Nikon SPEEDLIGHT SB-500

Nikon SPEEDLIGHT SB-500
Nikon SPEEDLIGHT SB-500 - 2/3
Nikon SPEEDLIGHT SB-500 - 3/3
Kód produktu 80043151
Výrobca Nikon
K produktu dostanete darček ZADARMO (3)
Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 € Poukaz na CEWE Fotoknihu v hodnote 30 €
Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo Pri doručení na našu predajňu je doprava zadarmo
Poukaz na 50ks fotografií zadarmo Poukaz na 50ks fotografií zadarmo
Cena s DPH 229,00 €
Nákup na splátkyAko na splátky?
Splátková kalkulačka Cetelem
Splátková kalkulačka
Simulátor objektívu

Simulátor hĺbky ostrosti

Pri simulátore hĺbky ostrosti by sme Vám radi predstavili, čo tento pojem znamená.. Pri objektíve si nevšímame len schopnosť priblíženia, túto funkciu si môžete vyskúšať na simulátore objektívov , ale aj tzv. clonové číslo. Toto číslo definuje, aké množstvo svetla dokáže objektív prepustiť. Pri nízkych clonách ako f/1,4 / 1,8 / 2,8  môžete fotografovať bez obáv aj v horších svetelných podmienkach. Okrem iného má clonové číslo vplyv aj na ostrosť fotografie. Opäť platí, že čím je clonové číslo nižšie, tým je pozadie a popredie menej ostré a opačne. Pri nižšom clonovom čísle bude ostrá len tá časť na ktorú bolo zaostrené.

wire_f17.jpg
wire_f20.jpg
wire_f28.jpg
wire_f35.jpg
wire_f56.jpg
wire_f71.jpg
wire_f80.jpg
wire_f100.jpg
wire_f130.jpg
wire_f140.jpg
wire_f160.jpg
wire_f160.jpg

Nikon SPEEDLIGHT SB-500

Prenosný blesk s jednoduchým použitím, kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon, špecifickými fotoaparátmi COOLPIX a systémom kreatívneho osvetlenia Nikon. Blesk sa pýši vstavaným LED svetlom vysokej intenzity ideálnym na zaznamenávanie videosekvencií.

Vďaka kompaktnej ľahkej konštrukcii táto záblesková jednotka zjednodušuje riadenie kvality a smeru svetla. Spoločnosť Nikon prvýkrát zabudovala do prednej časti tohto blesku LED svetlo vysokej intenzity, ktoré je ideálne na snímanie videosekvencií alebo na zachytávanie statických makrosnímok. Blesk SB-500 je kompatibilný so systémom kreatívneho osvetlenia Nikon a tiež umožňuje bezdrôtové ovládanie viacerých zábleskových jednotiek.

Kompaktný blesk s meraním i-TTL: Je kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami formátu FX a DX, fotoaparátmi COOLPIX so sánkami na príslušenstvo a so systémom kreatívneho osvetlenia Nikon.

Vstavané LED svetlo: LED svetlo s vysokou intenzitou (100 lx) na prednej strane zábleskovej jednotky, ktoré je ideálne na snímanie videosekvencií. LED svetlo pokrýva obrazový uhol 24-milimetrového objektívu (formátu FX) a ponúka vynikajúcu reprodukciu farieb.

Jednoduché ovládanie: Vynikajúca ergonómia je doplnená ľahko zrozumiteľnými ovládacími prvkami na zadnej strane jednotky. Ďalšie funkcie a režim blesku možno nastaviť prostredníctvom ponuky fotoaparátu, ktorá sa aktivuje automaticky, keď blesk SB-500 nasadíte na fotoaparát.

Smerné číslo: 24/78,7 (m/stopy pri citlivosti ISO 100) pokrýva obrazový uhol 24-milimetrového objektívu (formátu FX).

Prenosný: Má kompaktný ľahký dizajn a je napájaný dvoma batériami veľkosti AA.

Všestranný/nasmerovanie svetla: Hlava blesku sa vyklápa nahor o 90° a otáča vodorovne až o 180°. Nastavte požadovaný uhol osvetlenia, aby ste mohli snímať kreatívne alebo aby ste dosiahli vyváženejšie snímky v náročných svetelných podmienkach.

Kompatibilný so systémom kreatívneho osvetlenia Nikon: Blesk SB-500 môže fungovať ako hlavná záblesková jednotka pre viaceré blesky umiestnené mimo fotoaparátu, keď sa používa s fotoaparátmi, ktoré majú vstavaný režim riadiaceho blesku.

Elektronická konštrukcia: Automatické obvody s bipolárnym tranzistorom s izolovaným hradlom (IGBT) a sériové obvody
Smerné číslo: 24/78,7 (ISO 100, m/stopy, 23 °C)
Vzdialenosť efektívneho dosahu výkonu blesku: (Pri riadení záblesku i-TTL) 0,6 až 20 m, mení sa v závislosti od citlivosti ISO a clony objektívu
Zábleskový režim: Riadenie záblesku i-TTL, manuálne riadenie záblesku
Fotografovanie s viacerými zábleskovými jednotkami: Pokročilé bezdrôtové osvetlenie (režim riadiaceho blesku/režim diaľkovo ovládanej zábleskovej jednotky)
Kompatibilné fotoaparáty: Digitálne jednooké zrkadlovky Nikon (formátu Nikon FX/DX) (okrem série D1 a fotoaparátu D100), filmová jednooká zrkadlovka Nikon F6, fotoaparáty COOLPIX kompatibilné so systémom kreatívneho osvetlenia (A, P7800, P7700, P7100, P7000, P6000), fotoaparáty COOLPIX kompatibilné s riadením záblesku i-TTL (P5100, P5000, E8800, E8700 a E8400)
Uhol osvetlenia: Pokrýva obrazový uhol 24-milimetrového objektívu (formátu FX) alebo 16-milimetrového objektívu (formátu DX)
Možnosť osvetlenia nepriamym zábleskom: Hlava blesku sa vyklápa nahor o 90° z polohy 0° s aretáciou v polohách 0°, 60°, 75° a 90°. Hlava blesku sa otáča vodorovne o 180° doľava a doprava s aretáciou v polohách 0°, 30°, 60°, 75°, 90°, 120°, 150°, 180°
Zdroj energie: Používajte 2 batérie veľkosti AA rovnakej značky niektorého z nasledujúcich typov: 1,5 V alkalické batérie LR6 (veľkosť AA), 1,2 V nabíjateľné batérie Ni-MH HR6 (veľkosť AA).
Indikátor pripravenosti blesku: Plne nabitý: svieti. Varovný indikátor: pomaly bliká
Trvanie záblesku: (Približne) 1/1 100 s pri plnom výkone
Ďalšie funkcie: Tepelná poistka, aktualizácia firmvéru
Aretačná páčka upevňovacej pätky blesku: Poskytuje bezpečné nasadenie blesku SB-500 do sánok na príslušenstvo fotoaparátu. Neúmyselnému vysunutiu blesku bráni aretačná doštička a poistný kolík.

 

Príslušenstvo
Akumulátory Akumulátory Akumulátory Akumulátory Akumulátory Akumulátory Darčekové poukážky