Polaroid filter 62mm UV MC, CPL, ND9 - set 3ks

Set troch filtrov: UV filter, cirkulárny polarizačný filter a šedý neutrálny filter

Ochranný UV filter Polaroid 52mm s viacvrstvovou povrchovou úpravou je číry filter pre bežné použitie, ktorý pomáha absorbovať ultrafialové žiarenie a znižuje modrastý nádych denného svetla. Žiadne ďalšie sfarbenie alebo kontrast u toho filtra nie je, čo umožňuje spárovať tento filter s ostatnými.

UV filter je užitočný aj ako ochrana šošovky pred nepriaznivými vplyvmi za všetkých okolností. Filtre zabraňujú vniknutiu prachu a vlhkosti a poskytujú dostatočnú ochranu proti kvapkám vody alebo v situáciách, kedy by mohlo dôjsť k poškriabaniu.

Viacvrstvová povrchová úprava bola aplikovaná s cieľom prispieť k zníženiu povrchových odrazov a zachovanie neutrálnych farieb a priepustnosti svetla pre jasnejší obraz. Prstenec filtra je vyrobený z pevnej hliníkovej zliatiny, ktorá zaisťuje odolnosť proti rozpínaniu v rámci teplotných zmien.

Hlavné vlastnosti:
Absorbuje UV žiarenie a znižuje modrastý nádych denného svetla
Čírosť filtra neposkytuje žiadne dodatočné sfarbenie ani kontrast, čo umožňuje spárovanie tohto filtra s ostatnými
Ochranný filter všeobecne znižuje mieru prachu, vlhkosti a škrabancov na šošovke objektívu
Viacvrstvová povrchová úprava zachováva farebnú vernosť a svetelnú priepustnosť tým, že minimalizuje povrchové odrazy

Cirkulárny polarizačný filter Polaroid 52mm pomáha znížiť nežiaduce odrazy a odlesky tým, že filtruje svetlo, ktoré bolo polarizované vďaka odrazu zo lesklých nekovových plôch (napr. od skla). To má za následok znateľné navýšenie saturácie oblohy a lístia, a tiež jasnejšie snímky pri fotografovaní v hmle. Cirkulárny polarizátor sa líši od lineárneho v tom, že podporuje plné využitie automatického zaostrovania a funkciou automatickej expozície.

Tento filter je vyrobený z optického skla a má hliníkový prstenec, ktorý poskytuje vyššiu tuhosť a odolnosť proti rozpínaniu v rámci teplotných zmien.

Hlavné vlastnosti
Znižuje odrazy a odlesky tým, že filtruje svetlo, ktoré zpolarizovalo v dôsledku odrazov od lesklých nekovových povrchov
Redukuje opar na snímkach vzdialených krajín a poskytuje sýtejšie a živšie farby
Najsilnejší efekt pri použití 90 ° od slnka
Filter je vyrobený z optického skla a má hliníkový rotačné prstenec

Šedý filter (neutrálny filter, ND - neutral density) pomocou ND filtra dosiahnete stmavnutie celého obrazu, čo Vám umožní fotografovať so širším otvorom clony alebo kratším časom uzávierky než je normálne potrebné. Spomalením expozičného času alebo zvýšením hodnoty clony ste schopní kontrolovať hĺbku ostrosti, alebo „rozmazať“ pohyb, poprípade predmet v pohybe.
Filter nemá vplyv na sfarbenie obrazu, teda môže byť použitý s ďalšími filtrami
Viacvrstvová povrchová úprava zaisťuje optickú čírosť a vernosť farieb
Čelný rozmer závitu filtra je väčšia ako rozmer montážneho závitu, čo znižuje riziko vinetácie