Lowepro Pro Tactic BP 450 AW II čierny

Lowepro Pro Tactic 450AWII je najväčší z trojice praktických batohov jedinečnej konštrukcie rady Pro Tactic AW. Moderné dizajnovo nadčasové batohy majú originálnu konštrukciu umožňujúcu prístup k fototechnike z hornej, zadnej aj bočných strán

Lowepro Pro Tactic 450AWII je praktický dvojkomorový fotobatoh s prvkami taktických armádnych batohov. Tento jedinečný fotobatoh z úplne novej rady fotobatohov Lowepro Pro Tactic AW je najväčším z trojice, ktorá sa vyznačuje novou a originálnou konštrukciou umožňujúcou prístup k fototechnike z hornej, zadnej aj oboch bočných strán. Pevná a ľahká konštrukcia batohu sa opiera o nové odľahčené a odolné vonkajšie technické materiály. Dvojkomorová konštrukcia fotobatohu umožňuje možnosť prestavby na jednokomorový batoh, pričom obe komory – hornú aj spodnú je možné využiť na uloženie fototechniky, alebo osobných vecí. Prístup do dolnej komory je možný z bočných strán, alebo zo zadnej strany cez príslušné veká uzatvárateľné na kvalitný YKK zips s dvomi kovovými jazdcami. Do hornej komory je prístup z hornej, alebo zadnej strany. Vnútorný objem je rozdelený vyberateľnými super tenkými priečkami MatFit Systém na suchý zips a vy si ho sami môžete prispôsobiť podľa vašich individuálnych potrieb a objemu vašej fototechniky. Na vnútornej strane zadného veka je veľké samostatné vrecko na zips určené k bezpečnému uloženiu až 15“ tabletu/notebooku prípadne dokumentov. Okrem tohto sú na vnútornej strane veka aj tri veľké priehľadné vrecká vhodné pre uloženie filtrov, krytiek a ďalšieho plochého vybavenia. Na vnútornej strane horného veka je elastická kapsička na pamäťové karty a kapsa na zips pre osobné veci.

Batoh má z vonkajšej strany na oboch bokoch batoha v hornej časti vrecká uzatvárateľné na zips s kovovými jazdcami vybavenými rýchlo otváracími okami. Vrecká slúžia na drobnú výbavu a osobné veci. Na hornej strane batoha sa nachádza praktická pásková rukoväť s gumovým držadlom pre pohodlné prenášanie a manipuláciu s batohom. Na celej prednej strane batoha je našitých 8 pások pre vytvorenie uchytných bodov systému SlipLoc. Spodné 4 z týchto pások pokračujú z prednej strany až na bočnú stranu. Celkovo je tak na batohu až 34 uchytných bodov (dva sú na ramenných popruhoch) pre modulárny systém SlipLoc, ktorý umožňuje na batoh uchytiť puzdra na objektívy a ďalšie komponenty pre rozšírenie možností prenosu fototechniky.

Nosný systém batohu Lowepro Pro Tactic 450AWII je založený na ergonomicky tvarovanom chrbtovom systéme ActiveZon, dvoch ramenných popruhoch a odnímateľnom bedrovom páse. Chrbtový systém ActiveZon využíva nový tvar polstrovania z penového materiálu, vyznačujúci sa veľkými vzduchovými kanálmi zaisťujúcimi dobrý odvod tepla a cirkuláciu vzduchu medzi telom a zadnou stranou batohu. Ďalšou časťou nosného systému sú dokonale polstrované, ergonomické a dĺžkovo nastaviteľné ramenné popruhy s uchytnými bodmi systému SlipLoc, kovovými okami pre pripevnenie karabín a výškovo nastaviteľným hrudným popruhom. Poslednou časťou nosného systému je odnímateľný ergonomicky tvarovaný bedrový pás s penovým polstrovaním a dvomi pohotovostnými kapsami s uzatváraním na kovový zips YKK.

Vo výbave batohu Lowepro Pro Tactic 450AWII nájdete aj 5 prídavných univerzálnych komponentov systému SlipLock. Jedno SlipLock puzdro na príslušenstvo (accessory case), jedno SlipLock puzdro na fľašu (water bottle pouch), jeden SlipLock držiak na statív (tripod cup) a dva univerzálne kompresné popruhy so sponami pre uchytenie na uchytné body systému SlipLock. Okrem toho je tento prvotriedny batoh vybavený aj integrovanou pláštenkou do dažďa All Weather Cover, ktorá dokonale ochráni v batohu prenášanú fototechniku pred extrémnymi vplyvmi počasia.


Vonkajšie rozmery (š-h-v): 34,8 x 27 x 48,8 cm
Vnútorne rozmery (š-h-v):  31,8 x 19,8 x 44 cm
Kapacita batohu: 2x Profesionálna DSLR so základným objektívom (druhý 70-200mm f/2.8), 5-8 ďalších objektívov, blesk, príslušenstvo, statív, 15“ tablet/notebook/dokumenty, osobné veci
Hmotnosť batohu: 2,6 kg
Vonkajší materiál: polyester 600D s ripstop úpravou, Polyester 200D
Vnútorný materiál, výstelka: PE pena, 20-38mm PP
Materiál popruhu: PPH popruhová látka
Farba: čierna