Nikon 300mm f/4.0E PF ED VR AF-S + SKVELÉ DARČEKY

Nikon 300mm f/4.0E PF ED VR AF-S + SKVELÉ DARČEKY
Kód produktu 80044138
Výrobca Nikon
K produktu dostanete darček ZADARMO (3)
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 € Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Poukaz na 50ks fotografií zadarmo Poukaz na 50ks fotografií zadarmo
Cena s DPH 1.899,00 €
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka
Simulátor objektívu

Simulátor hĺbky ostrosti

Pri simulátore hĺbky ostrosti by sme Vám radi predstavili, čo tento pojem znamená.. Pri objektíve si nevšímame len schopnosť priblíženia, túto funkciu si môžete vyskúšať na simulátore objektívov , ale aj tzv. clonové číslo. Toto číslo definuje, aké množstvo svetla dokáže objektív prepustiť. Pri nízkych clonách ako f/1,4 / 1,8 / 2,8  môžete fotografovať bez obáv aj v horších svetelných podmienkach. Okrem iného má clonové číslo vplyv aj na ostrosť fotografie. Opäť platí, že čím je clonové číslo nižšie, tým je pozadie a popredie menej ostré a opačne. Pri nižšom clonovom čísle bude ostrá len tá časť na ktorú bolo zaostrené.

wire_f17.jpg
wire_f20.jpg
wire_f28.jpg
wire_f35.jpg
wire_f56.jpg
wire_f71.jpg
wire_f80.jpg
wire_f100.jpg
wire_f130.jpg
wire_f140.jpg
wire_f160.jpg
wire_f160.jpg

Nikon 300mm f/4.0E PF ED VR AF-S + SKVELÉ DARČEKY

 

Skráťte vzdialenosť pomocou tohto 300-milimetrového objektívu formátu FX. Ako prvý objektív NIKKOR s bajonetom Nikon F, ktorý má fázový Fresnelov prvok, tento objektív ponúka vynikajúcu rovnováhu medzi kompaktnou konštrukciou, dosahom teleobjektívu a vysokou kvalitou snímok.

Objektív je ideálny na fotografovanie športu a divých zvierat, ako aj záberov z ciest a portrétov zameraných na detaily s tesnou kompozíciou, a je inteligentnou voľbou, keď chcete zaplniť obrazové pole, ale nie svoju tašku.

Kombinácia maximálnej svetelnosti f/4, ohniskovej vzdialenosti 300 mm a ohromujúcej technológie stabilizácie obrazu umožňuje vynikajúce výsledky v rôznych podmienkach. Fázový Fresnelov optický prvok výrazne zmenšuje rozmery a znižuje hmotnosť a fluórová vrstva odpudzuje vodu, prach a nečistoty na zvýšenie odolnosti.

Vysokovýkonný teleobjektív: Ponúka ohniskovú vzdialenosť 300 mm a svetelnosť f/4. (Ohnisková vzdialenosť je 450 mm, keď objektív použijete s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX).
Fázový Fresnelov prvok: Tento teleobjektív má vynikajúci optický výkon a pozoruhodne kompaktnú konštrukciu. Využitie fázového Fresnelovho (PF) optického prvku výrazne znižuje hmotnosť bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Stabilizácia obrazu (VR): s režimom SPORT. Stabilizácia obrazu minimalizuje účinky chvenia fotoaparátu a umožňuje vám snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 4,5 stupňa EV.1 Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri snímaní pohybu s vysokou rýchlosťou a umožňuje frekvenciu sériového snímania s oneskorením expozície podobným ako v prípade, keď je stabilizácia obrazu vypnutá.

Pokročilý optický výkon: Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat účinne znižuje reflexy a závoj a zvyšuje ostrosť a kontrast snímok. Optický prvok zo skla ED (s extrémne nízkym rozptylom) minimalizuje farebnú vadu.

Elektromagnetická clona: Umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri snímaní vysokými frekvenciami snímania.

Fluórová vrstva: Aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a nemá negatívny vplyv na kvalitu snímok. Vrstva je nanesená na ochrannú meniskovú šošovkou na prednom prvku objektívu, zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 1,4 m.

Krúžok objímky statívu RT-1 (voliteľné príslušenstvo): Umožňuje voľné otáčanie objektívom, ktoré zaručuje plynulý prechod medzi zvislou a vodorovnou orientáciou.

Ohnisková vzdialenosť: 300 mm
Svetelnosť objektív: f/4
Najvyššie clonové číslo: f/32
Konštrukcia objektívu: 16 prvkov v 10 skupinách (1 fázový Fresnelov (PF) optický prvok a 1 optický prvok zo skla ED)
Obrazový uhol: 8° 10' [5° 20' s digitálnymi fotoaparátmi Nikon (formát Nikon DX)]
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 1,4 m
Maximálny reprodukčný pomer: 0,24×
Počet lamiel clony: 9 (kruhová)
Priemer filtrového závitu: 77 mm

Základné parametre
Farba Čierna
Typ objektívu Pevné ohnisko/ teleobjektív
Ohnisková vzdialenosť 300 mm
Ohnisková vzdialenosť od 300 mm
Ohnisková vzdálenost do 300 mm
Ekvivalentné ohnisko (po prepočítaní crop faktora) 450mm
Svetelnosť 4
Svetelnosť od (f /) 4
Max. clona f/32
Optická stabilizácia ÁNO
Antireflexné vrstvy / povrchová úprava ÁNO
Min. zaostrovacia vzdialenosť 140 cm
Bajonet Nikon
Určené pre fotoaparáty APS-C, Full Frame
Kompatibilné s Full-frame fotoaparátmi ÁNO
Zvýšená odolnosť konštrukcie ÁNO
Hmotnosť objektívu 755g
Príslušenstvo
Filtre Filtre UV filtre Filtre Filtre Filtre Príslušenstvo objektívov Polarizačné filtre Ostatné príslušenstvo Ostatné príslušenstvo Ostatné príslušenstvo Ostatné príslušenstvo Ostatné príslušenstvo Krytky Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Čistiace potreby Darčekové poukážky