shop roku

Nikon DF čierny + 50mm f/1.8 SE

Nikon DF čierny + 50mm f/1.8 SE
Nikon DF čierny + 50mm f/1.8 SE - 2/2
Spoznajte skutočnú silu fotografovania obrazovým snímačom vo formáte kinofilmového políčka s fotoaparátom D610.
Vaše výhody
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Poraďte sa s odborníkom zadarmo
Poukaz na 20ks fotografií zadarmo
Kód produktu 80040621
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka

Nikon DF čierny + 50mm f/1.8 SE

Zažite moc čistej fotografie s fotoaparátom Nikon Df.

Tento fotoaparát sa pýši telom v retro štýle a rovnakým 16,2-megapixlovým snímačom formátu FX ako vlajková loď spoločnosti Nikon, fotoaparát D4, a zároveň svojou formou a funkciami vyjadruje vášeň k fotografii.

Fotografie s bohatými detailmi s jemným stupňovaním odtieňov sú dosiahnuteľné v akomkoľvek svetle vďaka širokému dynamickému rozsahu a citlivosti ISO rozšíriteľnej na neuveriteľnú hodnotu ISO 204 800 (ekvivalent). S vysokocitlivým systémom automatického zaostrovania, bezchybným meraním a vysokou rýchlosťou fotoaparát Nikon Df síce vyzerá ako klasický filmový fotoaparát Nikon formátu 35 mm, je však plný najnovších technológií.

16,2-megapixlový snímač CMOS formátu FX (fullframe): Fotoaparát Df je vybavený rovnakým obrazovým snímačom ako fotoaparát D4, vlajková loď spoločnosti Nikon, a ponúka snímky s vynikajúcimi detailmi s jemným stupňovaním odtieňov.
Ikonický dizajn Nikon: Fotoaparát Df sa pýši vzhľadom inšpirovaným klasickými filmovými fotoaparátmi Nikon formátu 35 mm a technológiou z najnovších profesionálnych digitálnych jednookých zrkadloviek od spoločnosti Nikon a je vyhradený čisto fotografii.
Prenosný formát FX: Zažite kreatívne vzrušenie z fotografie formátu FX bez ohľadu na to, kam idete, vďaka kompaktnému telu, ktoré váži približne 710 g.
Fenomenálny výkon pri slabom svetle: S citlivosťou ISO 100 – 12 800, ktorá je rozšíriteľná až na hodnotu ISO 204 800 (ekvivalent), fotoaparát Df poskytuje veľmi detailné snímky s minimálnym šumom aj pri snímaní v náročných svetelných podmienkach.
Rýchlosť a vysoký výkon: Fotoaparát sa pýši časom spustenia približne 0,14 sekundy* a oneskorením expozície 0,052 sekundy*. Rýchle sériové snímanie je možné až rýchlosťou 5,5 snímky za sekundu vo formáte FX aj DX.
EXPEED 3: Rýchly a výkonný obrazový procesor od spoločnosti Nikon zaručuje pozoruhodne brilantné snímky s vynikajúcou reprodukciou farieb a vynikajúcim stupňovaním odtieňov dokonca aj pri snímaní s vysokou citlivosťou ISO.
Vysokocitlivé automatické zaostrovanie s 39-bodovým systémom automatického zaostrovania Nikon Multi-CAM 4800: Poskytuje rýchle a presné pokrytie celého obrazového poľa. Automatické zaostrovanie má citlivosť až –1 EV a je kompatibilné s clonou až f/8. Štyri režimy činnosti AF vrátane automatického zaostrovania s funkciou trojrozmerného sledovania zaručujú ostré výsledky, či už sa objekt nachádza mimo stredu, alebo sa pohybuje rýchlo, prípadne celkom nepredvídateľne. Okrem toho má systém automatického zaostrovania s detekciou kontrastu pri snímaní v režime živého náhľadu zlepšené ovládanie, presnosť a rýchlosť.
Elegantné mechanické voliče: Pohodlie sa spája s ovládaním prostredníctvom vrúbkovaných mechanických voličov, vďaka ktorým je ovládanie jednoduché a bezpečné. Voliče umožňujú nezávisle nastaviť citlivosť ISO, korekciu expozície, expozičný režim a režim spúšte, čo poskytuje prístup k všetkým parametrom relevantným pre statické snímky bez potreby používať ponuku fotoaparátu.
Kompatibilita s objektívmi NIKKOR bez AI: Jedinečná sklopná spojovacia páčka expozimetra umožňuje na fotoaparát Nikon Df nasadiť aj klasické objektívy NIKKOR bez AI. Pri snímaní s objektívom bez AI v režime A (Časová automatika) alebo M (Manuálny) je možné meranie pri otvorenej clone (ekvivalent objektívov AI) prostredníctvom jednoduchých nastavení fotoaparátu.
Vysokovýkonný optický hľadáčik: Hľadáčik so sklenenou pentaprizmou poskytuje približne 100-percentné pokrytie obrazového poľa a 0,7-násobné zväčšenie, ako aj režim orezania na formát DX s označením v hľadáčiku.
Renomovaná konštrukčná kvalita Nikon: Fotoaparát je skonštruovaný tak, aby odolával náročným podmienkam. Pýši sa odolnou a súčasne ľahkou vrchnou, spodnou a zadnou časťou krytu zo zliatiny horčíka a tesnením proti vplyvom počasia na rovnakej úrovni ako digitálna jednooká zrkadlovka Nikon D800, vďaka čomu je odolnejší voči vlhkosti a prachu.
Odolná jednotka uzávierky: Mimoriadne presná jednotka uzávierky bola testovaná na 150 000 cyklov. Najkratší čas uzávierky je 1/4 000 s a synchronizácia blesku až do 1/200 s.
Veľký 8-centimetrový (3,2-palcový) monitor LCD s 921 000 bodmi so širokým pozorovacím uhlom a vystuženým sklom. Pri prehrávaní zaručuje jasné a ostré snímky s reprodukciou širokej škály farieb.
Tichý režim spúšte: Dokonale sa hodí na diskrétne fotografovanie, pretože pri sériovom snímaní je výrazne zredukovaný hluk návratu zrkadla fotoaparátu.
Dvojosový elektronický virtuálny horizont: Pomocou monitora LCD možno skontrolovať informácie o naklonení doľava alebo doprava (vodorovnom sklone) a o zdvihnutí alebo sklonení (sklone dopredu alebo dozadu) a pomocou hľadáčika informácie o naklonení doľava alebo doprava.
Systém detekcie motívu: Obrazový snímač fotoaparátu a jeho 2 016-pixlový snímač RGB poskytujú systému detekcie motívu presné údaje, čím sa optimalizujú hodnoty expozície, automatického zaostrovania a vyváženia bielej farby bezprostredne pred aktivovaním uzávierky, čo zaručuje ostré snímky.
Samočistiaca jednotka snímača: Znižuje usadzovanie prachu pred obrazovým snímačom.
Meranie bodového vyváženia bielej farby: Umožňuje vysokopresné manuálne nastavenie vyváženia bielej farby tak, že vám dáva možnosť rýchlo priradiť bodové vyváženie bielej farby konkrétnej oblasti obrazového poľa, ktorú vyberiete počas snímania v režime živého náhľadu. Definovaný cieľ možno premiestňovať pomocou multifunkčného voliča, čo vám umožňuje rýchlo získať aktuálne údaje aj pre vzdialené objekty bez použitia sivej karty.
Režim orezania: formát DX. Režim orezania na formát DX sa môže automaticky zapnúť po nasadení objektívu formátu DX. Pri snímaní v režime živého náhľadu vám fotoaparát Nikon Df pomáha s kompozíciou snímky prostredníctvom voliteľnej pomocnej mriežky s pomermi strán snímky 1 : 1 alebo 16 : 9.
Optimálne detaily vo vysokokontrastných podmienkach: Dva režimy vám pomôžu zachytiť detaily v silnom svetle alebo protisvetle. Režim HDR (Vysokodynamický rozsah) je ideálny pre statické objekty a Aktívna funkcia D-Lighting je ideálna pre fotografie objektov v pohybe. Oba režimy umožňujú vybrať úroveň intenzity.
Kreatívne nástroje priamo vo fotoaparáte: Pomocou nastavení Picture Control môžete pred zaznamenaním jemne doladiť parametre, ako sú ostrosť, sýtosť a odtieň. Pomocou rozsiahlej ponuky úprav fotografií získate prístup k veľkému počtu nástrojov a efektov.
Dizajn šetriaci energiu: Dosahuje približne 1 400 záberov* (keď sa používa batéria EN-EL14a, v režime jednotlivých snímok).
Pamäťové médiá: Kompatibilita s pamäťovými kartami SDXC kompatibilnými s normou UHS-I a kartami Eye-Fi.
Systém kreatívneho osvetlenia Nikon: Fotoaparát je plne kompatibilný so špičkovým systémom kreatívneho osvetlenia od spoločnosti Nikon, ktorý zahŕňa množstvo univerzálnych bleskov pre tvorivé fotografovanie s bleskom nasadeným na fotoaparáte alebo mimo neho.

Technické parametre
Typ: Digitálna jednooká zrkadlovka
Bajonet objektívu: Bajonet Nikon F (so spojením a kontaktmi na automatické zaostrovanie)
Efektívny obrazový uhol: Formát Nikon FX
Efektívny počet pixlov: 16,2 milióna
Obrazový snímač: 36,0 × 23,9 mm snímač CMOS
Celkový počet pixlov: 16,6 milióna
Médiá: Pamäťové karty SD (Secure Digital), pamäťové karty SDHC a SDXC kompatibilné s normou UHS-I
Typ uzávierky: Elektronicky ovládaná štrbinová uzávierka s vertikálnym chodom
Rozsah (ISO 100, objektív f/1,4, 20 °C): Maticové meranie expozície alebo meranie expozície so zdôrazneným stredom: 0 – 20 EV. Bodové meranie expozície: 2 – 20 EV
Citlivosť ISO (odporúčaný expozičný index): ISO 100 – 12 800 s krokom 1/3 EV. Možno nastaviť aj približne na 0,3, 0,7 alebo 1 EV (ekvivalent hodnoty ISO 50) pod hodnotu ISO 100 alebo približne na 0,3, 0,7, 1, 2, 3 alebo 4 EV (ekvivalent hodnoty ISO 204 800) nad hodnotu ISO 12 800, k dispozícii je automatické nastavenie citlivosti ISO.
Monitor: 8-centimetrový/3,2-palcový monitor TFT LCD z nízkoteplotného polykryštalického kremíka s približne 921 000 bodmi (VGA), pozorovacím uhlom približne 170°, približne 100-percentným pokrytím obrazového poľa a reguláciou jasu
Batéria: Jedna nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL14a

Základné parametre
Farba Strieborná
Typ fotoaparátu Poloprofesionálny
Objektív(y) v balení 50/1,8
Max. rozlíšenie snímky 4928 x 3280
Efektívne rozlíšenie 16,2 Mpx
Veľkosť snímača Full-frame (Nikon FX)
Konkrétna veľkosť snímača (v mm) 24 x 36 mm
Typ snímača CMOS
Obrazový procesor EXPEED 3
Citlivosť ISO Auto 100-12800
Počet režimov vyváženia bielej 12
Stabilizácia obrazu v závislosti od použitého objektívu
Nekomprimovaný formát (RAW) ÁNO
Typ RAW súboru NEF
Súčasné snímanie RAW + JPEG ÁNO
Nastavenie kompresie JPG Jemný (cca 1 : 4), Normálny (cca 1 : 8) a Základny (cca 1 : 16)
Automatické ostrenie AF modul Nikon Multi-CAM 4800 s TTL fázovou detekciou a možnosťou jemného doladenia zaostrovania. Režimy: Jednobodové zaostrovanie (AF-S); kontinuálne zaostrovanie (AF-C); automatická voľba režimu AF-S/AF-C (AF-A); automatická aktivácia prediktívneho zaostrovania v závislosti od stavu fotografovaného objektu
Počet ostriacich bodov 39 alebo 11 bodov ostrenia
Manuálne ostrenie v závislosti od použitého objektívu
Prepočet ohniskovej vzdialenosti (Crop Factor) NIE
Výklopný/otočný displej NIE
Veľkosť displeja 3.2 "
Rozlíšenie displeja 921000 obr. bodov
Dotykový displej NIE
Typ obrazovky TFT LCD (pozorovací uhol 170°)
Live view (živý náhľad) ÁNO
Hľadáčik Optický hranol (pentaprism)
Pokrytie hľadáčika 100 %
Najdlhší expozičný čas 30 s
Manuálna expozícia ÁNO
Priorita clony ÁNO
Priorita času ÁNO
Scénické režimy NIE
Vstavaný blesk NIE
Externý blesk ÁNO, sánky, alebo bezdrôtové (iba kompatibilné blesky)
Režimy blesku Synchronizácia na prvú lamelu, synchronizácia s dlhými časmi, synchronizácia na druhú lamelu, redukcia efektu červených očí, redukcia efektu červených očí vrátane synchronizácie s dlhými časmi; synchronizácia s dlhými časmi vrátane synchronizácie na druhú lamelu
Sériové snímanie 5,5 sn./s
Samospúšť ÁNO, 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 expozícií v intervaloch 0,5, 1, 2 alebo 3 s
Meranie expozície TTL meranie expoyície pomocou 2016pixelového RGB snímača, Meranie Matrix: 3D Color Matrix II (objektívy typu G, E a D), Color Matrix II (ostatné objektívy so vstavaným CPU); Color Matrix (objektívy bez CPU pre zadanie dát objektívu uživateľom). Integrálne meranie
Kompenzácia expozície ±5 EV (v krokoch po 1/3 EV)
Rozlíšenie videoklipov 1920x1080
Formát videa MPEG-4, H.264
Mikrofón Áno
Reproduktor Mono
Interná pamäť NIE
Pamäťové karty SD/SDHC/SDXC (kompatibilný s rýchlostnou triedou UHS 1)
USB USB 3.0
HDMI ÁNO, typ C (mini HDMI)
Vstup pre ext. mikrofón NIE
Vstup pre slúchadlá NIE
Vstavané Wi-Fi Sprostredkovane
Bezdrôtové pripojenie so samostatne predajným adaptérom Nikon WU-1a
GPS Sprostredkovane
Príslušenstvo pre GPS so samostatne predajným adaptérom Nikon GP-1/GP-1A
Diaľkové ovládanie ÁNO, Bezdrôtové diaľkové ovládania: WR-1, WR-R/T10, Káblové spúšte: MC-DC2 (dostupné samostatne), Drátená spúšť AR-3
Odolná konštrukcia ÁNO
Napájanie Li-Ion akumulátor
Typ akumulátoru Nikon EN-EL14a
Hmotnosť 765 g
Rozmery 143,5 × 110 × 66,5 mm
Ostatné vlastnosti a funkcie Vrúbkované mechanické voliče, Kompatibilita s objektívmi NIKKOR bez systému AI, Režim tichej expozície, Dvojosový elektronický virtuálny horizont, Systém detekcie motívu, Voliteľné obrazové pole - formát DX moze byť aktivovaný vždy pri použití objek
Obsah balenia Poukaz na 4x čistenie čipu v hodnote 80€, Popruh, Krytka tela, očnica (nasadená) + krytka, USB kábel, Batéria EN-EL14a, Nabíjačka batérií MH-24, softvér, ViewNX2, Užívateľská príručka