Olympus BCL-15mm f/8

Olympus BCL-15mm f/8
Kód produktu 80038428
Výrobca Olympus
Cena s DPH 79,00 €
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem

Simulátor hĺbky ostrosti

Pri simulátore hĺbky ostrosti by sme pre Vám radi predstavili, čo tento pojem znamená.. Pri objektíve si nevšímame len schopnosť priblíženia( túto funkciu si môžete vyskúšať na simulátor objektívov , ale aj tzv. clonové číslo. Toto číslo definuje, aké množstvo svetla dokáže objektív prepustiť. Pri nízkych clonách ako f/1,4 / 1,8 / 2,8  môžete fotografovať bez obáv aj v horších svetelných podmienkach. Okrem iného má clonové číslo vplyv aj na ostrosť fotografie. Opäť platí, že čím je clonové číslo nižšie, tým je pozadie a popredie menej ostré a opačne. Pri nižšom clonovom čísle bude ostrá len tá časť na ktorú bolo zaostrené.

Takto jednoducho dokážete vdýchnuť aj obyčajnej snímke profesionálny efekt. Ideálne je túto možnosť využívať pri portrétoch a všade tam, kde je rušivé pozadie. Táto možnosť platí aj pre samotné objektívy určené pre digitálne zrkadlovky a systémové fotoaparáty. Ich ponuku nájdete tu: objektívy

 

 

 

 

scrabble_f14.jpg
scrabble_f18.jpg
scrabble_f28.jpg
scrabble_f40.jpg
scrabble_f56.jpg
scrabble_f80.jpg
scrabble_f160.jpg
scrabble_f160.jpg

Olympus BCL-15mm f/8

 

Možno, že vyzerá že funguje, ako bežná krytka bajonetu, ale v skutočnosti sa jedná o ultra tenký objektív s ohniskom 15 mm a clonou 1:8.0. Vďaka skutočne vreckovým rozmerom (v skutočnosti meria len 9 mm) sa z neho stáva univerzálny širokouhlý objektív, ktorý máte vždy so sebou. Možno s ním fotografovať zo vzdialenosti len 0.3 m a získať tak netradičné zábery miniatúrneho sveta rozprestierajúceho sa všade okolo nás. Kompaktné rozmery ho predurčujú k tomu, aby ste ho mali nasadený prakticky permanentne na tele ako krytku, s ktorou však môžete v prípade potreby kedykoľvek fotografovať.

Základné parametre
Farba Čierna
Bajonet Micro 4/3
Určené pre fotoaparáty Micro 4/3 (PEN, Lumix G)
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi NIE