shop roku

Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR

Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR
Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR - 2/6
Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR - 3/6
Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR - 4/6
Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR - 5/6
Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR - 6/6
Vaše výhody
4x čistenie snímača
Poraďte sa s odborníkom zadarmo
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na 20ks fotografií zadarmo
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Kód produktu 80044594
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka

Nikon D7200 + 18-140mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR

 

Priblížte sa k dokonalosti pomocou dômyselného fotoaparátu D7200. Táto šikovná digitálna jednooká zrkadlovka formátu DX poskytuje nádherné statické snímky, vyniká v oblasti videa a je plne pripojená. Je rýchla, univerzálna a pripravená vyrovnať sa vašim každodenným ambíciám.

Fotoaparát D7200 je dokonalý. Špičkové automatické zaostrovanie prevzaté z legendárnych profesionálnych fotoaparátov spoločnosti Nikon zaručuje presné zameranie objektu až do hodnoty –3 EV. Špeciálna ponuka s nastaveniami videosekvencií a pokročilé možnosti ovládania zvuku poskytujú filmárom väčšiu flexibilitu. Funkcie na fotografovanie svetelných stôp a plynulé časozberné videosekvencie rozširujú kreatívne možnosti. Objektívy NIKKOR zas zachytávajú bohaté detaily. Vstavaná podpora pre pripojenie Wi-Fi a technológiu NFC zjednodušuje odovzdávanie pôsobivých statických snímok.

Naplňte svoje ambície
Zvýšte úroveň svojho fotografovania pomocou statických snímok a videosekvencií s bohatými detailmi. Získajte 24,2-megapixelové fotografie v tlačovej kvalite ľubovoľného objektu a čisté videosekvencie aj za tmy.

Profesionálny výkon automatického zaostrovania
Systém automatického zaostrovania fotoaparátu D7200 je špičkou vo svojej triede a zaostrí na cieľ s neuveriteľnou presnosťou. Vďaka citlivosti až do hodnoty –3 EV je zameranie objektu vynikajúce aj v situáciách so slabým osvetlením.

Vynikajte pri slabom svetle
Zachytávajte ostrejšie, jasnejšie snímky s lepším vykreslením detailov pri vysokých citlivostiach ISO. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 – 25 600 môžete snímať s istotou pri dostupnom svetle.

Kinematografické video
Jednoducho zachytávajte pôsobivé videosekvencie. Vďaka videofunkciám prevzatým z profesionálnych fotoaparátov od spoločnosti Nikon a ľahkému telu je fotoaparát D7200 snom všetkých, ktorí snímajú videosekvencie.

Zdieľajte svoju víziu
Vstavaná podpora pre pripojenie Wi-Fi a technológiu NFC (Near Field Communication) zjednodušuje odovzdávanie pôsobivých fotografií prostredníctvom inteligentného zariadenia.

Rýchle sériové snímanie
Zhotovte až 6 snímok za sekundu vo formáte DX a až 7 snímok za sekundu pri 1,3-násobnom orezaní. Veľká vyrovnávacia pamäť fotoaparátu znamená, že môžete zachytiť až 27 12-bitových snímok vo formáte RAW a až 100 vysokokvalitných snímok vo formáte JPEG v jednej vysokorýchlej sérii.

Neobmedzené sériové snímanie
Vytvárajte veľkolepé fotografie svetelných stôp. Snímajte v režime sériového snímania s časom uzávierky 4 sekundy alebo dlhším a môžete zaznamenať toľko snímok, koľko dovolia vaše pamäťové karty a výdrž batérie.

Časozberné videosekvencie
Snímajte časozberné sekvencie s hladkým prechodom expozície. Pomocou režimu časozberného snímania vo fotoaparáte môžete uložiť snímky ako videosekvencie a zrýchlene si prezrieť pomalú akciu.

Bohaté detaily s 24,2 megapixela: dosiahnite novú úroveň kvality snímok. Obrazový snímač formátu DX fotoaparátu D7200 je špeciálne navrhnutý bez optického antialiasingového filtra (OLPF), aby naplno využíval rozlíšenie 24,2 megapixela a ostro zachytával snímky so širokým dynamickým rozsahom, nízkym šumom a bohatou škálou farieb.

EXPEED 4: Zvyšuje celkový výkon fotoaparátu na dosiahnutie výnimočných výsledkov. Umožňuje vynikajúce spracovanie snímok a citlivosť ISO. Pri snímaní videosekvencií sú k dispozícii vysoké frekvencie snímania.

51-bodové automatické zaostrovanie Multi-CAM 3500 II: vďaka systému automatického zaostrovania prevzatému z profesionálnych fotoaparátov spoločnosti Nikon ponúka fotoaparát D7200 fenomenálnu presnosť. Systém je citlivý až do –3 EV (ISO 100, 20 °C), takže zhotovovanie ostrých snímok je možné aj za tmy. Pätnásť krížových snímačov v strede poskytuje vynikajúce zameranie objektu. Jeden stredový bod je kompatibilný so svetelnosťou f/8, čo umožňuje ešte viac kombinácií objektívov a telekonvertorov.

1,3-násobné orezanie: získajte extra dosah, rýchlosť a širšiu oblasť pokrytia automatického zaostrovania. Režim orezania zväčšuje dosah objektívov formátu DX na 1,3-násobok, takmer na dvojnásobok efektu teleobjektívu objektívov formátu FX a umožňuje snímať frekvenciou až 7 snímok za sekundu. Tento režim tiež umožňuje, aby 51 zaostrovacích bodov systému automatického zaostrovania pokrylo celé obrazové pole.

Picture Control 2.0: prevezmite úplnú kontrolu nad zvýšením ostrosti, kontrastom, jasom, odtieňom a sýtosťou pri snímaní statických snímok a videosekvencií. Zjednodušte spracovanie snímok pomocou nastavenia Flat, ktoré umožňuje maximálny dynamický rozsah. Brilantné detaily dosiahnete pomocou nastavenia Clarity. Nastavenia možno vizuálne upravovať počas snímania, pričom snímanie môžete zjednodušiť uložením jednotlivých možností pre videosekvencie a statické snímky v špeciálnej ponuke.

Funkcia záznamu videosekvencií D-Movie s viacerými formátmi obrazu: snímajte video v kvalite vhodnej na vysielanie v niekoľkých formátoch obrazového poľa a s výrazne zníženým šumom. Zaznamenávajte videosekvencie vo formáte DX s rozlíšením Full HD frekvenciou až 25p/30p, prípadne prepnite na režim 1,3-násobného orezania na získanie extra dosahu teleobjektívu a zaznamenávajte s rozlíšením až 1 080/50p/60p. Fotoaparát ponúka čistý výstup HDMI a simultánny záznam videosekvencií s plným rozlíšením vo fotoaparáte a na externý rekordér.

Sloboda pri zaznamenávaní videosekvencií: rôzne nastavenia umožňujú prevziať úplnú kontrolu nad stopážou. Plynule prechádzajte medzi tmavými a svetlými oblasťami v režime M s automatickým nastavením citlivosti ISO. Snímajte so zobrazením preexponovaných oblastí na monitore fotoaparátu, aby ste videli, kde presne sú preexponované oblasti. Použite nastavenie Flat systému Picture Control na jednoduchšie farebné korekcie pri úpravách. Špeciálna ponuka videosekvencií vám umožňuje ukladať všetky nastavenia videosekvencií na jednom mieste.

Ovládanie zvuku na úrovni Hi-Fi: zaznamenávajte videosekvencie s požadovaným zvukom vďaka vynikajúcim možnostiam fotoaparátu D7200 na ovládanie zvuku. Môžete vybrať rozsah zvuku (široký/hlas) a znížiť hluk spôsobený vetrom pri zaznamenávaní pomocou vstavaného mikrofónu. Bezdrôtový mikrofón Nikon ME-W1 zaznamenáva vysokokvalitný zvuk zo vzdialenosti až 50 metrov a zaručuje tak maximálnu slobodu pri zaznamenávaní zvuku priamo zo zdroja.

Jasný hľadáčik: ponúka približne 100-percentné pokrytie obrazového poľa a výnimočnú viditeľnosť vonku dokonca aj v situáciách s ostrým protisvetlom. Je vybavený organickým elektroluminiscenčným zobrazovacím prvkom na jasné vysokokontrastné zobrazenie informácií s nízkou spotrebou energie.

Monitor s možnosťou úpravy farieb: vyváženie farieb a jas displeja môžete posunúť ľubovoľným smerom, aby vyhovovali vašim osobným preferenciám. Antireflexný 8,0-centimetrový (3,2-palcový) displej LCD typu RGBW umožňuje jednoduché ovládanie vo všetkých podmienkach.

Odolný a trvanlivý: Telo fotoaparátu D7200 je skonštruované tak, aby odolalo rôznym podmienkam. Konštrukcia je odolná voči prachu, počasiu a pádu. Vrchný a zadný kryt zo zliatiny horčíka zlepšujú odolnosť a jednotka uzávierky je otestovaná na 150 000 expozícií.

Objektívy NIKKOR: fotoaparát D7200 je kompatibilný s celou škálou objektívov formátu DX a širokou škálou objektívov formátu FX od spoločnosti Nikon. Vďaka svojej výnimočne vysokej rozlišovacej schopnosti poskytujú objektívy NIKKOR výnimočné výsledky. Kompaktný rozmer objektívov formátu DX je skutočnou výhodou, keď chcete cestovať naľahko alebo snímať pomocou teleobjektívu. Snímajte v režime 1,3-násobného orezania a zväčšite dosah teleobjektívu, napríklad objektívu AF-S DX NIKKOR 18 – 300 mm f/3,5 – 6,3G, na 390 mm (ekvivalent).

Vstavaný blesk: s inteligentným riadením záblesku i-TTL a funkciou riadiacej jednotky, ktorá umožňuje bezdrôtovo odpaľovať a ovládať z fotoaparátu až dve skupiny vzdialených bleskov Nikon.

Systém kreatívneho osvetlenia: používajte fotoaparát D7200 s množstvom univerzálnych bleskov pre tvorivé fotografovanie s bleskom nasadeným na fotoaparáte alebo mimo neho. Systém kreatívneho osvetlenia od spoločnosti Nikon predstavuje špičku v odvetví a zahŕňa rýchle zábleskové jednotky najvyššej triedy, napríklad blesk SB-700, ako aj iné zábleskové jednotky, napríklad blesk SB-500. Tento blesk má vstavané LED svetlo vysokej intenzity, ktoré je ideálne na zaznamenávanie videosekvencií.

Ovládanie na diaľku: špeciálne príslušenstvo poskytuje niekoľko možností bezdrôtového ovládania a prenosu snímok. Aktivujte spúšť fotoaparátu na diaľku prostredníctvom inteligentného zariadenia použitím funkcie Wi-Fi vstavanej vo fotoaparáte a špeciálnej aplikácie WMU.1 Ak chcete zlepšiť bezdrôtové snímanie, použite bezdrôtový vysielač s prijímačom WR-R10 a bezdrôtový vysielač WR-T10, prípadne ovládajte nastavenia fotoaparátu pomocou bezdrôtového diaľkového ovládača WR-1. Na pripojenie k sieti Ethernet a bezdrôtovej sieti LAN použite voliteľný vysielač údajov UT-1 spoločne s bezdrôtovým vysielačom WT-5.

Podpora technológie NFC: jednoducho prenášajte snímky do inteligentného zariadenia kompatibilného s technológiou NFC. Stačí priložiť fotoaparát D7200 a inteligentné zariadenie k sebe a môžete preniesť snímku zobrazenú na displeji LCD fotoaparátu.

Dizajn šetriaci energiu: snímajte na jedno nabitie ešte dlhšie. Zachyťte až 1 110 statických snímok a až 80-minútový záznam videosekvencie na jedno nabitie ultra kompaktnej a ľahkej nabíjateľnej lítium-iónovej batérie EN-EL15.

Pamäťové médiá: dva sloty na kartu SD umožňujú plynulé snímanie. Oba sloty na karty sú kompatibilné s vysokokapacitnými kartami SDXC a UHS-I.

Dodávaný softvér: pokračujte v kreatívnom procese po snímaní. Špecializovaný softvér Nikon poskytuje komplexný spôsob importovania, organizovania, upravovania a zdieľania fotografií alebo videoklipov. Využívajte širokú škálu možností úprav súborov s videosekvenciami vrátane možnosti nastavenia parametrov systému Picture Control. Využite funkcie umožňujúce okamžité odovzdanie súborov na sociálne siete.


Objektív AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR


Kompaktný a univerzálny objektív formátu DX.

Vďaka 7,8-násobnému priblíženiu, ktoré je vhodné na fotografovanie širokej škály predmetov, a kompaktnej a ľahkej konštrukcii je tento objektív skvelou voľbou na všestranné použitie.
Systém stabilizácie obrazu znižuje chvenie fotoaparátu a tým vytvára ostré snímky. Pomáha tiež zaistiť stabilný obraz v hľadáčiku. Ultrazvukový zaostrovací motor od spoločnosti Nikon umožňuje rýchle, tiché automatické zaostrovanie.
Všestranný objektív formátu DX s 7,8-násobným priblížením a ohniskovou vzdialenosťou 18 – 140 mm (ekvivalent formátu 35 mm a Nikon FX: 27 – 210 mm).
Ohnisková vzdialenosť od širokouhlého objektívu až po teleobjektív: perfektný cestovný objektív zachytí všetko od rozľahlých krajín až po detailné zábery vzdialených predmetov.
Vysoký optický výkon: Jeden sklenený prvok s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a jedna asférická šošovka objektívu zaručujú vysoké rozlíšenie a kontrast a zároveň minimalizujú väčšinu foriem farebnej chyby a skreslenia farieb.
Systém stabilizácie obrazu (VR): znižuje chvenie fotoaparátu a umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o štyri kroky EV. Objektív je počas stabilizácie obrazu tichý, dokonca i pri filmovaní.
Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) zabezpečuje rýchle a veľmi tiché automatické zaostrovanie.
Kompaktná a ľahká konštrukcia s bajonetom odolným voči vplyvom počasia.

Typ: Objektív AF-S DX typu G so vstavaným procesorom a bajonetom Nikon F
Ohnisková vzdialenosť: 18 – 140 mm
Svetelnosť objektívu: f/3,5 – 5,6
Najvyššie clonové číslo: f/22 – 38
Konštrukcia objektívu: 17 prvkov v 12 skupinách (vrátane jedného prvku zo skla ED a jednej asférickej šošovky)
Obrazový uhol: 76° - 11°30'
Zaostrovanie: systém vnútorného zaostrovania Nikon (IF) s automatickým zaostrovaním pomocou ultrazvukového zaostrovacieho motora (SWM) a samostatným zaostrovacím krúžkom na manuálne zaostrovanie
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,45 m (1,48 stôp) od obrazovej roviny bez ohľadu na nastavenie priblíženia
Maximálny reprodukčný pomer: 0,23×
Počet lamiel clony: 7 (okrúhly otvor clony)
Clona: plne automatická
Clonový rozsah: ohnisková vzdialenosť 18 mm: f/3,5 – 22, ohnisková vzdialenosť 140 mm: f/5,6 – 38. Zobrazené najvyššie clonové číslo sa môže líšiť v závislosti od nastavenia expozície vo fotoaparáte.
Priemer filtrového závitu: 67 mm (P = 0,75 mm)

Základné parametre
Farba Čierna
Typ fotoaparátu Pokročilý
Max. rozlíšenie snímky 6000 x 4000
Efektívne rozlíšenie 24,2 Mpx
Veľkosť snímača APS-C
Konkrétna veľkosť snímača (v mm) 23.6 x 15.6 mm
Typ snímača CMOS
Obrazový procesor EXPEED 4
Citlivosť ISO Auto 100-25600
Užívateľské vyváženie bielej ÁNO
Stabilizácia obrazu v závislosti od použitého objektívu
Nekomprimovaný formát (RAW) ÁNO
Typ RAW súboru NEF
Súčasné snímanie RAW + JPEG ÁNO
Počet ostriacich bodov Výber z 51 alebo 11 bodov ostrenia
Manuálne ostrenie v závislosti od použitého objektívu
Digitálny zoom NIE
Bajonet výmenných objektívo Nikon F, Kompatibilný s objektívmi AF NIKKOR vrátane typu G a D (na objektívy typu PC sa vzťahujú určité obmedzenia) a objektívy DX, AI-P NIKKOR a objektívy bez CPU vybavenými systémom AI (iba expozičné režimy A a M). Objektívy IX NIKKOR, objektívy pre F3AF
Prepočet ohniskovej vzdialenosti (Crop Factor) ÁNO, 1,5x
Výklopný/otočný displej NIE
Veľkosť displeja 3.2 "
Rozlíšenie displeja 1229000 obr. bodov
Dotykový displej NIE
Typ obrazovky TFT LCD (pozorovací uhol 170°)
Live view (živý náhľad) ÁNO
Hľadáčik Optický hranol
Pokrytie hľadáčika 100 %
Zväčšenie hľadáčika 0.94x
Najdlhší expozičný čas 30 s
Manuálna expozícia ÁNO
Priorita clony ÁNO
Priorita času ÁNO
Scénické režimy ÁNO
Vstavaný blesk ÁNO
Externý blesk ÁNO, sánky, alebo bezdrôtovo (iba kompatibilné blesky)
Sériové snímanie 7 sn./s
Samospúšť ÁNO (2, 5, 10, 20 s., 1-9 expozícií)
Meranie expozície TTL meranie expozície pomocou 2016pixelového RGB snímača, 3D Color Matrix II, Color Matrix II, Meranie so zdôrazneným stredom, Bodové meranie
Rozlíšenie videoklipov 1 920 × 1 080: 60p (progresívne), 50p, 30p, 25p, 24p; 1 280 × 720: 60p; 50p; Presné snímacie frekvencie pre režimy 60p, 50p, 30p, 25p a 24p sú59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 sn./s, všetky voliteľné možnosti podporujú vysokú i normálnu kvalitu obrazu
Formát videa MPEG-4, H.264
Mikrofón Stereo
Reproduktor Mono
Interná pamäť NIE
Pamäťové karty 2 sloty pre karty SD/SDHC/SDXC (kompatibilné s rýchlostnou triedou UHS 1)
USB USB 2.0
HDMI ÁNO, typ C (mini HDMI)
Vstup pre ext. mikrofón Stereofónny minikonektor jack (priemer 3,5 mm)
Vstup pre slúchadlá Stereofónny minikonektor jack (priemer 3,5 mm)
Bezdrôtové pripojenie Wi-Fi, NFC (pre získanie viacerých možností pri bezdrátovom fotografovaní môžete použiť bezdrátový vysielač/prijímač WR-R10 a bezdrátový vysielač WR-T10 alebo ovládať nastavenie fotoaparátu pomocou bezdrátového diaľkového ovládania WR-1)
GPS Sprostredkovane
Príslušenstvo pre GPS so samostatne predajným adaptérom Nikon GP-1/GP-1A
Diaľkové ovládanie Bezdrátové diaľkové ovládania: WR-1, WR-R10 (dostupné samostatne); Káblová spúšť: MC-DC2 (dostupná samostatne); Zaríadenie GPS: Jednotka GP-1/GP-1A (dostupná samostatně)
Odolná konštrukcia ÁNO
Napájanie Li-Ion akumulátor
Typ akumulátoru Nikon EN-EL15
Hmotnosť 765 g (telo, vrátane batérie a pamäťovej karty)
Rozmery 135,5 × 106,5 × 76 mm mm
Obsah balenia Poukaz na 4x čistenie čipu v hodnote 80€, Popruh, Krytka tela, očnica (nasadená) + krytka, USB kábel, Nabíjačka batérií MH-25, Uživateľská príručka,