shop roku

Leica 50mm f/2 APO-Summicron-M

Leica 50mm f/2 APO-Summicron-M
Leica 50mm f/2 APO-Summicron-M - 2/3
Leica 50mm f/2 APO-Summicron-M - 3/3
Nikdy presne neviete, kedy sa objaví príležitosť na zachytenie skvelej snímky. Širokouhlý objektív 1 NIKKOR je však taký tenký, že ho môžete bez problémov brávať so sebou, ak by sa takáto situácia vyskytla.
Vaše výhody
Poraďte sa s odborníkom zadarmo
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na 20ks fotografií zadarmo
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Kód produktu 80043088
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka

Leica 50mm f/2 APO-Summicron-M

 

Leica APO-SUMMICRON-M 50mm f/2.0 ASPH je jedným z najuniverzálnejších objektívov v ponuke M-Systému. Tento vysoko svetelný objektív z rady APO-SUMMICRON-M, vyniká okrem nedostižnej obrzovej kvality a mimoriadnej svetelnosti aj svojou výbornou kompaktnosťou. Pri svojom prirodzenom podaní perspektívy sa objektív hodí na rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej, street art fotografii a portrétov v prostredí atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Táto novinka v ponuke objektívov Leica M je hodnotená ako momentálne najlepší základný objektív, aký bol kedy vyrobený. Jeho univerzalita použitia je založená na praktickej kombinácii klasického ohniska 50mm, vysokej sveteľnosti f/2.0, nekompromisnej obrazovej kvalite a výrazne kompaktných rozmeroch. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to objektív, ktorý je prirodzenou voľbou pri kúpe nového diaľkomerného fotoaparátu zo série Leica M.

Nekompromisná obrazová kvalita:
Vďaka najnovšiemu pokroku v oblasti vývoja optiky a presnej mechaniky a vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka 50mm objektív dokonalú obrazovú kvalitu bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica na trhu. Nekompromisný optický výkon garantuje použitá asféricky tvarovaná šošovka v optickej sústave. Optická sústava Leica APO-SUMMICRON-M 50mm f/2.0 ASPH pozostáva z celkovo ôsmych optických členov zoradených do piatich skupín, z ktorých jeden má asféricky tvarovaný povrch. Táto špeciálne tvarovaná asférická šošovka je navrhnutá tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je optická sústava objektívu vybavená samostatnými šošovkami zo špeciálneho nízkorozptylového skla. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie perspektívy, netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 66,5mm čo predstavuje uhol záberu 36°. Objektív vďaka svojej mimoriadnej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko milimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Objektív je nekompromisne ostrý už od plne otvorenej clony.

Konštrukcia objektívu:
V porovnaní so svojim predchodcom (Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0) je nová Leica APO-SUMMICRON-M 50mm f/2.0 ASPH vybavená plávajúcou zaostrovacou skupinou šošoviek umiestnenými za mechanizmom clony. Táto zaostrovacia skupina mení svoju polohu počas zaostrovania vzhľadom k prednej skupine šošoviek tak, aby zabezpečila optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,7m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 39mm. Objektív je vybavený vstavanou slnečnou clonou, ktorá spolu s výkonnými antireflexnými vrstvami účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.

 

Základné parametre
Farba Čierna
Určené pre fotoaparáty Full Frame
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi ÁNO