Nikon AF-S 20mm f/1.8G ED + SKVELÉ DARČEKY

Novinka
Nikon AF-S 20mm f/1.8G ED + SKVELÉ DARČEKY
Kód produktu 80042836
Výrobca Nikon
K produktu dostanete darček ZADARMO (3)
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 € Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na CEWE Fotoobrazy v hodnote 25€ Poukaz na CEWE Fotoobrazy v hodnote 25€
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Cena s DPH 839,00 €
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka
Simulátor objektívu

Simulátor hĺbky ostrosti

Pri simulátore hĺbky ostrosti by sme Vám radi predstavili, čo tento pojem znamená.. Pri objektíve si nevšímame len schopnosť priblíženia, túto funkciu si môžete vyskúšať na simulátore objektívov , ale aj tzv. clonové číslo. Toto číslo definuje, aké množstvo svetla dokáže objektív prepustiť. Pri nízkych clonách ako f/1,4 / 1,8 / 2,8  môžete fotografovať bez obáv aj v horších svetelných podmienkach. Okrem iného má clonové číslo vplyv aj na ostrosť fotografie. Opäť platí, že čím je clonové číslo nižšie, tým je pozadie a popredie menej ostré a opačne. Pri nižšom clonovom čísle bude ostrá len tá časť na ktorú bolo zaostrené.

wire_f17.jpg
wire_f20.jpg
wire_f28.jpg
wire_f35.jpg
wire_f56.jpg
wire_f71.jpg
wire_f80.jpg
wire_f100.jpg
wire_f130.jpg
wire_f140.jpg
wire_f160.jpg
wire_f160.jpg

Nikon AF-S 20mm f/1.8G ED + SKVELÉ DARČEKY

Nový, širokouhlý, pevný objektív Nikon AF-S 20mm f/1,8G ED s vysokou svetelnosťou f/1,8 má reálnu ohniskovú vzdialenosť 20 milimetrov a je určený nielen pre APS-C zrkadlovky (kde dáva 30 mm po prepočte),ale aj pre full frame zrkadlovky Nikonu. Obsahuje vrstvu Nano Crystal Coat pre mimoriadne ostré snímky aj pri nízkom osvetlení. Objektív predstavuje vzrušujúcu voľbu pre kreatívnych fotografov, ktorí chcú zvýrazňovať perspektívu.

Objektív Nikon 20mm F/1,8G AF-S ED NIKKOR poskytuje ultra širokouhlé 20mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu FX (Full Frame), alebo širokouhlé 30mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu DX (APS-C).

Výborná svetelnosť objektívu f/1.8 sa hodí všade tam kde nie je dostatok svetla a umožní Vám tiež kreatívne pracovať s hĺbkou ostrosti v obraze.

O presné a rýchle zaostrenie sa stará tichý ultrazvukový motor automatického zaostrenia SWM (Silen Wave Motor), ktorý vie pracovať v dvoch režimoch M/A. Teda M – manuálnom, alebo A – automatickom, ktorý podporuje funkciu FTM (Full Time Manual)

Optická sústava objektívu je ošetrená antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat, ktoré zabraňujú vzniku reflexov a farebných závojov. Pozostáva z 13 šošoviek zoradených do 11 skupín, pričom dve zo šošoviek sú vyrobené zo špeciálneho ED skla (minimalizuje rozptyl svetla dopadajúceho na snímač a zabraňuje tak chromatickej aberácii čím sa tiež podieľa na zvýšení ostrosti fotografií).

Optická sústava objektívu umožňuje na FX zrkadlovkách zobraziť až 94° uhol záberu a na zrkadlovkách formátu DX 70° uhol záberu. Vďaka nej dokáže objektív zaostriť 20cm od roviny snímača pri zväčšení 0,23x.

O prácu s hĺbkou ostrosti a krásne rozostrenie pozadia (bokeh) sa stará 7 lamelová kruhová clona s tvarovanými lamelami, ktorú môžete nastavovať po tretinových krokoch v rozsahu od f/1.8 po f/16.