Fotolab poradca

Vážení zákazníci, radi by sme vás pivítali v sekcii " Vyberte si fotoaparát", kde by sme vám radi popísali základné rozdieli medzi jednotlivými skupinami fotoaparátov pre ľahšiu orientáciu a rozhodovanie sa pre najvhodnejší fotoaparát pre vás. Za takmer 20 rokov pôsobenia na trhu sme získali a zozbierali množstvo skúseností a informácií od zákazníkov predovšetkým prostredníctvom našich kamenných predajní. Naše predajne navštevujú zákazníci nie len za účelom nákupu, ale častokrát nás navštívia aby dostali cennú radu, alebo sa jednoducho len tak pokochali našou ponukou fotoaparátov a fotoprác. Uvedomujeme si, že na Slovensku neexistuje žiadna sieť obchodov, ktorá by bola zameraná na fotografiu tak intenzívne ako Fotolab. Z toho dôvodu robíme maximum pre to, aby si zákazníci mohli vyskúšať najnovšie technológie vo vlastných rukách od renemovaných výrobcov ako sú napr. Olympus , Nikon , Canon , Sony atď. 
Ak nenájdete odpoveď na vaše otázky nižšie, alebo by ste si radi vyskúšali vybraný fotoaparát, navštívte jednu z našich predajní.

Kompaktne fotoaparaty

Kompaktné fotoaparáty:

Lámete si hlavu nad tým, či v dnešnej dobe smartfónov a tabletov má vôbec zmysel investovať do fotoaparátu? Stretli ste sa u predajcov
s tvrdením, že fotka zo smartfónu je rovnako kvalitná ako z fotoaparátu? Čiastočne je to pravda,ak si u nás vytlačíte napr.fotografiu v rozmere 20x30 cm, ktorá bola nasnímaná napr.za slnečného dňa na pláži, s najväčšou pravdepodobnosťou ani neuvidíte rozdiel medzi smartfónom, tabletom alebo digitálnym fotoaparátom. Na štastie pre nás,fanúšikov fotografie a tlačených fotografií začali následkom tohoto trendu výrobcovia implementovať pokročilé funkcie a najnovšie technológie do základných modelov. Na týchto stránkach nájdete napr. fotoaparáty, ktoré disponujú tzv. spätne osvecovanými senzormi. V praxi to znamená výrazne menej zašumených záberov, rýchlejšie ostrenie v ťažkých svetelných podmienkach a tak si vychutnať krásne sýte a ostré fotky, ktoré vám smartfón, alebo tablet neponúknu. Radi fotíte svoje deti pri športových aktivitách? Aktuálna ponuka fotoaparátov nie len že disponuje super rýchlym zaostrovaním, ale niektoré z nich sú schopné spraviť až 60 snímok za sekundu v tlačenej kvalite napr. 13x18 cm. Táto veľkosť sa bude v kombinácií s vhodným rámikom skvele vyjímať na stole vašej kancelárie a tak možu byť Vaši blízky stále s vami. Ak hľadáte fotoaparát, ktorý disponuje extrémne výkonným priblížením, alebo intervalovým snímaním, či preferujete umelecké filtre, ktoré zabezpečia individuálne podanie vašich fotografií, ste na správnej strane,pozrite si našu ponuku a presvedčte sa sami, že technológie spojené s kvalitou neboli nikdy tak dostupné.

Systemove fotoaparaty

Kompaktné systémové fotoaparáty (CSC)

Kompaktné systémové fotoaparáty (skratka CSC), alebo taktiež „Kompakty s výmennými objektívmi“ sú fotoaparáty, ktoré stoja medzi klasickými kompaktnými fotoaparátmi a digitálnymi zrkadlovkami, pričom kombinujú výhody oboch kategorií.
Disponujú pokročilými možnosťami nastavenia, vysokou obrazovou kvalitou (hlavne vďaka veľkému obrazovému snímaču) a predovšetkým možnosťou použitia výmenných objektívou a ďalšieho príslušenstva. Zároveň sú, vo vačšine prípadou menšie a ľahšie ako zrkadlovky a to hlavne preto,že nemaju tzv.sklopné zrkadlo,ktoré poznáme zo zrkadloviek. Práve toto umožnilo výrobcom zmenšiť rozmery.Okrem iného systémové fotoaparáty ponúkajú celú škálu automatických a inteligentných režimou, efektov a funkcií, ktoré nevyžadujú žiadne pokročilejšie vedomosti. V tejto kategórií je možné nájsť cenovo zaujímavé fotoaparáty pre rodinné a hobby fotografovanie, ale taktiež vysoko sofistikované profesionálne prístroje pre najnáročnějšie fotografické úlohy. Preto ak máte radi fotografiu a fotenie a dokážete sa nadchnúť novými technológiami,ktoré Vám dokážu pomôcť zachytiť neopakovateľné momenty vášho života, pozrite si našu ponuku a prídite si fotoaparáty vyskúšať na živo do našich predajní.

Zrkadlovky

Digitálne zrkadlovky (skratka DSLR)

Digitálne zrkadlovky (skratka DSLR) sú fotoaparáty určené prdovšetkým tým fotografom, ktorí sú nároční na obrazovú kvalitu, vyžadujú rýchlosť, pohotové ovládanie a možnosť rozšírenia celého systému.
Medzi najväčšie výhody digitálnych zrkadloviek patrí možnosť použitia nepreberného množstva doplnkového príslušenstva, predovšetkým objektívov a bleskov. Okrem toho zrkadlovky disponujú snímačom väčších fyzických rozmerov (až do veľkosti 24x36mm, čo je veľkosť kinofilmového políčka), ktoré poskytujú vysokú kvalitu obrazu a viditeľne lepšie výsledky pri použití vyšších citlivostí (napr. pri fotografovaní za horších svetelných podmienok).
Vďaka masovej oblube týchto fotoaparátov je možné medzi digitálnymi zrkadlovkami nájsť cenovo dostupné a ľahko ovládateľné modely, určené predovšetkým začiatočníkom, ale aj plno profesionálne fotoaparáty nekompromisných parametrov.
Pri výbere digitálnej zrkadlovky doporučujeme venovať pozornosť aj objektívom, ktoré sú rovnako dôležitou súčastou výbavy ako aj samotný fotoaparát.