov s vysokým kontrastom alebo scény pri slabom osvetlení môžete získať aj bez toho, aby ste museli zavrieť clonu.

Špičkový celoplošný výkon: Koriguje sa pokles periférneho osvetlenia, aby sa zachoval jas v celom obrazovom poli. Objekty, ktoré sa nachádzajú na okraji obrazového poľa, sú ostré a s dobrým rozlíšením, dokonca aj pri snímaní s maximálnou svetelnosťou objektívu a zaostrením nastaveným na nekonečno.

Renomovaná kvalita objektívov NIKKOR: Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat účinne znižuje reflexy a závoj a zvyšuje ostrosť a kontrast snímok. Automatické zaostrovanie je plynulé, tiché a rýchle vďaka ultrazvukovému zaostrovaciemu motoru (SWM) od spoločnosti Nikon.

Typ: Objektív AF-S typu G so vstavaným procesorom a bajonetom Nikon F
Ohnisková vzdialenosť: 58 mm
Svetelnosť objektívu: f/1,4
Najvyššie clonové číslo: f/16
Konštrukcia objektívu: 9 prvkov v 6 skupinách (vrátane 2 asférických šošoviek a optických prvkov s antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)
Obrazový uhol: filmové jednooké zrkadlovky a digitálne jednooké zrkadlovky formátu FX od spoločnosti Nikon: 40° 50' – Digitálne jednooké zrkadlovky formátu DX od spoločnosti Nikon: 27° 20'
Zaostrovanie: Automatické zaostrovanie ovláda ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) so samostatným zaostrovacím krúžkom na manuálne zaostrovanie
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,58 m od roviny ostrosti
Maximálny reprodukčný pomer: 0,13×
Počet lamiel clony: 9 (okrúhly otvor clony)
Clona: plne automatická
Clonový rozsah: f/1,4 – 16
Priemer filtrového závitu: 72 mm (P = 0,75 mm)

 

 

Základné parametre
Farba Čierna
Typ objektívu Ostatné
Ohnisková vzdialenosť 58 mm
Ohnisková vzdialenosť od 58 mm
Ohnisková vzdálenost do 58 mm
Ekvivalentné ohnisko (po prepočítaní crop faktora) cca 87mm
Svetelnosť 1.4
Svetelnosť od (f /) 1.4
Max. clona f/16
Optické členy 9 (vrátane 2 asferických optických členov a optických členov s antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat)
Skupiny 6
Optická stabilizácia NIE
Antireflexné vrstvy / povrchová úprava ÁNO
Min. zaostrovacia vzdialenosť 58 cm
Pohon AF Ultrazvukový ostriaci motor
Závit pre filter 72 mm
Bajonet Nikon
Určené pre fotoaparáty APS-C, Full Frame
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi ÁNO
Zvýšená odolnosť konštrukcie NIE
Max. priemer 85 mm
Max. dĺžka 70 mm
Hmotnosť objektívu 385g
Obsah balenia objektívu Predná a zadná krytka, slnečná clona, vrecko na objektív
Príslušenstvo
Filtre Filtre UV filtre Filtre Filtre Filtre Polarizačné filtre Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Darčekové poukážky