Nikon 16-80mm f/2.8-4E ED VR AF-S DX NIKKOR + SKVELÉ DARČEKY

Nikon 16-80mm f/2.8-4E ED VR AF-S DX NIKKOR + SKVELÉ DARČEKY
Nikon 16-80mm f/2.8-4E ED VR AF-S DX NIKKOR + SKVELÉ DARČEKY - 2/2
Kód produktu 80044890
Výrobca Nikon
K produktu dostanete darček ZADARMO (3)
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 € Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na CEWE Fotoobrazy v hodnote 25€ Poukaz na CEWE Fotoobrazy v hodnote 25€
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Cena s DPH 1.099,00 €
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka
Simulátor objektívu

Simulátor hĺbky ostrosti

Pri simulátore hĺbky ostrosti by sme Vám radi predstavili, čo tento pojem znamená.. Pri objektíve si nevšímame len schopnosť priblíženia, túto funkciu si môžete vyskúšať na simulátore objektívov , ale aj tzv. clonové číslo. Toto číslo definuje, aké množstvo svetla dokáže objektív prepustiť. Pri nízkych clonách ako f/1,4 / 1,8 / 2,8  môžete fotografovať bez obáv aj v horších svetelných podmienkach. Okrem iného má clonové číslo vplyv aj na ostrosť fotografie. Opäť platí, že čím je clonové číslo nižšie, tým je pozadie a popredie menej ostré a opačne. Pri nižšom clonovom čísle bude ostrá len tá časť na ktorú bolo zaostrené.

wire_f17.jpg
wire_f20.jpg
wire_f28.jpg
wire_f35.jpg
wire_f56.jpg
wire_f71.jpg
wire_f80.jpg
wire_f100.jpg
wire_f130.jpg
wire_f140.jpg
wire_f160.jpg
wire_f160.jpg

Nikon 16-80mm f/2.8-4E ED VR AF-S DX NIKKOR + SKVELÉ DARČEKY

 

Vysokovýkonný objektív formátu DX so zoomom s rozsahom ohniskových vzdialeností 16 – 80 mm a vysokou svetelnosťou f/2,8 – 4. Vďaka najnovšej technológii a kompaktnej konštrukcii je to dokonalý objektív na nosenie so sebou pri chôdzi pre náročných fotografov.

Všestranné 5-násobné priblíženie pokrýva ekvivalent ohniskovej vzdialenosti 24 – 120 mm vo formáte FX, zatiaľ čo vysoká svetelnosť objektívu otvára ďalšie možnosti snímania. Ohromujúca stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon udržiava snímky ostré. Elektromagnetická clona zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách snímania. Vďaka ľahkému telu, ktoré je na fotoaparáte dobre vyvážené, a ochrannej fluórovej vrstve je tento objektív vyrobený pre fotografov, ktorí majú na svoje vybavenie vysoké nároky.


Vysokovýkonný objektív s 5-násobným priblížením: široký rozsah ohniskových vzdialeností 16 – 80 mm (ekvivalent formátu FX: 24 – 120 mm) a vysoká svetelnosť objektívu f/2,8 – 4. Rozsah zoomu od širokouhlej polohy až po priblíženie teleobjektívom jednoducho pokryje väčšinu snímaných situácií: od rozľahlých krajín až po intímne portréty.

Kompaktný a ľahký: vynikajúci všestranný cestovný objektív. Telo váži iba 480 g, pýši sa kompaktnými rozmermi a na tele fotoaparátu je dokonale vyvážené.

Vysoká svetelnosť: umožňuje dosiahnuť príjemné rozostrenie pozadia, čisté zábery pri slabom osvetlení a výraznú separáciu objektu a pozadia. Je možná clona f/2,8 pri ohniskovej vzdialenosti 16 mm (ekvivalent formátu FX: 24 mm) a f/4 pri ohniskovej vzdialenosti 80 mm (ekvivalent formátu FX: 120 mm).

Stabilizácia obrazu (VR): minimalizuje účinky chvenia fotoaparátu a umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o štyri stupne EV. Stabilizácia obrazu funguje ticho dokonca aj pri filmovaní.

Pokročilá optická konštrukcia: štyri optické prvky zo skla ED a tri asférické optické prvky zaručujú ostré brilantné snímky.

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat: znižuje reflexy a závoj, aby sa dosiahli čistejšie snímky aj pri snímaní objektov v protisvetle.

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM): zabezpečuje plynulé, tiché a presné automatické zaostrovanie.

Elektromagnetická clona: umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri snímaní vysokými frekvenciami.

Fluórová vrstva: aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a nemá negatívny vplyv na kvalitu snímok. Táto vrstva zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,35 m.

Súčasťou dodávky je bajonetová slnečná clona.
 

 

Základné parametre
Farba Ćierna
Typ objektívu Śirokouhlý zoom
Ohnisková vzdialenosť od 16 mm
Ohnisková vzdálenost do 80 mm
Ekvivalentné ohnisko (po prepočítaní crop faktora) 24-120mm
Svetelnosť od (f /) 2.8
Max. clona f/22-32
Skupiny 13
Počet lamiel clony 7
Optická stabilizácia ÁNO
Antireflexné vrstvy / povrchová úprava ÁNO
Min. zaostrovacia vzdialenosť 35 cm
Obmedzenie rozsahu AF ostrenie NIE
Závit pre filter 72 mm
Bajonet Nikon
Určené pre fotoaparáty APS-C
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi NIE
Zvýšená odolnosť konštrukcie NIE
Hmotnosť objektívu 72
Príslušenstvo