CEWE blog
Den zeme

Aj my oslavujeme Deň Zeme

Deň Zeme je celosvetový sviatok a každoročne ho oslavuje 22. apríla viac ako 190 krajín z celého sveta. Aj my si uvedomujeme, ako je životné prostredie dôležité. A preto sa snažíme byť ekologicky zodpovední, aby sme našu planétu zaťažovali čo najmenej. Radi vám predstavíme pár projektov, na ktorých sa aktívne podieľame.

Práve dnes oslavujeme už 50. výročie Dňa Zeme. Pôvodne sa Deň Zeme slávil ako sviatok jari a oslavoval sa jej príchod. Ale postupom času sa stal sviatkom upozorňujúcim na dopady ničenia životného prostredia. A v takejto podobe ho poznáme dnes – ako pripomenutie si, že životné prostredie a ekológiu je treba chrániť a podporovať.

A na čom sa podieľame?

Projekt Kasigau

Spoločnosť CEWE, popredný výrobca fotoproduktov, je klimaticky neutrálna. Podporujeme projekt Kasigau v juhozápadnej Keni. Tento projekt ochrany klímy bol prvýkrát spoločnosťou predstavený na výstave Photokina 2016 v Kolíne nad Rýnom.

Cieľom tohto projektu je chrániť vzácny a zraniteľný les s rozlohou 200 000 hektárov, to je viac ako 5x rozloha Bratislavy.

“Postupne sme prevzali zodpovednosť za životné prostredie a sme radi, že týmto môžeme prispieť k ochrane klímy. CEWE FOTOKNIHA i ďalšie značkové výrobky CEWE sú teraz uhlíkovo neutrálne.” Dr. Rolf Hollander, CEO spoločnosti CEWE

Certifikát Zelená energia 2020

Získali sme certifikát Zelená energia, čo znamená, že všetka energia, ktorú odoberáme, pochádza z obnoviteľných zdrojov. A energia z týchto zdrojov je šetrnejšia k životnému prostrediu.

FSC® certifikácia

CEWE podporuje ekologicky šetrné, sociálne prospešné a ekonomicky životaschopné obhospodarovanie lesov, a tým napomáha chrániť ohrozené a devastované svetové lesy.

FSC® ochranná známka vám dáva záruku, že svojim nákupom podporujete lesné hospodárenie šetrné k prírode a miestnym ľuďom. Spĺňame podmienky FSC® certifikácie a ochrannú značku používame v súlade s FSC® štandardom.

 

Pridať komentár

6 + two =