B+W PL-C Käsemann XS-PRO MRC Nano 49 mm

Polarizačný filter obsahuje vrstvu alebo fóliu prepúšťajúcu lúče svetla, ktorého vlnenie je po prechode filtrom polarizované v jednej rovine.
Lúče polarizované odrazom svetla, napríklad od lesklých plôch, prichádzajúce do filtra pod uhlom 90 ° k rovine polarizácie filtra, filtrom neprejdú.
Otáčaním polarizačného filtra možno teda odfiltrovať reflexy svetla na nemetalických plochách, ako je sklo alebo voda.
Pri použití polarizačného filtra na redukciu reflexov sa dosiahnu najlepšie výsledky v uhle cca 35 ° vzhľadom k odrazovej ploche.

Käsemann:
Tento vysoko kvalitný polarizačný filter je vytvorený zo samostatných polarizačných fólií a špeciálne upraveného optického skla.
Na okrajoch je utesnený a preto je vnútro filtra, vrátane polarizačných fólií, odolný aj vôči extrémnym klimatickým podmienkam.
Tým sa výrazne predlžuje aj jeho životnosť. Použitie tohto filtra je odporúčané pri vysokých nárokoch na kvalitu obrazu a špeciálne pre extrémne a Apochromatické teleobjektívy.

Nano:
Revolučná vrstva, ktorá kryje sedem antireflexných vrstiev MRC.
Skvelé optické vlastnosti sú touto extrémne tvrdou vrstvou chránené proti poškriabaniu a princíp "lotosového efektu" odpudzuje vlhko a prach.

MRC vrstvy:
Posledná generácií vrstvících komôr pre výrobu filtrov sú vysoko rozvinuté high-tech systémy, ktoré pomocou fyzikálnych a chemických procesov dosahujú vrstiev, ktoré sú podstatne stabilnejšie a tvrdšie než vrstvy zhotovené v konvenčných vrstvících komorách.

Priemer: 49mm