shop roku

LEICA APO-Summicron-M 75mm f/2 ASPH

LEICA APO-Summicron-M 75mm f/2 ASPH
LEICA APO-Summicron-M 75mm f/2 ASPH - 2/2
Jeden z najlepších objektívov v ponuke M-Systému
Vaše výhody
Poraďte sa s odborníkom zadarmo
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na 20ks fotografií zadarmo
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Kód produktu 80041835
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka

LEICA APO-Summicron-M 75mm f/2 ASPH

 

Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH je jedným z najlepších objektívov v ponuke M-Systému. Tento vysoko svetelný portrétny objektív z rady APO-SUMMICRON-M, vyniká okrem nedostižnej obrazovej kvality a mimoriadnej svetelnosti aj svojou výbornou kompaktnosťou. Objektív je primárne určený k portrétnej fotografii no s prehľadom sa dá použiť aj na rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej, street art fotografii a portrétov v prostredí atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Tento moderne poňatý objektív je hodnotený ako jeden z najlepších objektívov v ponuke objektívov Leica M. Jeho univerzalita použitia je založená na praktickej kombinácii klasického ohniska 75mm, vysokej sveteľnosti f/2.0, nekompromisnej obrazovej kvality a pomerne kompaktných rozmeroch. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to objektív, ktorý je by nemal chýbať vo výbave žiadneho portrétneho či street-art fotografa.


Nekompromisná obrazová kvalita:
Vďaka najnovšiemu pokroku v oblasti vývoja optiky a presnej mechaniky a vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica, ponúka 75mm objektív dokonalú obrazovú kvalitu bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica na trhu. Nekompromisný optický výkon garantuje použitá asféricky tvarovaná šošovka v optickej sústave. Optická sústava Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH pozostáva z celkovo ôsmych optických členov zoradených do piatich skupín, z ktorých jeden má asféricky tvarovaný povrch. Táto špeciálne tvarovaná asférická šošovka je navrhnutá tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je optická sústava objektívu vybavená samostatnými šošovkami zo špeciálneho nízko rozptylového skla. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie a netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 99,75mm. Objektív vďaka svojej mimoriadnej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko milimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Objektív je nekompromisne ostrý už od plne otvorenej clony.

Konštrukcia objektívu:
Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH je vybavená plávajúcou zaostrovacou skupinou šošoviek umiestnenými za mechanizmom clony. Táto zaostrovacia skupina mení svoju polohu počas zaostrovania vzhľadom k prednej skupine šošoviek tak, aby zabezpečila optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,7m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 49mm. Objektív je vybavený vstavanou slnečnou clonou, ktorá spolu s výkonnými antireflexnými vrstvami účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.

Typ objektívu: Portrétny objektív
Bajonet objektívu: Bajonet Leica M
Použitie bajonetu: Objektív pre Full Frame/FX, APS-H a APS-C/DX fotoaparáty
Konštrukcia objektívu: Pevná ohnisková vzdialenosť
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu: Neutesnený objektív
Priemer filtrového závitu: Priemer závitu filtra je 49 mm
Rozsah optického priblíženia: 1
Ohnisková vzdialenosť: 75
Svetelnosť objektívu: 2
Počet lamiel clony: 9 lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 70
Najväčší pomer zväčšenia: 0,142
Typ zaostrovacieho motorčeka: Bez zaostrovacieho motorčeka
Stabilizátor obrazu: Bez stabilizátoru obrazu
Slnečná clona: So vstavanou slnečnou clonou
Otáčanie predného člena pri zaostrovaní: Neotáčajúci sa predný člen

Základné parametre
Farba Čierna
Typ objektívu Portrétny objektív
Ohnisková vzdialenosť 75 mm
Ohnisková vzdialenosť od 75 mm
Ohnisková vzdálenost do 75 mm
Optické členy 8 (1 asférický tvarovaný povrch)
Skupiny 5
Počet lamiel clony 9
Optická stabilizácia NIE
Antireflexné vrstvy / povrchová úprava ÁNO
Min. zaostrovacia vzdialenosť 70 cm
Pomer zväčšenia 0.142
Závit pre filter 49 mm
Bajonet Leica M
Určené pre fotoaparáty Full Frame
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi ÁNO
Zvýšená odolnosť konštrukcie NIE