LEICA D-LUX 109 Version "E" čierna + SKVELÉ DARČEKY

Leica
LEICA D-LUX 109 Version "E" čierna + SKVELÉ DARČEKY
LEICA D-LUX 109 Version "E" čierna + SKVELÉ DARČEKY - 2/3
LEICA D-LUX 109 Version "E" čierna + SKVELÉ DARČEKY - 3/3
Leica D-LUX (Typ 109) je špičkovo vybavený kompaktný fotoaparát pre náročných užívateľov.
Vaše výhody
Poraďte sa s odborníkom zadarmo
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Poukaz na CEWE Fotoobrazy v hodnote 25€
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Kód produktu 80043218
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka

LEICA D-LUX 109 Version "E" čierna + SKVELÉ DARČEKY

 

Leica D-LUX (Typ 109) je špičkovo vybavený kompaktný fotoaparát pre náročných užívateľov. Fotoaparát je vybavený Micro 4/3 CMOS snímačom s rozlíšením 12,7MPix a veľmi svetelným objektívom Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8 ASPH.

Leica D-LUX (Typ 109) je v súčasnej dobe najlepšie vybaveným kompaktným digitálnym fotoaparátom z produkcie firmy Leica. Tento prémiový, špičkovo vybavený fotoaparát je tak novou vlajkovou loďou kompaktných digitálnych fotoaparátov Leica a je vhodný aj pre tých najnáročnejších užívateľov.

Veľký 12,7MPix MOS snímač formátu Micro 4/3:
Srdcom fotoaparátu Leica D-LUX (Typ 109) je 12,7MPix MOS (CMOS) snímač formátu Micro 4/3 – čo je rovnaký typ snímača, aký sa používa aj systémových digitálnych fotoaparátoch Micro 4/3 s výmennými objektívmi tj. v systémových digitálnych fotoaparátoch Panasonic Lumix DMC-G/GH/GX/GF, alebo Olympus Pen/OM-D. Nový veľký snímač fotoaparátu prináša aktívnu plochu snímača, ktorá je sedem krát väčšia ako v prípade tých najväčších štandardných snímačov, ktorými boli vybavené dnešné špičkové kompaktné fotoaparáty od konkurencie. Vďaka veľkosti svojho snímača má fotoaparát Leica D-LUX (Typ 109) lepší dynamický rozsah, lepší výkon aj pri nízkej hladine osvetlenia, menší šum, sýtejšie farby, lepšiu ostrosť a dokonalejšie rozostrenie pozadia – tzv. bokeh. V modelovej rade fotoaparátov Leica D-LUX je už tradične možnosť prepínania pomeru strán vytváraných fotografií pomocou k tomuto účelu určenému špeciálnemu prepínaču na tubuse objektívu. Tento prepínač vám umožní rýchly výber z rôznych pomerov strán (3:2, 4:3, 1:1, 16:9) vrátane širokouhlého pomeru 16:9 pre krásne panoramatické zábery.

Svetelný a širokouhlý objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8 ASPH:
Fotoaparát Leica D-LUX (Typ 109) je vybavený svetelným objektívom Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8 ASPH. Sveteľnosť objektívu f/1.7 na širokouhlom konci (24mm) a f/2.8 na tele konci (75mm) v kombinácii s optickou stabilizáciou Vám umožní fotografovať aj v naozaj slabom osvetlení s dostatočne krátkymi expozičnými časmi uzavierky. Jedinečná optická konštrukcia objektívu ponúka mimoriadnu obrazovú kvalitu, vynikajúcu ostrosť obrazu až do rohov a výborný prenos kontrastu. Objektív je veľmi kompaktný a jeho deväť lamelová clona zaručuje perfektný bokeh na pozadí.

Elektronický hľadáčik:
Fotoaparát Leica D-LUX (Typ 109) je vybavený kvalitným elektronickým hľadáčikom s vysokým rozlíšením až 2 764 000Pix a rýchlou obnovovacou frekvenciou. Elektronický hľadáčik vám poskytuje vyššiu úroveň kontroly nad fotoaparátom pri komponovaní záberov a integruje pomôcky pre manuálne zaostrovanie a odozvu automatického zaostrovania inštinktívnym a rýchlym spôsobom. Hľadáčik ponúka zväčšenie ekvivalentné 35mm fotoaparátu.

Inštinktívne manuálne ovládacie prvky:
Modelová rada kompaktných fotoaparátov Leica D-LUX bola vždy tým najlepším čo Panasonic vo svojom portfóliu ponúkal. Preto sú už tradične digitálne fotoaparáty tejto modelovej rady vybavené kvalitným manuálnym ovládaním, ktorého ergonómia je logicky usporiadná tak aby podporovala intuitívne ovládanie fotoaparátu. V modeli Leica D-LUX (Typ 109), prichádza Leica s osvedčenými retro dizajnovými prvkami ovládania, ako sú napríklad kruhový volič expozičných časov, kruhový volič korekcie expozície, ovládanie clony pomocou prstenca na objektíve a manuálne ovládanie zaostrenia. Fotoaparát je vybavený asistenčnou funkciou zaostrenia – Focus Peaking, ktorá na základe rozpoznávania mikrokontrastu farebne zvýrazňuje zaostrené hrany na LCD či v elektronickom hľadáčiku. Ďalšou asistenčnou funkciou pre manuálne zaostrovanie je 10x zväčšenie miesta kde chcete zaostriť, ktoré vám umožní dokonalé zaostrenie aj pri slabom osvetlení.

Digitálny negatív – formát RAW:
Leica D-LUX (Typ 109) dokáže zaznamenávať fotografie v nekomprimovanom formáte RAW (surové dáta zo snímača) a ukladá ich na pamäťovú kartu s minimálnym spracovaním. Informácie o farbe, svetle, ako aj metadáta sú odčítavané priamo zo snímača Micro 4/3 bez predošlého spracovania, čo vám umožňuje väčšiu flexibilitu pri reprodukovaní a úpravách fotografií. RAW formát je profesionálny formát pre záznam fotografií určených na ďalšie kreatívne spracovanie a používajú ho zväčša digitálne zrkadlovky, digitálne systémové fotoaparáty a prémiové kompaktné fotoaparáty.

Prvotriedne videá v rozlíšení 4K:
Fotoaparát Leica D-LUX (Typ 109) dokáže natáčať video v rozlíšení 3840 x 2160/25p/24p (4K: 100Mb/d/MP4). Vďaka tomuto rozlíšeniu sa vyššia jasnosť, hĺbka detailov a farba zachytáva pri zdroji a umožňuje zlepšenú flexibilitu pri úprave videa. Techniky ako stabilizácia a panorámovanie možno použiť pri zázname bez straty kvality, keď exportujete do rozlíšenia Full HD. Videá nasnímané frekvenciou 30 obr./s. s rozlíšením 4K umožňujú uložiť každý záber ako 8MPix fotografiu, takže nikdy nezmeškáte žiadny okamih.

Parametre fotoaparátu Leica D-LUX (Typ 109):
Veľký 12,7 MPix MOS snímač formátu Micro 4/3
Mimoriadne svetelný objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8
Inteligentná optická stabilizácia MEGA O.I.S.
Veľký 7,5 cm (3,0") displej LCD s rozlíšením 921 000 Pix
Videá v rozlíšení 4K (3840x2160/25p/24p), záznam do AVCHD, alebo MP4
Fotografie aj do formátu RAW
Rýchle automatické zaostrovanie
Režim HDR, možnosť použiť ND filtre

Základné parametre
Farba Čierna
Typ fotoaparátu Kompaktný fotoaparát - pokročilý
Objektív(y) v balení Leica DC Vario-Summilux
Efektívne rozlíšenie 16,8 Mpx
Veľkosť snímača micro 4/3
Typ snímača CMOS
Citlivosť ISO Auto 100 -25000
Typ RAW súboru Áno
Min. ohnisková vzdialenosť 24 mm
Max. ohnisková vzdialenosť 75 mm
Svetelnosť objektívu od (f /) 1.7
Svetelnosť objektívu do (f /) 2.8
Veľkosť displeja 3 "
Rozlíšenie displeja 921000 obr. bodov
Live view (živý náhľad) ÁNO
Hľadáčik Elektronický
Pokrytie hľadáčika 100 %
Rozlíšenie hľadáčika 2764000 obr. bodov
Najdlhší expozičný čas 30 s
Manuálna expozícia ÁNO
Priorita clony ÁNO
Priorita času ÁNO
Scénické režimy ÁNO
Vstavaný blesk ÁNO
Rozlíšenie videoklipov 4K
Pamäťové karty SD/SDHC/SDXC
Napájanie Li-lon
Hmotnosť 405g
Rozmery 117.8 × 66.2 × 55 mm